Die Wolf-Gäng (2020)

Google preklad: Vlad (Aaron Kissov) sa práve presťahoval do Crailsfelden so svojím otcom Barnabasom (Rick Kavanian) a v súčasnosti je nováčikom v Pennerovej akadémii, jednej z najslávnejších magických škôl na svete. Crailsfelden je fantastické miesto prekypujúce vílami, čarodejnicami, trolmi a trpaslíkmi. S Vladom a jeho otcom sú teraz v dedine zastúpení aj upíri. Malý upír Vlad má ale veľký problém: nevidí krv. Ale Vlad nie je za týchto neobvyklých okolností sám. Pretože rovnako ako on, aj jeho noví priatelia majú obavy. Víla Faye (Johanna Schraml) trpí strachom z lietania a vlk, vlkolak (Arsseni Bultmann), má alergiu na zvieracie chlpy. Takže Vlad je v dobrej spoločnosti. Nezvyčajné trio sprisahania okolo starostu Louisa Zahla (Christian Berkel) a jeho sekretárky pani Circemeyerovej (Sonja Gerhardtová) spolu objavia cestu, ktorá by mohla celé Crailsfelden uvrhnúť do katastrofy.

Ava: Bez soucitu (2020)

Biedne hodnotenia - takže snáď trochu pozdvihnem celkové percentuálne hodnotenie. Reálne by si tento akčný film zaslúžil z môjho pohľadu takých 65-70%, ale dám plný počet ( z dôvodu pozdvihnutia celkového hodnotenia ). Mne sa takto premiešané akčné scény s osobným životom hrdinky páčili . Samozrejme že je to všetko nadnesené ( napríklad keď vystrieľa jednu čatu vojakov a podobne ), ale to je v každých podobných akčných filmoch.

Nic mě nezastaví (2015)

Doposiaľ pridané komentáre mi pripadajú celkom smiešne. Dehonestujú tento film. Nie je to síce nič svetoborné, ale má to svoje tempo aj príbeh. Nechcem sa iba odvolávať na hodnotenie na IMDb, ale viacej sa prikláňam k ním ako k týmto čo tu boli doposiaľ pridané. U mňa je to také slušné béčko.

Drákula: Neznámá legenda (2014)

Trochu iný príbeh aký doposiaľ poznáme o grófovi Drakulovi. Ten sa vracia domov do Rumunska z bojísk, kde bojoval pre tureckú armádu k svojej rodine – manželke a synovi. Ešte pred samotným návratom sa Drakukla spolu so svojimi najvernejšími spolubojovníkmi ocitajú v horskej jaskyni, kde živý z nej vyjde len Drakula. Jaskyňu ovláda vládca upírov. Po nejakej dobe prídu turecký vyberači daní znovu na panstvo grófa Drakulu. Neuspokoja sa však iba s daňami, ale požadujú tak ako bol kedysi odvedený mladý Drakula do Turecka, aby aj teraz si povyberali mladých janičiarov pre svoje vojny. Drakula ich neuposlúchne, vyvraždí tureckú družinu, ktorá si prišla najprv pre jeho syna. To je signál pre tureckého vládcu na vojnovú výpravu do Rumunska. Gróf Drakula sa rozhodne pristúpiť na požiadavku vládcu upírov z jaskyne a stáva sa z nemo taktiež upír s nadprirodzenými silovými vlastnosťami. Takto sa pokúša uchrániť gróf Drakula svoju krajinu a milovanú ženu so synom pred Tureckými vojenskými hordami. Film ma potešil novým spracovaním. Dobrý dej, aj zaujímavé bojové scény – i keď trochu prehnané. No ale ak by to tak nebolo - nebolo by to už o Drakulovi. Filmu by som dal asi tak 70%.

Odpad (2014)

Brazílska chudoba postihuje hlavne deti. Mladí hrdinovia sú na každodennej prehrabávačke na smetisku, kde sa živia zrejme triedením odpadu, ale aj tým čo si nájdu pre vlastnú potrebu. Ešte predtým bol políciou zadržaný a umučený chlapík, ktorý má nejaké kompromitujúce informácie na tamojšiu politickú, resp. policajnú špičku. Tie informácie vložil do svojej peňaženky a tú pri zatýkaní odhodil do prechádzajúceho smetiarskeho auta. Peňaženku s informáciami aj s nejakým bankovkami nájdu mladí triediči odpadu na smetisku. Po nej však má veľký dopyt aj polícia. V Brazílii polícia nemá zľutovanie ani s deťmi a tak sú tieto deti – nálezcovia vystavení policajnej brutalite. Film je zaujímavým sledovaním detských osudov v Brazílii. Očakával som však od neho trochu viacej rozvinutého deja. Moje % v hodnotení sú trochu nižšie - 60%.

