Pán prstenů: Prsteny moci (2022) (seriál)

Vysvetlite mi niekto ako môžu zásadny dej zmeniť a to príchod saurona do numeronu????? mám pocit že nikto zo scenáristov nečítal predlohu….

Matrix Resurrections (2021)

Tešil som sa, keď ohlásili pokračovanie pre mňa jedného z najlepších scifi filmov doby kedy som vyrastal. Čím som o filme vedel viac nadšenie upadalo a právom. Scenár je veľmi divný v rýchlom spáde. Sám Keanu povedal, že sa mu páči, možno sa mal na to radšej vykašlať nevznikol by tento odpad. Prvá polovica velmi opatrná možno zbytočná, druhá polovica rýchly dej, ktorý skáče zo scény do scény nepochopiteľné. Pre mňa dej matrixu skončil trilógiou a nebudem si ničiť nadšenie ďalším pozretím vzkriesenia.

Vražda v Orient expresu (2017)

Tešil som sa na novú adaptáciu tohto románu od Agathy Christie a v celku sa mi páčil svižné tempo a dobré herecké zastúpenie. Trasa expresu nesedí s pôvodnou, ale Dolomity sú krásne obzvlášť s parnou lokomotívou. Záver ma trocha sklamal herecky vypadalo to ako posledná večera, preto len ***

Železný obr (1999)

Krásny animovaný film pri ktorom človek vyroní slzy. Scéna pri zabitom srnčekovi, ktorého jemne poštuchol obrovský robotí prst ma dostala najviac. Hlbší zmysel pochopia dospelí, ale základy aj deti dúfajúc, že sa s toho poučia. Pre mňa *****

Pan Church (2016)

Veľmi pohodový príbeh ktorý netlačí silno na city. Tento snímok nám ukazuje, že ľudská dobrota nemá hraníc a môže tu byť na celý život. Eddie Murphy ako neobyčajný kuchár (pristala mu táto úloha s jazzovým nádychom) pomáha umierajúcej žene s dcérou, najprv len na krátku dobu, ale nakoniec sa im skrížili cesty až do Eddieho smrti. Ukážka že v živote je súkromie veľmi dôležité. ****

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Pokračovanie prinieslo rodinný výlet, kde sa Ľuboš s Annou plánoval zblížiť nie len kvôli ich spoločnému synovi ale kvôli stratenému času. Nebude to ľahké kvôli rozdielnym povahám. Malý Vašek mal konečne svojho tatínka, po ktorom zdedil najme sklony k horolezectvu. Príbeh sa odohráva v krásnej českej prírode na vidieku obkolesenej krásnymi skalami, ktoré skomplikujú všetko čo sa dá. Pre mňa najlepšia komédia s českej scény. *****

Město bohů (2002)

Narodiť sa v Meste Bohov s troška s pozitívnejším pohľadom na svet a chcením dosiahnuť viac ako, len robiť poskoka pre najdrsnejšieho parchanta v miestnej štvrti je pre mladého fotografa veľmi ťažký údel. Ukážka drsného mesta, v ktorom sa vyvíjajú rôzne charaktery už od malých deti, nás prevedie cez masakre priamo na uliciach, kde nosí zbraň asi každý. Ukážka ako už malé deti dokážu s radosťou napodobňovať svoje vzory. Príbeh priateľstva, zbrani, biedy a drog. Pre mňa jeden z najobľúbenejších filmov vôbec. Herci to zvládli veľmi dobre.*****