Stáhni mě do pekla (2009)

Očakávanie boli veľké, dostal som z toho iba časť. Atmosféricky zaujímavý počin, pri ktorom pár krát prebehnú zimomriavky pri chrbte. V súčasnej hororovej produkcii je to však nadpriemerný počin a dúfam, že svitá na lepšie časy v tomto žánri. Alebo nie?

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Priemerná zábava, niekedy vtipnejšia, niekedy menej, skôr pre najmenšie decká. Jediné, čo nesklamalo ako vždy, je uletená, tentoraz zaľúbená veverička :-). Dúfam len, že sa to nebude nabaľovať a nevznikne Ice Age 4,5,6,7,8,9,10 atď :(

Columbo - Etuda v černém (1972) (epizoda)

Pre mňa jeden z najlepších Columbov, ktorý mi prirástol k srdcu. Obyčajná pripínacia kvetina a usvedčí vraha. Cool :-)

Piráti na vlnách (2009)

Uletené, zhulené a hipisácke bláznovstvo, ktoré síce nachvíľu zabaví, ale potom rýchlo vyfučí z hlavy. Škoda.

Proces H (2009) (seriál)

Ozaj unikátny dokument, ktorý tu chýbal. Nech všetci vidia, čo za zverstvá spáchal totalitný režim v bývalom Československu. Smutné je, že tieto zločiny sa dodnes bagatelizujú, socializmus sa u nás ospevuje, veď to boli päťdesiate roky, potom sa už všetci mali dobre, existovali sociálne istoty atď... Takýchto historických exkurzov nikdy nie je dosť, škoda len, že s podobným projektom neprichádza slovenská verejnoprávna televízia, ktorá žije z našich daní a poplatkov. Možno je to tým, že nemenovaný riaditeľ radšej investuje do tuctovej a plytkej Eurovízie, ako do kvalitného dokumentu o dobe, keď on sedel na teplej stoličke komentátora a moderátora socialistickej ČST... Bože, kedy táto perepuť vymrie?

Dvojí hra (2009)

Pre Juliu Roberts som si to chcel kuknúť čo najneskôr, pre Cliwea Owena čo najskôr. Dopadlo to nakoniec tak, že obaja boli v tomto neznesiteľne nudní a tuctoví vrátane celého deja. Toto strčím niekde na úplné dno mojej filmotéky. Jediní stráviteľní sú bosovia Wilkinson s Giamattim, ale myslím si, že firemná špionáž sa dá nakrútiť stokrát lepšie, záživnejšie a s atmosférou, z ktorej vám padne sánka. A najmä zaradiť iný patent ako liek proti plešatosti, znelo to dosť komicky, aj keď je možné, že to bol zámer scenáristov.

Jekyll (2007) (seriál)

Výborný schizofrenik James Nesbitt, ktorý sa snáď pre postavu Jekylla a Hyda i narodil. Démonický Hyde má v podaní Severoírčana ozaj gule a občas mi z neho išiel aj mráz po chrbte. A čo ma potešilo tiež, bol príbeh s nápadom, originálne spracovanie stokrát prepratej témy. Toto by si možno zaslúžilo aj ďalšie pokračovania. Prídu nejaké?

Bruno (2009)

Brüno, Brüno, Brüno. Tešil som sa na úchylnosť roka, z ktorej sa pošt.. smiechom, dostal som neslaný-nemastný zlepenec rôznych scénok, z ktorých mnohé vyšli akosi doprázdna. Celovečeráky Ali G i Borat boli v porovnaní s týmto oveľa lepšie, mám skôr pocit, že Cohen chce byť vtipný za každú cenu. Tentokrát mu to nevyšlo a akokeby prichádzal o trefné nápady, dúfam, že len dočasne. Scénka, kde behá s dildom a snaží sa od učiteľa sebaobrany získať rady ako sa vibrátoru ubrániť, bola skôr trápna... Ale fuckujúci Harrison Ford rulezzzz, taku exkluzívnu rolu si ešte vo svojej kariére určite nestrihol!

Saddám: Vzestup a pád (2008) (seriál)

Snaha o realistickosť a objektívne podanie pádu jedného magora, ktorý si zaslúžil, čo dostal. A možno mal trpieť aj viac, smrť obesením za zločiny bola preňho v podstate vykúpením. Nech už sú pohľady na americkú inváziu do Iraku akékoľvek (zdieľam pozíciu Shot that motherfucker to the head!), na svete je o jedného tyrana a jeden tyranský režim menej a to je to, čo sa ráta. Zvrhnutie Saddáma je tu však podané veľmi skratkovito a pokojne by som privítal aspoň desaťdielny seriál. Stavím sa, že by bolo o čom nakrúcať. Škoda toho, inak by mohlo ísť o skvelý filmový počin, ktorému takmer nie je čo vyčítať.