Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Takový rychlý šleh emocí, ale trochu lacinější než dnešní podobné horrorovky bych řekl. Není tam výstavba žádného pozadí, jde prostě o lineární věc. Dobrý krok bylo náhle zabití prvního borce a pak napínat nervy diváka, když se postavy poflakují v blízkosti vraždy. Herecky dobře odvedené řvaní. Obsahuje kurva nechutné scény.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Cohen má BALLLLS. Docela zajímavý obraz Ameriky z vyšších i nižších vrstev společnosti se zajímavou otázkou na konci: kdo jsou ta pravá monstra?

Diktátor (1940)

Hudba super, story a kontrasty v něm taky a hlavně Chaplinovo herectví a gesta a ladné pohyby, extravagantní grimasy... Srdceryvný proslov na konci.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Jsem slabá povaha, nedovedu se tomu ubránit. Čekal jsem že to bude markantní pokles oproti jedničce a ono zas tak ne. Scénář dobrý, postava petera má lepší hlášky a je konzistentní v akci i v osobním životě-to se v jedničce nepodařilo, bitky jsou přehlednější a lépe nastříhané a finále bylo překvapivé, nejlepší na filmu byla excelentní hudba Hanse Zimemra. Problémem je možná už moc velké odtržení od reality, což trochu oslabuje kouzlo superhrdinských filmů.

Lesní jahody (1957)

Film protínají Starcovy nesmyslné sny a smyslné vzpomínky z dětství. Až jsem měl taky pocit že je mi 75. Bylo to v jistém směru dojemné, člověk je do jisté míry řízen svými predispozicemi a měnit je dokáže minimálně nebo až s věkem. Nechceme dopadnou jako on-Isaac. Krásná kamera, taktní střih atd.

Toman (2018)

Kvalitní historický, životopisný film. Sice obsahoval na můj vkus menší díry mezi jednotlivými kapitolami toho, co zrovna bylo Tomanovo snažení, ale rád to filmu odpustím, za krásnou kameru, skvělého Macháčka a vlastně všechny, zvuk byl excelentní a postava Tomana byla krásně rozpolcená a kontroverzní, byl to chladný pragmatik nebo měl i srdce? Nečekaně mě zaujalo i to, jak nás film uváděl textem. Film vyeskaloval stejným stylem jako v Žaluji! – obecně i podobně natočen – oba historické drrama, téma nespravedlnosti.  A jinak super věc, díky, že tu je.

Četa (1986)

Tvrďáácký film o životě, nikdo se s váma nesere, jsou dobří a špatní a vy jste prostě uprostřed, nic s tím neuděláte a zlo vítězí

Nespatřené (1996) (TV film)

Jemný dokument s citlivým tématem vnějším světem nezkažených, ale přesto vnímajících děti. Velkou roli zde hraje umění, tedy hudba a film potažmo fotografie na čemž je demonstrována neschopnost a omezenost některých lidí tyto děti pochopit. Záběry ze zvláštní školy jsou prokládaný chytrým střihem ukazující výtvory a umělecká vyjádření dětí. Připomíná mi to, jaké mám já jakožto fyzicky zdravý člověk velkou výhodu a štěstí si ten život užít. Zajímavé je rovněž pozorovat chování jednotlivých dětí, jak jsou vlastně velmi podobné těm zdravým, jen hodnější.

Nelítostný souboj (1995)

Napínavé akční drama, na akční film docela pomalé tempo. Vysoce sympatický precizní záporák De Niro a mě nesympatický, odolatelný, klišé, plitký hrdina Al Pacino. pzn.: Neil se nechá ovládnout emocemi a poruší své zásady.