• Romantický

Newyorská romance (2013)

Film mám za sebou asi 4-5 krát, soundtrack asi miliónkrát. Večnou inšpiráciou je pre mňa postava Gretty - jej umelecké vnímanie sveta, hrdosť, sebavedomie a zmysel pre slobodu - ktoré sa prejavia a priam zažiaria v ťažkých chvíľach jej života. Pohľad na takýto charakter ma vždy vie znova nadopovať.

The Matchmaker Mysteries: A Killer Engagement (2019) (TV film)

Keď žienka v sobotu dokončí upratovanie a môže si k večeri pustiť niečo takéto - poteší! :-P (Zaujímalo by ma, či a ako takéto niečo zvláda mužská časť publika) Danica a Victor - ústredný detektívny pár - sú moji obľúbenci a žasnem nad tým, že niekomu napadlo dať ich dokopy. Dúfam, že sa dočkáme aj pokračovania.

Over The Moon In Love (2019) (TV film)

Typická odľahčená romcom s typickými prvkami, ktoré má romcom obsahovať vrátane pekných šatičiek, miliónových interiérov a pohľadnicových exteriérov. Patrí síce do jesennej hallmarkovej série, ale celkovo tu cítiť ešte leto - aj samotné vyvrcholenie deja sa odohrá počas "summer soiré". Dala by som tak jednu-dve hviezdy, keby nie toho pozitívneho naladenia, v ktorom práve som :-) a ktoré ma upriamilo na ďalšie plusové stránky tohto filmíku: Jessica tu vyzerá - oproti ostatným filmom - dosť prirodzene (asi to bude ten mejkap v štýle "no-make-up") ďalej príjemné pesničky - teda hlavne príjemná gitara, občas dooosť inteligentne vtipné hlášky a scénky...a napokon prekvapenie na záver - že vytiahli nečakané eso z rukáva.Bude to asi tým, že za scenárom je hlavná protagonistka príbehu. Viac neprezradím! Kto sa odhodlá dopozerať až dokonca, uvidí. :-)

Jurský park (1993)

Chcela som byť cool staršia sestra, tak som na to zobrala brata. Na ďalší týždeň sa v médiách objavila správa, že Spielberg by to svojim deťom (vtedy vo veku môjho bráška) nedovolil pozerať. :-/ Veru, keď si spomeniem na tú predtitulkovú mrazivú scénu, ešte stále mám dosť! Akokoľvek, bol to pre mňa najväčší filmový zážitok svojho času - totálne absolútne wow.

Ty a jen ty (2019) (TV film)

Krásny Wyoming, krásní ľudia, príjemné herecké výkony... jeden z tých filmov, ktoré si púšťam, keď ma bolí hlava a potrebujem trochu pokoja, niečo milé a pekné na pohľad. :-)

Ranč pro dva (2019) (TV film)

Taká tradičná trojhviezdičková hallmarková klasika - ale pridávam polhviezdu za roztomilú malú Aničku a polhviezdu za kovbojský kódex a celkovo taký zane-greyovský motív, ako človek z NY nájde na Západe sám seba.

Sailing Into Love (2019) (TV film)

Hlavnej blondýnečke som tú učiteľku biológie verila, až kým neotvorila ústa a neprehovorila. Čo, žiaľ, trvalo len pár úvodných minút. Odvtedy už pre mňa bola za bárbínu. Ok, tak eko-bárbínu. :-/ Celkovo bol príbeh klasicky milunký – alternatívny názov pre film by mohol byť: Štyri svadby a jeden ostrov. :-)

Počátek (2010)

Pozerala som to s partiou kámošiek: učiteľkou filozofie a chemikárkou. :-P (Ja som zase dievča od umenia.) A tak sme si spoločne veci komentovali každá zo svojho pohľadu, vysvetľovali, čo sa ktorej podarilo pochopiť. A nechali sme sa grilovať thrillerovou atmosférou, až nám na koži vyskakovali hnedé pásiky. :-P Proste sme sa super bavili. Prosím, prosím, pán Nolan, ešte ďalších pár takýchto zážitkov!

Než jsem tě poznala (2016)

Emilia vnáša do filmu úžasnú pozitívnu energiu. Sam zase priam shakespearovsky uchopil svoju tragickú postavu. A dala by som filmu aj 5 hviezd, keby tu zostal ako hrdina a našiel v tom zmysel. Veď tie peniaze jej mohol dať tak či tak!

Avengers: Endgame (2019)

Ten nápad s návratom do top scén, top situácií uplynulých filmov je tak skvelý a srdiečko-zahrievajúci, že prežiari a zatieni všetky logické kolapsy, ktoré pri tom vznikli. Nostalgicky, slávnostne, dojato, pobavene, zadosťučinene... som aj ja vzdala poctu celej marveláckej sérii, ktorú máme za sebou. Dobrá správa je: vždy k tým “starým“ filmom môžem vrátiť – teraz už aj s novým pohľadom – že táto scéna sa v Endgame stala inak. :-P Pozn.: Komentár som písala až po zverejnení noviniek z comiconu - o 4. generácii - dalo mi to viac nadhľadu a aj predtuchu, že možno mi tá štvrtá nesadne - o to viac si vážim to, čo bolo doteraz!