• Válečný

Svět ve válce (1973) (seriál)

Všem zájemcům o kvalitní informace z válečných let 1939 - 1945 tento dokoment vřele doporučuji - tolik věcných informací co je v tomto díle, jsem zatím v žádném jiném díle nenašel. Obsaženo je vše podstatné ze všech koutů světa. Mistrovské dokumentární dílo. Díky BBC?

Foylova válka (2002) (seriál)

Na tomto detektivním seriálu oceníte hlavně skvěle zvládnutou kombinaci detektivního příběhu s válečnou tématikou. Pro mě jako fanouška dobré detektivky a válečné filmové i dokumentární tématiky je seriál Foylova válka balzámem na duši.

Sherlock Holmes (2009)

Někdo tady psal, že by se Sir Arthur Ignatius Conan Doyle obracel v hrobě, kdyby viděl tento film. Dotyčný pravděpodobně nikdy nečetl ani jeden z detektivních příběhů Sherlocka Holmese, protože tak jak je S.Holmes vyobrazen v tomto filmu mnohem více odpovídá knižní předloze, nežli kterýkoli z dřívějších filmových vyobrazení. Ano, také v tomto snímku není povaha Holmese vyobrazena zcela knižně, místy to v akčních scénách jde mimo knižní realitu, ale proboha, je to film a nejen divák si právě toto žádá! Ritchiemu nešlo o Holmesovu biografii, ale o dobrej detektivní biják z dob staré Anglie. A to se mu náramně povedlo. Pro mě 80%. P.S. Dokonalá hudba.

Avatar (2009)

Vizuální filmová bomba nového desetiletí. 3D forever! 100%.

3 sezóny v pekle (2009)

Kryštof Hádek tak jak jej neznáte, Karolina Gruszka díky za ten film, že ji poznáte....dobově vykresleno bez jediné vyrazné chyby, herecky podařené, kamera vždy tam kde má být.... scénář místy na pokraji vykolejení, ale strojvůdce, rozuměj Tom Mašín, dokázal že umí. P.S. Otázka: "Pane Bondy jak se Vám libil tento film?" Odpověď: "Ale hovno mladej, hovno film, jediný co k tomu můžu říct, je hovno!

Katyň (2007)

Lehce syrově pojatá tragédie polského národa z doby dvojté okupace, jenž je doplněna o příběhy lidství, odvahy, přátelství i nenávisti. Pro někoho příliš zdlouhavé vyprávění nás seznámí s několika neobyčejnými osudy obyčejných lidí, v pozadí historických událostí se pak pomalu rozkrývá krutá pravda jenž je v poslední třetině filmu silně skrývána tou hanebnou stranou, tou, jenž dodnes nenašla pouze úctu, nikoli odvahu!, projevit lítost nad tímto zvěrstvem roku 1940. Palec dolů novodobé "Rusko"!

Hanebný pancharti (2009)

Chcete-li vidět opravdu skvěle vykreslenou atmosféru válečných čtyřicátých let minulého století spojenou s neobyčejnými osudy obyčejných lidí mohu film víc než vřele doporučit. Nečekejte tanky, kulomety či brutální krvavou řež… dostane se Vám úsměvů i slz, zděšení i nadšení, údivu i obdivu…..obsazení a herecké výkony bravurní! 95%.

Odpor (2008)

Nejprve je třeba vědět, že námět k tomuto filmu vychází kupodivu opravdu ze skutečnosti /viz EN wikipedia a heslo Bielski Asael/. A právě asi proto, si z důvodu nutnosti zachování časové kontinuity příběhu, budete místy říkat něco o neuvěřitelných náhodách a nemožných situacích. Ono to tak ovšem opravdu z 80% bylo. A tank na závěr? To by nebyl Hollywood. Pro mě příjemných 90%.