• Krátkometrážní

Červený trpaslík - Rimmerosvět (1993) (epizoda)

"A proto ho můžeme postavit mimo službu podle direktivy 196156." "196156? Bude-li důstojník přistižen, jak očichává sedlo rotopedu v dámské tělocvičně, bude propuštěn bez soudu? Hmm, promiňte, ale tohleto neřeší náš problém."

Červený trpaslík - Legie (1993) (epizoda)

"Nic neucítíte. Uvedu Vás do bezvědomí ionským nervovým chvatem." "To není ionský nervový chvat! Praštils mě po hlavě!" "Žádný takový chvat neexistuje. Teď klidně stůjte, ať Vás můžu praštit." Skvělej díl!

Rok ďábla (2002)

Naprosto geniální záležitost, která ovšem holt není pro všechny. Geniální muzika, scénky i zdánlivě nesourodé postavy v jednom naprosto šíleném příběhu, který ale donutí se zamyslet.

V jako Vendeta (2005)

Důkaz že Hugo Weaving je machr, i když nosí celý film masku!

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad) odpad!

Pokud u nás mají skoro větší úspěch revivalové kapely a jejich festy než autorské nové kapely, pak stejně tak není divu, že u nás má úspěch tento pořad, kde se nějaké "známé" hvězdy převlékají za jiné "známé" hvězdy. Pro normálního člověka s aspoň malou dávkou vkusu a pudu sebezáchovy může sloužit pouze jako mučení, pokud ho naštve manželka, jinak nedívatelná blivanina.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

Když jsem četl poprvé "britský sci-fi sitcom" nebyl jsem si jistý, co to přesně znamená. Po zhlédnutí prvního dílu jsem ovšem pochopil a zamiloval se. Partička kluků z Červeného trpaslíka je prostě legenda a nikdo s tím nic neudělá. Jen nápad, že za 3 miliony let se na palubě z kočky vyvine evolucí tvor podobný člověku je na Nobelovu cenu za biologii.

Vychytávky Ládi Hrušky (2015) (pořad) odpad!

Dneska jsem omylem kousek viděl. Dělal tam vánoční cukroví pro psy z tuňáka (sic!). Chudáci psi. Vydržel jsem se dívat asi pět minut, jen kvůli tomu že ta učitelka, co to vymyslela byla docela kunda, ale jinak je to snad ještě větší bizár, než Jyrka Babica. Nechápu lidi, co se na to vydrží dívat celou dobu a ještě znovu každou neděli.

Magické hory (2009) (seriál)

Nechápu co se všem nelíbí. Václav Cílek zde zastupuje řekněme vědeckou stranu a hovoří o tom jak hory vznikly, formovaly se, jak to ovlivňovalo lid a kulturu, kdežto Květa je zde jako rozevlátá umělkyně a jakože zástupce duchovna, které odciťuje věci, které věda nedokáže popsat. Dokument z produkce od BBC to asi není, ale myslím, že to asi ani nebyl záměr.