• Fantasy

Gangy z Birminghamu - Oprátka (2017) (epizoda)

Nářez na úvod jaksepatří. Jen mě štve, že zatímco Shelbyovic kluci dostanou za roky věrnosti a příkladné služby rodině kulku do břicha, nevděčné a věčně si stěžující husy jménem Esme a Linda budu zřejmě muset trpět ještě dlouho

Gangy z Birminghamu - Série 3 (2016) (série)

"Who wants to be in heaven when you can be sending men to fucking hell?" Zlomová řada jak pro psychiku postav, tak pro vývoj narativu. Komorní atmosféra z předchozích řad bere za své, žiletkáři nám tu operují už v celostátním měřítku. Dvorního komisaře v roli antagonisty nahrazuje slizký a děsivý kněz, který se ukazuje jako zatím nejtvrdší sok. Výborně rozběhnuté drama mírně sráží ruská zápletka, které se táhne a vyznívá trochu do prázdna. I když kněžně je třeba dát nějaké body. Nejvíce mě nadchla výborná epizoda 4, kde polomrtvý Tommy odříkává legendární monolog. 90%

Gangy z Birminghamu - Epizoda 6 (2016) (epizoda)

Strhující finále se nekoná. Jediným opravdovým překvapením je vlastně úplný závěr, kdy Tommy chladnokrevně posílá svoji rodinu do vězení. Už delší dobu si říkám, že to je postava, o které víte, že v sobě má dobro a chcete jí fandit, ale on dělá takové prasárny, že to prostě nejde :) jsem zvědavý, jak mu tohle odpustí.

Gangy z Birminghamu - Epizoda 5 (2016) (epizoda)

Zase se trochu zabředlo do nijakosti, i když ruské orgie měly něco do sebe. Na předfinálový build-up to ale mohlo mít větší drive. Scénu si pro sebe nicméně opět krade Polly, která ukazuje, proč je s každým dílem horším člověkem, a tentokrát vyhrožuje zničit celý rodinný podnik kvůli vlastním sobeckým zájmům. Tommy není dokonalý, John a Arthur mají své úlety, ale jestli někdy půjdou Peaky Blinders ke dnu, tak to bude kvůli této fůrii. Nemluvě o tom, že její linka o svádění malíře je vrchol nudy. Nevím, jestli tvůrci prostě nevěděli, co si s ní počít, ale po výborné první řadě úplně zničená postava.

Gangy z Birminghamu - Epizoda 4 (2016) (epizoda)

Ukazuje se, že nad třetí řadou ještě není radno lámat hůl. Polly se nadále chová nesnesitelně a kazí, co jen jde (kam se poděla ta vyspělá, rozumná matriarcha z první řady), Tommy nadále hazarduje se životem svým i ostatních a já se nepřestávám podivovat, jak může mít tak bohatá rodina tak mizernou ochranku. Konec je naprosto kulervoucí. Z Ady se stává moje oblíbená postava, tak běda, jestli se jí něco stane :) "I can't fucking see... except for you dad. I can see you."

Gangy z Birminghamu - Série 2 (2014) (série)

"You once said to me, that men like us can never be loved. But she loves me. She told me. She loves me. And all you got was a bullet and a fucking wolf-head cane." Na první řadu to nemá, ale pořád se jedná o poctivé drama, kde o intriky a zvraty není nouze. Poslední dvě epizody kralují. 90%

Gangy z Birminghamu - Epizoda 2 (2016) (epizoda)

Čekal jsem, že k tomu dojde, ale ne tak brzy. Tommy si zahrával s ohněm a musel vědět, co riskuje. Jen mě mrzí, že tato epizoda jedním tahem vymaže všechno krásné, co tak pečlivě budovala první řada a ucelila druhá. Náhle je to všechno pryč a obávám se, že ten příšerný pocit prázdnoty mě bude provázet po zbytek této i dalších sérií

Gangy z Birminghamu - Epizoda 6 (2014) (epizoda)

Naprostá paráda. Promakané, napjaté finále s elektrizující atmosférou, které vykoupilo celý ten nemastný začátek série. Mezi nejlepší momenty patří rozhodně (snad konečně) vymření jednoho obzvlášť tuhého dinosaura a setkání obou osudových dam. Co víc si přát

Gangy z Birminghamu - Epizoda 1 (2014) (epizoda)

Nesmrtelný major si to vykračuje ulicemi Londýna, tvrďačka Polly má svoji slabší chvilku, Tommy dostává pěknou nakládačku a mě zajímá jediné - kde je sakra Grace?

Gangy z Birminghamu - Epizoda 5 (2013) (epizoda)

Pátý díl a opět plný počet, to se mi už dlouho nestalo. Graduje to neskutečně, na několika frontách. Grace konečně obrací list, Artur zažívá smutnou a bolestnou zkušenost, no a komisař se projevuje jako větší parchant než všechny gangy dohromady. Jsem zvědav, s čím přijde finále