• Fantasy

Jednotka Q (2021) (seriál)

LGBTQ+ seriál, který si dělá srandu sám ze sebe? No už bylo načase! Q-Force pracuje se stereotypním nahlížením na LGBTQ+ komunitu, přesto si z toho skvěle utahuje, a vždycky poznáte, když je člověk schopný si ze sebe udělat srandu. Jen mě stále baví ta hodnocení ve stylu „je to hrůza, protože si dělají srandu z heterosexuálů, takže hodnocení odpad", protože ve spoustě filmů vůbec není nějaká skoro až zesměšňující narážka na homosexuály, co? :) Animace netypická, ale zvykla jsem si; příběh nakonec vede trochu jiným směrem, než by se dalo čekat, a srší to jakousi energií a skvělým humorem, že jinak než to sjet na jeden zátah prakticky nejde. Za mě je Q-Force milým překvapením, a pokud přijdou s další sérií, rozhodně se podívám.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Nářez. Vyvrcholení Hollandova Spider-mana a vůbec asi úplně všech Spider-manů naprosto grandiózní; předčilo to veškerá má očekávání, realita byla ještě o chlup lepší. Tvůrci z toho vyždímali, co se dalo. Navíc to propojení s předchozími pavoučími filmy bylo geniální. A takhle jsem naposledy u Marvelu řvala snad u Infinity War. Velkolepost tomu nelze upřít, Prakticky nemám co vytknout.

Co kdyby...? (2021) (seriál)

What if...? je neskutečně zajímavým pokusem. Trochu si to nahrává s myšlenkami diváků, „co by se asi stalo, kdyby tohle bylo trochu jinak?" Prý je vše dělané podle komiksů, mně to často prostě přišlo jako směska fanfikcí a fanouškovských teoirí, co se vyrojí vždy hned po premiéře filmu. Zajímavá podívaná je každopádně zaručená. Postavy v každé epizodě potká zcela jiný osud a jistí si můžeme být prakticky jen tím, že Tonyho Starka vždy potká ten stejný (ehm). Bavila mě animace podobná Spiderverse a taky to, že většinu postav dabovali herci z hraných snímků. Podobně tu je skvělý i soundtrack. Ale celkově to je takové nevyvážené, z některých epizod jsem byla strašně nadšená, z jiných zase strašně rozpačitá, ale u antologií tomu asi nikdy jinak ani nebude. Nemůžu tomu však upřít, že je to velmi nápadité a vzhledem k tematice taky leckdy dost morbidní. Baví mě koncept, kdy se nakonec vše nějak propojí. Jsem velmi zvědavá, kam toto povede, zda je to opravdu jen takový experiment, nebo to bude hrát roli i v dalších MCU projektech, i vzhledem k tomu, že se tu několikrát (a docela vážně) řešilo multiverse, s nímž se v nadcházejících marvelovkách má dost hrát.

Monster High: Útěk z Pobřeží lebek (2012) (TV film)

Dávám tomu čtyři hvězdičky čistě proto, že když jsem byla cílovka, totálně jsem to žrala a patřilo to k mým oblíbeným MH filmům. Když jsem na to s odstupem pár let koukla znovu, už jsem tam viděla tu tunu chyb, je to takové naivně předvídatelné, ale co od tohoto žánru chcete čekat? Základní myšlenka celé koncepce Monster High je skvělá a svoje místo to tehdy mělo. Český dabing se dá přežít.

Sebevražedný oddíl (2021)

Ohó. Tak tohle byla ultra, ale fakt ultra maximální šílenost. Neuvěřitelná jízda od začátku do konce, kdy prakticky vůbec nevíte, co čekat, když jsou tvůrci schopní vyzabíjet všechny postavy hned v prvních pěti minutách a pak je jednoduše nahradit novými. A jo, asi jsem si měla pohlídat omezení, protože oproti jiným superhrdinovkám tu je vidět dočista všechno, části těla lítají ostošest, je to tu jeden masakr za druhým a to jsem tak úplně nečekala :'D Vlastně ani nevím, co přesně jsem od tohohle čekala, protože ať už si začnete myslet cokoli, stejně se to pak úplně převrátí. Jak říkám, je to neskutečná šílenost, která ale dohromady funguje fakt skvěle.

