Zabiji Nixona (2004)

Tento film není ani tak o přípravě atentátu na prezidenta. Tento film je velmi silný příběh jednoho člověka, který jen hledal štěstí, ale život mu neustále házel klacky pod nohy a on se propadal do stále hlubší a hlubší bezmoci. Film je hodně depresivní, ale přes to je to mistorovské dílo, které se opírá o herecký víkon Seana Penna. Rozhodně si tento film nepoušťejte ve chvíli, kdy Vás něco trápí. Vaše deprese by se prohloubila ještě více.

Síla srdce (2007)

Takové rozpačité 3*. Prý nejlepší herecký výkon Angeliny.... No nevim nevim. Trochu mi to zavánělo nudou ten film. Myslím, že Brangelina by měla hrát jen ve filmech, kde uplatní své plné rty a velký prsa. Nemyslím tím porno, ale nějaké erotické thrillery nebo romantické filmy typu "chudá dívka ke štěstí přišla". To by jí sedělo. na dramata moc neni.

Quantum of Solace (2008)

Co dodat. Prostě Bondovka, i když tento i předchozí bond už má velmi BOURNOVSKY rukopis. Přeci jen si myslím, že Bond by měl být více gentleman než akční hrdina. Co mě ale zarazilo je fakt, že se Bond nevyspal s Bondgirl. To bylo snad poprvé v celé sérii agenta 007.

Malý New York (2009)

Abych pravdu řekl, tak jsem tento film vkládal do DVD přehrávače s velkým otazníkem. Vůbec jsem netušil, co mohu čekat. Přeci jen mafiánské filmy mají trochu jiné promo, jiné obsazení. I když začátek filmu je takový nijaký, tak mě děj udržel u obrazovky. Film je pojatý spíše umělecky, vybočuje ze zažitých norem mafiánských gangsterek. Prostě to je pohled trochu jinak. Spíše než kasovní trhák je to film určený pro odbornou veřejnost, filmové soutěže apod. Ačkoli to tu někteří diváci dost strhávají, film stojí za zhlédnutí i přes tu scénu na stromě, ale i ta prostě do toho konceptu filmu nějak zapadla. Je to takový fim na sobotní odpoledne.

Koření života (2007)

Film sám o sobě je jednoduchý, předvídatelný a velmi dobře čitelný. Není to žádné hollywoodské dílo, o kterém by se kritika a lidé moc zmiňovali. Nicméně tento film je svojí jednoduchostí a předvídatelností krásný a dokáže pohladit po duši a přivést lidi taky na jiné myšlenky a trochu zrelaxovat. Filmy jako tento jsou potřeba, aby divák trochu zabrzdil, uvolnil se a shlédnul příběh lásky, tentokrát z kuchařského prostředí.

Leningrad (2009)

Ačkoli ten film není napěchovaný speciálními efekty a výbuchy, tak má tento film svojí hloubku a velmi věrohodně vypovídá o tom, co se v Leningradu při obléhání dělo. Každopádně doporučiji tento film shlédnout.... je velmi působivý.

Jánošík - Pravdivá historie (2009)

Očekával jsem od toho filmu podstatně více. Myslím že největší průšvih je herec obsazený do role Jánošíka. Jiráček prostě může hrát úchyly nebo zatrpklé intrvoerty ze 70. let, ale tahle role??? Přišlo mi to spíše jako reklama na podporu cestovního ruchu na Slovensko spíše než jako historický film popisující život Jánošíka. Byla to taková dost divná slátanina..... Prostě jsem nepochopil proč ten film v tomto provední vůbec vzniknul. Za hezké záběry přírody dávám 2*

Odsouzen k smrti (2007) odpad!

No je to strašný film. Vypnul jsem to ve chvíli, kdy farajer zjišťuje, že asi mučí nesprávného. Dál se na to už nedalo koukat. Jestli správný byl nebo ne nevím, neb jsem to nedokoukal. Úplně zbytečný film...

Zločinec (2008)

Tak filmů z vězeňského prostředí v USA už bylo natočeno hodně moc. Všechny jsou stejné. Rozdílný je akorát důvod proč je hlavní hrdina uvězněný a způsob jakým se dostane ven. V našem případě jde o běžného chlápka, co má stavební firmu, který večer před barákem flákne černocha do hlavy baseballovou pálkou, protože mu vykrádal barák. Policie to vyhodnotí jako vraždu a už je v báni. Tam se semozřejmě nevyhne potyčkám Náckové vs Negři. Samozřejmě na scénu přichází hlavní dozorce "kretén", který vězně nutí k vzájemným rvačkám, aby se bavil. Pak přichází na scénu další bachař, který je hrdý, čestný atd.. prostě zhmotněné hvězdy a pruhy. Ten to chvilku přehlíží, ale pak se nechá ukecat, pohne se v něm svědomí a podílí se na prásknutí toho hlavního dozorce. Nepatrnou roli tu hraje Val Kilmer, moc toho nenamluví, ale je dobrým zpestřením příběhu. Film není nic moc, ale k sobotnímu obědu je akorát.

Noční vlak (2009)

Od tohoto filmu jsem nevěděl co čekat. Trochu mě navnadil Danny Glover hrdina filmů z 80. a 90. let. Osa příběhu filmu je taková rychlokvaška. Ve vlaku se odehraje něco, co nemá ani začátek ani konec, prostě jako by ten film byl vystříhnutý z jiného celistvého filmu. Důležitá je jen dřevěná krabička, která nejde otevřít a nikdo neví, co v ní je. V začátku jsem vůbec nevěděl o co jde a prvních 30 - 40 minut jsem vyloženě přetrpěl a už už jsem měl chuť ten film vypnout. Náhlý zvrat ve filmu přichází ve chvíli, kdy do vlaku nastupuju další cestující a hledá chlápka, kterého v těch předšlých desítkách minut naporcovali do kufru. No a od této chvíle přestává být film úplný průser a nuda a začíná se tam něco dít. Bohužel mi to ale připomínalo spíše parodii, kdy postupně celé osazenstvo vlaku vytáhne zbraň a jeden po druhém začnou útočit, protože jsou ve vlaku, aby získali tu dřevěnou krabičku. Když se všichni povraždí a zbyde jen Danny Glover, který krabičku otevře a chce ji zničit, tak už to vypadá, že se konečně vysvětlí, co v krabičce je a proč ji všichni chtějí. Bohužel k tomu nedojde a konec je spíše takový hororový, kdy malá holčička přistoupí k nalezené krabičce a přitulí si ji k sobě... No přijde mi, že na filmu pracovali tři scénáristi. Jedne udělal začátek, druhý střed a třetí konec. Přičemž začátek a konec je fakt průser. Střed je celkem OK. Ačkoli film celkově je o ničem, neb v něm není nic vysvětleno a je to spíše takové misteriozně hororové, tak dávám hodnocení 3* za fakt, že cca v půlce filmu se to trochu rozproudilo, až nečekaně.