Vikingové - Opona padá (2020) (epizoda)

Celá táto séria mohla byť v pohode zredukovaná na 10 epizód, tak ako boli prvé série, lebo sa tu len zbytočne naťahuje dej a hádam každá epizóda má niekoľko nudných scén pri ktorých som už pomaly zaspával. A keby pridali lepšie osudy hlavných postáv, mohlo to byť oveľa záživnejšie a intenzívnejšie. Napríklad taký Hvitserk, ako pre mňa najnesympatickejšia a najnudnejšia postava, sa dožil až poslednej časti, čo je dosť paradox tohto seriálu. Navyše aj tie bitky za veľa nestáli. Posledná séria za mňa veľké sklamanie.

Hra na oliheň - Kganbu (2021) (epizoda)

I keď možno už zo začiatku vytušíte, aký bude zhruba priebeh epizódy a celkový záver hry, tak tá komplexná charakteristika postáv, vám to spraví o to ťažšie, dojemnejšie a emotívnejšie. Myslím, že viac som plakal už len pri smrti Ragnara vo Vikingoch. Podľa mňa, sa táto časť radí ako jedna z najemotívnejších epizód zo seriálov ever.

Království zombie - Epizoda 3 (2019) (epizoda)

Polka epizódy sú len jatka, IQ dedinčanov, šlachty, teda vlastne všetkých postáv, je miestami na úrovni izbovej teploty, no a najväčší gól sú situácie, keď zombie kusne niekoho do nohy alebo do prstu na ruke, dotyčný instantne zomiera a do 5 sekúnd je z neho zombie. Waaaau.

PPPíter v Afrike (2018) (seriál)

Krátke, stručné, inšpirujúce, náučné a vtipné. Čo viac si želať od "dobrodružného dokumentu". Peter to má jednoducho v krvi. Dúfam, že sa dožijem aj ďalších sérii z Afriky, prípadne z iných kontinentov.

Vikingové (1999)

Ako malý som sa vždy bál krvilačných Wendolov a kvôli tomu som film nikdy nedopozeral celý. S pribúdajúcim vekom som sa k nemu vrátil a i napriek tomu musím povedať, že na 90 roky je to pomerne slušný akčný kúsok. I keď samotnému príbehu podľa mňa niečo chýbalo a taktiež bolo aj veľa historických nepresností, tak by som dal 3/5. Ale vďaka pompéznej hudbe Goldsmitha, tajomným Wendolom a celkovej ponurej atmosfére dávam 4/5.

Alice a čarovné zrcadlo (1987) (TV film)

Rozprávka na ktorej som vyrastal. Dodnes si pamätám takmer všetky scény a parádny slovenský dabing. Na tú dobu to bolo skvelé a svižné, ale v dnešnej dobe by to bohužiaľ už neobstálo. I napriek tomu dávam 4/5

Vikingové - Bůh dal... (2020) (epizoda)

Alfréd Veľký známy tým, že ubránil Anglicko pred severanmi, v tomto diely bez stratégie a zjavne aj štipky IQ zaútočí na les okupovaný nepriateľom, v ktorom dobre že nemajú Vikingovia postavené celé hradby aj s katapultami. Svoju ženu nechá kúsok od hlavného bojiska v malom kočiari, ktorí stráži len pár klaunov. Harald po zatrúbení na ústup sám odpochoduje na kraj lesa, kde mal zjavne asi rande na slepo. Kde sa vzal tu sa vzal, z čista jasna vyskočí Alfrédov verný prisluhovač a prebodáva Haralda, ktorý už debilnejšie ani umrieť nemohol. A následne zomiera aj prisluhovač, pretože to je postava, ktorá očividne nebola v plánoch. Tešil som sa na tento vojenský konflikt ale márne, tento predposledný diel je už len takým slabučkým vrcholom celej šiestej série od ktorej som očakával oveľa viacej.

Hlava 22 (2019) (seriál)

Keď sa povie Hlava 22, vždy si spomeniem na Jozepha Hellera a na školu, kde sme na hodinách literatúry čítali úryvky z tohto diela. Knihu som nikdy nečítal a dokonca táto novšia seriálová verzia bola mojou premiérovou. Mala spočiatku pomalší spád, ale postupne som tomu deju a postavám prišiel hrozne na chuť a v podstate v priebehu dňa som mal seriál za sebou. Musím vyzdvihnúť pekný kontrast medzi humorom a tragédiami, ktoré sa udiali v okolí Yosariana a určite aj postavy, ktoré ma naozaj bavili, ako napríklad špekulant Milo Minderbinder, ješitný George Clooney alebo seržant Major Major Major.