Faktor strachu (2001) (pořad)

Měla jsem velmi ráda soutěže typu Pevnost Boyard, Po stopách Xapatanu, či Hry bez hranic a první díly Faktoru strachu vypadaly velmi slibně, říkala jsem si, že je tu konečně něco podobného. Jsou díly, za které bych dokázala dát i silnějších 80% hodnocení, a pak jsou takové, které bych ohodnotila jako "odpad". První a třetí úkoly bývají zajímavé a ráda se na ně kouknu, ovšem druhý úkol je tak neuvěřitelně zvrácený a odporný, že člověk musí přemýšlet nad morálním profilem soutěžících a tím, co všechno jsou někteří jedinci homo sapiens schopni udělat pro pouhou vidinu peněz. Neuvěřitelné. Pak si k tomu přidejte i zcela neuvěřitelně blbý výběr soutěžících, díky nimž soutěž často sedá až na dno svých možností. Fakt bych ráda v soutěži viděla normální osobu namísto "modelek", popřípadě Miss jednotlivých států amerických, tedy osob ženského pohlaví, vesměs americky nehezkých, ovšem s hrudí vycpanou implantáty tak nenásilně a nenápadně, že by si za to každý soudný plastický chirurg musel okamžitě amputovat obě ruce, a které na vás chrlí svůj myšlenkový průjem, aby tak bylo předem jasno, že jsou nejen krásné, nýbrž i nebezpečně inteligentní. Jako zábava pro pány chápu, ale já jsem ženská, a poté, co jsem v posledních dnech shlédla několik sérií téměř v kuse, mám pocit, že jsem zralá na lobotomii a kompletní restart řídící jednotky. Pro ženské oko je tu zase nachystána parta svalovců, kteří velmi zdárně naplňují ono mužské "plnou hubu keců a skutek utek". Chtělo by to více soutěžících, jimž by se opuštěnou mozkovnou proháněl víc než jeden neuron, a trochu lidského vkusu, čili, opak toho, na čem celá show stojí. :( Celkově za 40% (některé díly se přeci jen dají shlédnout bez újmy). Mimořádným plus celé show je moderátor Joe Rogan, který dokáže soutěžící celkem vtipně srážet, a vracet je zpátky do reality. I tak ale, celkově za **.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Ach jo!! Tak to vypadá, že z té televize udělám fakt asi akvárko. Nesnáším telenovely, což je můj problém, ale myslím, že skutečnost, že je milují osoby slabé na duchu, není důvod kazit zbytku republiky TV večery. Buď Nova zahájila sebedestrukci ve velkém stylu, nebo v ní programové osazenstvo těžce ochořelo - jiné vysvětlení nemám. No, viděla jsem, nepochopila jsem, odešla jsem. I díky vysílacímu času, za mě, odpad roku.

Počátek (2010)

Naprosto úžasná skládačka, od které nemůžete odejít. Vizuálně dokonalý film, který vám zjitří smysly, aby vás nakonec zanechal uprostřed limbu. Plný počet *****. :)

Sněhový dort (2006)

Uznávám, že jsem divná osoba. Neoslovují mě velkofilmy, řadu supertrháků jsem si nechala s klidným srdcem ujít už proto, že do hlavních rolí nestaví dobré herectví a děj, který mimochodem považuju u dobrého filmu za hlavní předpoklad, ale (3D) efekty a profláknuté ksichty. K tomu stačí už jen doplnit dílko nějakou kvalitní omáčkou, jako je například na hlavu postavený děj, špatné herecké výkony, patos, vulgarita, litry krve či křečovitý humor lidí, u nichž se o přítomnosti inteligence dá s úspěchem pochybovat. Přidejte mohutný mediální průtah a velkofilm je na světě. I proto mě těší tyhle polozapomenuté, nenápadné filmy, které si na nic zvláštního nehrají, ale které vás prostě a jednoduše potěší. Připočtete-li si i dobré herecké výkony jimž kraluje Alan Rickman, není proč si stěžovat. Dala bych tři a půl, ale už kvůli Rickmanovi by to nebylo fér. Za čtyři****.

Dokonalý trik (2006)

Dokonalé, to je slůvko přesně výstižné pro tento film. Třeba se rozkrájejte, ale pointu filmu opravdu neuhádnete. Za pět *****, a myslím, že zaslouženě.

Americký zločin (2007)

Lidské zlo, které nemá hranic. Tenhle příběh je hrůzný nejen tím, co představuje a tím, že se doopravdy stal, ale i těmi, kteří v něm ty ohavnosti spáchali. Člověku se nechce věřit, že je něco takového možné, že se to celé skutečně stalo, a jsem vlastně ráda, že nevím co všechno se Sylvii v domě Gertrudy a její rodiny, přihodilo. Film jsem dokoukala před chvilkou, slzy mi tekly proudem a po nich zbylo jen zděšení. Nemůžu jinak než za pět *****.

Krutý sever (2006)

Dost syrové, ale mimořádně vydařené dílo. S naprosto šokujícím koncem... Za 4 a půl *.

Norbit (2007)

Přiznávám, že se těmto komediím povětšinou vyhýbám, ale na to, jaký jsem čekala průšvih, to nebylo tak šílené a nekoukatelné. Všechen vtip těží prakticky stále dokola z typologie některých postav, zejména té latexem bohatě prošpikované, čímž se film stává zejména v druhé půli už sotva dokoukatelným. Pro mě je ale výrazné pozitivum, že Norbit nesklouzává k fekálnímu humoru, který upřímně nenávidím. Za dvě**.

Stáhni mě do pekla (2009)

Hodně dobrý horor se zajímavým koncem. Jen mě tak napadlo, zdali tento film viděla ona skupina lidí, která v současnosti vyvíjí snahu linčovat chudáka Josefa Ladu s jeho kocourem Mikešem... Protože pokud ho ještě neviděli, snad bych jim to, v zájmu zachování jejich duševního zdraví, ani nedoporučovala.

Život je stres (2008)

Diane Keaton mám hodně ráda a Dax Shepard je docela sympaťák, ale proč vůbec vznikla tahle komedie?drama? tak to opravdu nechápu. Jediné, co mi přišlo, když ne zrovna vtipné, tak alespoň trochu k pousmání, byly dialogy na pohřbu a Shepardovo zařvání na kejhající husy... Musím dodávat víc? Pokud tenhle film neuvidíte, tak věřte že jste nepřišli zcela o nic. Možná jste si uchránili dvaadevadesát minut života, který pro vás bude vtipnější a zábavnější i za předpokladu, že budete celou dobu mýt nádobí. Silná slabota. Za jednu *.