• Rodinný

Frasier (1993) (seriál)

Tento seriál mám veľmi rada! Pre jeho plné vychutnanie je dosť podstatné sa dôkladnejšie zoznámiť s jednotlivými charaktermi postáv vrátane psa :-) lebo začiatok je trocha vážnejší, ale ak sa do seriálu vžijete, už ťažko ho nejaký iný sitcom prekoná.  Humor je často ťažený z nesmierne obrovského ega Frasiera a Nilesa, no zároveň je podaný tak sympaticky a inteligentne, že to sa vidí len málokedy a v amerických seriáloch už úplne ojedinele. Naozaj veľký obdiv tvorcom, ktorí dokážu vymyslieť také kvantum vtipných situácii a hlášok a pritom vôbec neskĺznuť do nejakej primitívnosti. Za povšimnutie stojí fakt, že seriál celých 11 sérii nestráca na kvalite, ba dokonca niektoré časti 11 série patria k tomu najlepšiemu. Isteže boli aj slabšie diely, možno mi trocha liezla na nervy Bibi či Daphnina rodina a záver deviatej série by som najradšej vynechala ( spoiler: páčilo by sa mi viac keby sa Roz s Frasierom spolu nikdy nevyspali), ale treba brať do úvahy, že osudy našich postáv sa za takú dobu museli nejakým spôsobom vyvíjať. A taktiež aj časti, ktoré sú viac zamerané na medziľudské vzťahy, či rôzne Frasierove psychické dilemy prekvapujú svojou milou inteligenciou. Páči sa mi tiež, že zápletky v jednotlivých častiach majú zaujímavý náboj a nevyznievajú tak nejako nepravdepodobne a do stratena, ako je tomu napríklad v seriáli Priatelia, v ktorom najmä vedľajšie postavy mali často nereálne správanie. Jediné čo vadí, je opakovaný debilný smiech v pozadí (nehovoriac o tom, že ho púšťajú ledabolo aj do nehumorných úsekov a naopak do niektorých vtipných pasáži nie- to už fakt mohli radšej úplne vynechať)! Vždy keď si chcem oddýchnuť a dobre sa naladiť, pozriem si opäť s chuťou tento klenot medzi seriálmi. Ešte by som rada dodala a vidím, že nie som sama, že slovenský dabing je vynikajúci a je lepší ako našich milých českých bratov.