• Pohádka

Ecce homo Homolka (1969)

Radosti a strasti české rodiny, které nikdy nezevšední. Vtipné hlášky, pravý nefalšovaný český humor i po letech dokáže stále pořádně rozesmát.

Zde Harold (2014)

Severská originalita je nevyčerpatelná. Únos zakladatele IKEA (perfektní námět) a následná série groteskních nadsazených situací. Velmi nápaditý film, žádná nuda, doporučuji.

Křížem krážem Izraelem - Eilat (2020) (epizoda)

Herec je jako malé dítě, které má potřebu se předvádět, což Veronika Žilková potvrzuje (touha předvádět se je zjevná, mohla by i ubrat). Ovšem Eilat je skutečně úchvatný, uvidíme mnoho zajímavých míst - průzračné moře, autenticky špinavé Beduíny, noční život….Nádherné filmové záběry.

Po jedné stopě - Na návštěvě u krále (2020) (epizoda)

Bezpečná Gambie, opět Senegal a jedna z nejméně známých zemí Afriky Guinea-Bissau pohledem Igora Brezovara a Martina Písaříka. Afrika má své kouzlo, nádherná příroda, pohostinní domorodci, tančící malí černoušci…Pro všechny vášnivé cestovatele velmi lákavá představa, hned bych tam také jel. Samozřejmě s Igorem, kdyby byl nějaký problém, Igor by jej určitě vyřešil, s ním bych se v africké buši rozhodně nebál.

Černí baroni (1992)

Skvělé hlášky, skvělí herci, sešlo se tu úplně všechno, výsledkem je Sirového nezapomenutelný film, který už asi nikdo nepřekoná.

Jasmíniny slzy (2013)

Naprosto fascinující Cate Blanchett, která se v titulní roli Jasmíniných slz vryla do paměti diváků nezapomenutelným hereckým výkonem.

Potomci lidí (2006)

Vyhyne lidstvo? Pocity strachu a bezmoci, které lidstvo dosud nezažilo, jsou ve filmu ztvárněny velmi působivě. Příběh má náboj, je dramatický, skvělá kamera, střih. Po zhlédnutí tohoto filmu budete více přemýšlet nad další budoucností, a budete se také více zamýšlet nad všemi možnými „co kdyby“.

Poslušně hlásím (1957)

Nezapomenutelné hlášky - Pane vachmajstr, vy jste hlava! Rum, kontušovka, čert, jeřabinka, ořechovka, višňovka, a vanilková… Intuice Karla Steklého při výběru herců: Hrušínský, Marvan, Beneš, Filipovský, Jarka Pižla - Josef (Pepek)Vyskočil….Češi mají v oblibě sledovat filmový žánr, ve kterém nachází svůj výraz. Komedie Poslušně hlásím a Dobrý voják Švejk do tohoto žánru rozhodně patří.

Jean de La Fontaine (2007)

Jean de La Fontaine – neprávem opomíjený, pozoruhodný francouzský historický film podle skutečnosti, který méně známý francouzský režisér Daniel Vigne natočil opravdu skvěle. Sleduje hlavního hrdinu Jeana de La Fontaina, spisovatele, kterého Jean-Baptiste Colbert francouzský ministr financí za vlády Ludvíka XIV. nechal pronásledovat za jeho těsné vazby s nežádoucím francouzským ministrem Nicolasem Fouquetem. Film s nádhernou výpravou a kostýmy, plný intrik a milostných pletek, který stojí za to vidět. Doporučuji všem milovníkům historických filmů.