Minulost (2013)

U tohto filmu ma zaujalo, ale v podstate až po jeho skončení, že tu nejako nesedí označenie žánru filmu. Že to je dráma tak to beriem, ale prečo to má byť mysteriózna dráma, tak tomu nerozumiem. Iránec prichádza na pozvanie svojej ešte manželky do Paríža, kde sa s ním chystá rozviesť, nakoľko sa chce vydať za svojho nového priateľa. Nový pár žije v domácnosti s dvomi dcérami partnerky a jedným chlapcom partnera. Postupne sa dozvedáme, že nový milenec manželky Iránca má svoju manželku v kóme, do ktorej upadla po samovražde – zrejme zo žiarlivosti. Dráma vzniká potom, čo zisťujeme z deja, že strašia z dcér zrejme podnietila samovraždu tým, že samovražedkyni preposlala emailom milostnú komunikáciu medzi milencami. Z tohto vzniká ešte väčšie napätie medzi matkou a dcérou, v podstate v celom tom prepletenci. Film ma až tak veľmi nezaujal ako je tu celkový priemer (u mňa asi tak na 55-60%). Nebolo v ňom ani trochu tej sľubovanej mystérioznosti. Inač ale verím, že tým, ktorí obľubujú tento žáner / rodinné dramatické nezhody / sa to môže páčiť.

Dárce (2014)

Ocitáme sa na nejakom vzdušnom – nadoblačnom ostrove, kde je všetko iba biele, alebo čierne. Nielen samotné prostredie, ale aj chovanie tam žijúcich ľudí je bez akýchkoľvek emócii. Nepoznajú čo je radosť, čo je smútok, láska a podobne. Takto to bolo zariadené z vyššej moci , aby nedochádzalo k vojnám , zločinom a podobne. Mladý hrdina sa pripravuje spolu s ďalšími rovesníkmi na uvedenie do dospelosti, kde budú všetci zaradení na nejaké pracovné pozície. Posledným, ktorý z množstva už zaradených ostal nezaradený je tento náš hrdina, ktorý sa podľa vyvolených má stať príjemcom. Tu to znamená, že bude prijímať spomienky z dejín ľudstva, aby sa zachovali pre budúce generácie. Lenže mladý hrdina prestáva brať každodenné dávky akýchsi injekčných sedatív a postupne zisťuje, že nie je všetko čierno-biele. Postupne pri predávaní spomienok od dárcu zisťuje čo je láska, šťastie, bolesť, vojny a podobne. Starší pán ( dárca ) ho ale pripravuje svojským spôsobom - na to, aby on zmenil celý chod takéhoto nezmyselného žitia. To sa nakoniec aj podarí a mladý hrdina zachráni svoju milovanú, ale aj celý tento nadoblačný svet. Pre mňa to bol film zaujímavý z toho dôvodu, že mal taký vcelku zaujímavý príbeh s dobrým dejovým spádom. Percentuálne u mňa trochu viacej ako je tu celkový priemer, takže asi 70%.

Wer (2013)

Dej filmu je zasadený do súčasnosti - vo Francúzsku. Mladá rodinka s dieťaťom si užíva piknik, keď ich z húštiny napadne neznámy tvor, ktorý zmrzačí manželku a dieťa s otcom roztrhá, takže ten útok neprežijú. Následne sa film odvíja ako obhajoba podozrivého / advokátkou je mladá Američanka žijúca vo Francúzsku /. Podozrivým je obrovitý muž, ktorý má nadmerné ochlpenie a trpí nejakou zvláštnou chorobou. Advokátka si na pomoc z USA privolá bývalého priateľa. Po krátkej dobe zomiera aj napadnutá manželka. V ďalšom priebehu filmu dochádza k úteku podozrivého z cely zadržania. Pri pokuse o spacifikovanie podozrivého sa ešte pred samotným útekom nakazí poškriabaním podozrivým pomocník advokátky. Tá začína tušiť, že podozrivý je naozaj tou beštiálnou šelmou. Začína sa hon na beštiu, ale v beštiu sa mení aj pomocník obhajkyne. Film sa mi páčil trochu viacej ako niektorým komentujúcim, zaujal ma tak trochu netradičný príbeh o vlkodlakovi, ktorého obhajuje naivná advokátka. Ja by som mu dal v percentách asi takých 50-60%.