Cruella (2021)

Kde je Cruella vraždící štěňátka? Už když se začalo řešit, že nějaký takový film vznikne, říkala jsem si, co plánují - Maleficent přece jen dostala svou backstory, která jistým způsobem osvětlila i její pohled na věc, ale jak chcete obhájit zabíjení psů? No, jednoduše, prostě se celý Cruellin příběh překope. Ale takhle to bylo fajn. Je to dost nabité, nenudila jsem se, působilo to správně výstředně a i děj je originální. Soundtrack špičkový a zabijáckou čivavu ve stylu Nicka Furyho jsem si užívala od začátku do konce. Úplně paf z toho nejsem, ale bavilo mě to.

Lovci trolů: Úsvit Titánů (2021)

Během sledování filmu jsem navážno přemýšlela mezi 4 a 5 hvězdičkami; bavilo mě to, bylo to skvělé vyvrcholení všech tří seriálů, které jsem si taky užila. Animace oproti seriálu pokročila alespoň v tom, co se týče větru a vlasů, jinak je dost podobná seriálové a trochu mě mrzí, že jak to tradičně bývá u DW v porovnání seriálů s filmy, že si s tím nevyhráli víc. Ale byly tam vážné scény (až jsem si místy říkala, jestli to opravdu cílí na děti), byly tam vtipné scény, gradovalo to tradičně, jak jsme zvyklí... a pak přišel konec. A kvůli němu teď pro změnu váhám mezi 3 a 4 hvězdičkami, protože mě film vážně bavil, ale... ten konec to zabil na maximum. Tohle má být závěr celého jejich světa? Tohle má být konečné hrdinné řešení? Vždyť k úplně samé věci už došlo během seriálu, kdy si Jim uvědomil, že to takhle nejde - a najednou ano? Nechci tu nějak spoilerovat, takže se omezím na tohle, ale posledních deset minut ten film prostě zabilo, a jestli si to někdy budu pouštět znovu, tak budu holt předstírat, že to ten konec nemá. Oproti tomu, s jakým nadšením jsem si film pouštěla, jsem ho vypínala fakt naštvaná.

Kouzelníci: Příběhy z Arkádie (2020) (seriál)

Uf, tak tohle byla teda jízda. Wizards to valí rapidním tempem - nejspíš kvůli jediné sérii, ale je strašná škoda, že oproti Trollhunters tak zkrouhli, tohle jsem si vážně užívala. Kolikrát to je tak rychlé, že to ani nejde pobírat. Wizards propojují všechny postavy, s nimiž jsme se v Arcadii doposud setkali, a jednu z hlavních zápletek tvoří orientace v minulosti, což vždycky zaručuje zábavu. Je to další hra s artušovskými legendami, která jede svou, navíc dabing ve složení O'Donoghue, Bradley, Headey a Molina je záruka kvality sám o sobě. A čaroděj rocker? Jasně, jsou tam klišé, ale až na ně nemám vůbec co vytknout.

3 mimo: Příběhy z Arkádie - Série 2 (2019) (série)

Jedna akce za druhou, tak by to šlo. Bavilo mě to krapet víc než předchozí série; sourozenci jsou pořád sourozenci, byť jsem si místy říkala, že by tam mohl být trochu větší vývoj, co se týče pubertálního chování, ale budiž. Ne vždy je hrdinům přáno a upřímně, překvapilo mě, kam je to schopné zajít na to, že to je animák směřovaný na děti - grafické znázornění smrti, rozprsknutí přátel? Ok. Lesbická scéna potěšila. Hudba skvělá, zpracování celkově skvělé. A finále jsem si užila na maximum.

3 mimo: Příběhy z Arkádie (2018) (seriál)

Arcadijský potenciál využit na maximum. Mimozemská kultura byla originální, líbilo se mi, jak se postavy postupně integrovaly mezi pozemšťany, spousta dějových linek byla vyřešena fakt skvěle a cením i řešení důležitých témat (xenofobie, rasismus, lgbt). Opět to je animák už s jednou nohou napřed, nejen co se týče zmíněného, ale i třeba s trochou grafičtějšího zpracování určitých smrtí. Navíc je to skvěle propojené již s předchozími Trollhunters, je to akční, neskutečně vtipné a jede si to zkrátka v tom svém skvělém duchu. Skoro mi je líto, že to má jen dvě série.