Soumrak (2002)

Komorní příběh v komorním provedení s mnoha skvělými myšlenkami.

Frigo jako Sherlock Holmes (1924)

Ze začátku se film možná krapet dlouze rozjíždí, pak ale přijde neskutečná smršť groteskních kousků Bustera Keatona, nad kterými jen kulím oči.

Lví král (1994)

Má první návštěva kina. Vzpomínám si na tu atmosféru velice dobře. Možná proto se nad Lvím Králem i dnes rozplývám jak malý kluk a strašně rád bych se do toho kina vrátil a prožil si to znovu, hezky minutu po minutě.

Ru guo - Ai (2005)

Deprese, melancholie, skvělá hudba, perfektní kamera, úžasní herci. Co víc si přát?

Vzpomínky na lásku (2004)

Tenhle film vás totálně přibije ke křeslu a nebudete schopni se hýbat ani po skončení.

Picassova dobrodružství (1978)

Naprosto dokonalá komedie. Gösta Ekman hraje excelentně. Bohužel je u nás tento film velmi málo známý. A to je velká škoda. Skloubit historická fakta s tak úžasnou dávkou humoru a nadhledu, tomu říkám majstrštyk.

Pokání (2007)

Svědomí je podivná věc. Je to jako skládka, kterou už nikdy nikdo nevyčistí. Věci na ní začnou hnít a plesnivět a všechno kolem začne zapáchat. A vy cítíte pouze smrad a špínu. Nemůžete se soustředit na nic jiného, než na ten protivný zápach, který překrývá všechno doposud důležité. Může se však objevit někdo, nebo něco, co se bude snažit pach skládky přebít. Nikdy se mu to ovšem nepovede. A můžeme doufat, že lidé mají svůj prostor na odpad veliký, neboť to je jedna z posledních věcí, která nás činí milosrdnými a uvědomělými. Tomuto filmu nemám co vytknout. Považuji to za mistrovské dílo a vedle senzační scény na pláži v Dunkirku, které bych zatleskal, jak se to dělává v divadle, bych velice rád ocenil i závěrečnou scénu u moře. Neslyšíte nic, jen klavír, který vás konejší svým tónem a posléze palčivý smích, který se může mnoha provinilým lidem na tomto světě ozývat v jejich svědomí.