Babylon 5 - Point of No Return (1995) (série)

Treti serie pridala na tempu diky akcnim scenam, navazala pekne na veci naznacene v predchozich sezonach, lepsimu hodnoceni brani par - z meho pohledu slabsich - dilu. Nezbyva nez se tesit na pokracovani.

Mapa dokonalých maličkostí (2021)

Na hromnice o den vice trosku jinak. Co kdyz cilem dne neni zachranit svet a dobyt srdce divky, ale zachytit vsechny ty kouzelne male radosti, vyhry i prohry ? Peknych 70%.

Kingsman: Zlatý kruh (2017)

Nebudete se urcite nudit, ale kvalit jednicky to nedosahuje. Misty radoby vtipnost ci prekombinovanost tomuto jinak svezimu dilku skodi. Peknych 70%.

Čističi vesmíru (2021)

Korejci a jejich pohled na vesmir na konci 21. stoleti. Velmi dobre technicky zpracovano. Pribeh je klasicky - boj posadky te nejobycenejsi lodi se zvuli mega-korporace. Ke konci trosku dojak, ale to mi pro korejske filmy pripada typicke.

Babylon 5 - The Coming of Shadows (1994) (série)

Druha serie stavi na zakladech prvni, pridava na tempu, vtipne navazuje na historii a pripravuje divaky na drama serii dalsich.

Batman: Duše draka (2021)

Prijemna odpocinkovka na necelou hodinku a pul s Batmanem ve vedlejsi roli.

Babylon 5 - Signs and Portents (1993) (série)

Serial je krasnou ukazkou 90. let a nahledu na svet. Dej je v prvni linii ponekud plytky, ale po zamysleni zjistite, ze vykresluje mnoho ze soucasnych i veky se opakujicich problemu.

Komando (1985)

Akcni kultovni "pohadka" 80. let protkana trefnymi hlaskami a hudbou. "Chlapi, uz jsem se bal, ze me minete" (udychanej chlapik s odpadkama dobehnuvsi popelare), kuci popelarsti vytahnou z kuka-vozu automaty a se slovy "neboj, neminem" spousti palbu.

Lupin (2021) (seriál)

Mohlo by jit o pomerne rychle plynouci az na vyjimky divatelny serial, ve kterem ve tretim dile hlavni hrdina prodela mozkovou obrnu (respektive autori scenare), protoze to, co zacne predvadet ci spise nepredvadet je tragedie. Korunu tomu nasazuje to, ze sezona skonci v pulce pribehu, takze si budeme muset na finale rok pockat. Pribeh ktery se chylil pekne ke konci a vypadal na stavnaty jednodilovy finale, bude pravdepodobne nastaven vodovou polivkou na pet dilu, coz je vcelku desiva predstava. Doufam, ze brzy "serialove" spolecnosti pochopi, ze kdyz mi v restaraci naserviruji aperitiv a predkrm, tak cekam, ze dostanu i hlavni chod, nikoli, ze mi reknou at prijdu za tyden a pak dostanu i digestiv ;P. 40%

Hlídka - Ook (2021) (epizoda)

Nemastne, neslane, zasazene, nezasazene do sveta Zememplochy. Tohle opravdu neni serie pro hardcore fanousky Sira Terryho Pratchetta.

Časové pásmo bylo změněno