Crash (2004)

Propletenec lidských osudů, který obsahuje pár výborných momentů, ale jako celek působí nesmírně uměle a vykonstruovaně. Haggis by si měl vzít příklad z jiných režisérů a filmů (Magnolia, Traffic), které splétají jednotlivé příběhy daleko elegantněji a nenásilněji. Absolutně nezasloužený Oscar.

Exotica (1994)

Moje první setkání s Egoyanem mě nemile znechutilo. Je zde několik hlavních postav, o nichž logicky tušíme, že se jejech osudy v průběhu filmu nějak propletou. To se děje ale velice velice pomalu, takže ještě přibližně v polovině filmu nevíme o postavách téměř nic konkrétního a sledujeme jenom jednotlivé scény, u nichž vlastně netušíme, jaký mají k příběhu vztah. Vadila mi inevyužitost některých motivů, jak už tady někdo zmiňoval (sexy tanec, gay atd..), a to, že některé scény vedou odnikud nikam a film zbytečně protahují. Po odhalení onoho tajemství sice film nabere jakési tempo a gradaci, ale celkový dojem už to napravit nedokáže. Kdyby toto odhalení přišlo dřív, mohl to být určitě zajímavý film, takhle se ale nemůžu ubránit pocitu, že je to spíše umělecká nuda.