Pád do ticha (2003)

"Kruci, umřu a bude mi hrát Boney M!" Neuvěřitelné, nadlidský výkon Joe Simpsona a velice silný příběh o tom, že touha k životu může dosáhnout neskutečných rozměrů a činů. Pud sebezáchovy, který na jedné straně donutí odříznout lano s kamarádem a na straně druhé poskytne nezměrnou, až neskutečnou sílu k přežití. Horolezce nechápu, zimu ráda nemám, ale před tím, co jsem viděla, pomyslně smekám klobouk. A je zajímavé, jak se mi teď moje problémy zdají malicherné. Je to inspirující výkon, příběh i film. Za 5*****.

Na vlásku (2010)

Tangled jsem viděla poprvé před pár dny, a protože animáky moc nesleduju, většina podobných filmů kolem mě prostě projde, aniž bych si jich všimla. Pokud jsou ale ty ostatní obdobné kvality jako Tangled, je to nejspíš škoda a asi bych se nad sebou měla zamyslet :). Film jsem viděla v původním znění, nedokážu si představit, jak by dopadl s dabingem (obzvláště zpívané party), každopádně tak, jak jsem ho viděla, mi připadal opravdu dobrý. Protože jsem v úvodu čekala roztomilé animované vyprávění s nezbytným happy endem a cukrem stékajícím po obrazovce, tak mě nečekaně a velmi mile překvapil zejména všudypřítomný vtip, který byl, nečekaně, skutečně k zasmání. Já vím, že v popisu je uvedeno, že se jedná o komedii, a tudíž se to dalo čekat, ale já už četla takových popisů tolik…. Co neprožiju, k tomu jsem skeptická :). Prostě, tenhle film se povedl. Za čtyři a myslím, že zasloužené****! Jo, a Eugena si můžete nechat, zato Maxima beru každým coulem! :)

Uvnitř (2007) odpad!

No, horor to určitě je, jen asi ne v tom slova smyslu, v jakém bych ho chtěla chápat. Tohle totiž bylo především nechutné, a to silně. Takhle to dopadne, když se začne atmosféra třískat z naturalistických scén plných hektolitry krve. Logika ustupuje do pozadí, atraktivnost snímku jde do kytek a vkus míří rovnou do zádele. A protože nemůžu říct, že bych se nějak extra bála, nemůžu film hodnotit jako právoplatný horor. Hodnotím zhnusení, coby neadekvátní reakci na filmové dílo, které ve mě À l'intérieur vyvolal a balancuju na hranici odpadu.

Ruka zabiják (1999)

Na to, jaká to byla pakárna, mě to ale vůbec neurazilo! Pouštěla jsem to s mírným despektem, očekávala jsem úchylnost, a hele - ono to je fakt dost úchylný! :D No musím přiznat, že mě můj akademicko-intošský nadhled rychle přešel, smála jsem se až do titulků. Je to tak blbý, až je to dobrý. A dobrý je to proto, že si to fakt na nic chytrého ani nehraje :). Seth Green a Devon Sawa vedou. :) Ve své třídě je to 85%, takže za 4****! Za Setha ve vzduchotechnice mám chuť tu poslední chybějící * přidat. :)

Ďábel (2010)

Po delší době opravdu dobrý horor. Dokonce hodně dobrý horor. Napětí, atmosféra, strach. Chtěli byste zjistit, že v prostoru nedostupného výtahu visícího v šachtě kdesi dvacet pater nad zemí je s vámi v kabině vrah? Ne? A co kdyby to nebyl "jen" vrah, ale přímo Ďábel! 80% jako vyšitých. Za ****.

127 hodin (2010)

Jsem trochu na rozpacích, příběh samotný je vyjímečný i to, jakým způsobem se se situací musel vypořádat Aron Ralston. James Franco odvedl fantastickou práci, dokonce by mi ani nevadilo, že vlastně hodinu "stojíte" na místě. Ovšem jak mě bylo na zvracení při scéně amputace, to se mi u filmu ještě nestalo. Musela jsem to fakt na chvilku zastavit a jít se odreagovat, protože jinak by to nedopadlo dobře. Asi to bylo tím pádem natočené dobře, protože jak vkusně a decentně natočit takovou věc, jenže já teď díky tomu nevím, jestli ten film budu chtít vidět znova... Jak říkám, jsem na rozpacích. Hodnotila bych 80ti procenty, ale takhle se smířím s 60ti. Za ***.

Avatar (2009)

Nechodím tak často hlavou proti proudu, ale za mě říkám, děkuji, již víckrát ne! Co na tomhle všichni vidí, to fakt netuším. Trpěla jsem jako zvíře, dvě hvězdičky jsou za poslední zhruba hodinu. A i to je dost. Za **.

Podivné dědictví (1972)

Skok do vody, plavmo za rukama, rovnou do peřejí.... ustupte laskavě, aby vás nepošlíchal..... kapánek tvrdá voda!

Absolvent (1967)

Pro mě zklamání, jeden z nadhodnocených filmů. Hezký film, fajn hudba, ale nic vyjímečného jsem na něm nenašla a znovu si ho pravděpodobně nepustím. Hodnotila bych ho 50%. Za ***.

Černá labuť (2010)

Mám ráda balet, mám ráda filmy s taneční tématikou, mám ráda Natalii Portman i Winonu Ryder, mám ráda thrillery. Proč mi tenhle film nesedl nevím, docela mě to mrzí, ale nic extra jsem si z něj neodnesla. Podle hodnocení ostatních jsem očekávala větší nářez, škoda, no. Za ***.