Krokodýl 2 (2002) odpad!

Prý uvidím akční scény, z nichž mi vstanou vlasy hrůzou. Asi mám divný vlasy, protože se ani nehnuly. Achjaj, to byl tedy film. Vyprávěl o tom, kterak sličný blonďák, zamilovaný do ještě sličnější a statečnější letušky, překoná močály, přitroublé gangstery i příšeru a žijí spolu šťastně až do smrti. Giganticky narostlý krokodýl povečeří všechny přeživší a ten nejlepší úlovek, párek zamilovaných holubiček, si nechá na konec. Chybu dělá, páč letuška má fištróna a krokouše zamorduje. To tedy byla blbost, herci jak po nočním tahu, triky prachmizerný, pointa ještě prachmizernější.

Insidious 2 (2013)

Druhý díl byl o maličko lepší než ten první. Předchozí film by šlo klidně vynechat, přestože na něj dvojka plynule navazuje, ale je tu dost spoilerů na to, aby člověk pochopil o co v té prapodivné a vcelku nudné jedničce šlo. Ani tento film mne ale nijak neuchvátil, nebaví mne ta "alternativní" realita, kde se vlastně všechno má vyřešit. Víckrát vidět nemusím.

Insidious (2010)

Mně zas až tak úplně tenhle horor nesedl. V prvním domě to vypadalo jako rodinný film o stěhování, kde jen kluk spadne z žebříku, máma má bujnou fantazii a v domě vržou staré vodovodní trubky. V novém domě to asi mělo nabrat grády. No paní vyvolávačka duchů v plynové masce, co nakonec zodpovědnost hodí na tátu, ten sáhodlouze bloudí kdesi v jiné dimenzi... Nemohu si pomoct, ale ďábel s kopyty to zabil. Pro mě by byla strašidelnější neurčitá postava s rudě žhnoucíma očima. Ale ta kopyta už byla moc :))) Takže celkový dojem je průměrný, nic nad čím bych se rozplývala a hořela touhou pustit si znovu.

Hotel Transylvánie (2012)

Hotel pro příšerky, který vede Dracula, no psina to byla. Možná by mi vyhovoval maličko jiný styl té animace, ale i tak to bylo příjemně odpočinkový, vtipný a s nadhledem. A láska vyhrála, samozřejmě. Fakt fajn pohádka :)

Diktátor (2012)

Komedie o tom, kterak sličná eko bio americká aktivistka i afrického diktátora k rozumu přivede. Jako pointa by nebyla tak úplně marná, ale. Ale celkově jak byl film uchopený mi moc nesedl. Pár pasáží bylo super, mělo to humor s přesahem, ale pro mě to zabily gagy typu onanování v kamrlíku nebo oblizování podpaží. Tyhle chujoviny to pro mě strhaly na trapnou béčkovou blbinu.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Nějak nám ten mladíček z Titanicu zestárl, když už má dospělého syna. A ty vrásky na čele ve finále :)) Klobouk dolů před Leonardem, v této roli musela jeho fyzička dostat zabrat. Miluju takhle syrové filmy, kde se všechno odvíjí tak nějak samo. Netřeba miliony slov. Jediné, co mi trochu kazilo divácký zážitek byly občas až rušivé zvukové efekty, stačila by hudba.

Bitevní loď (2012)

Naštvaní ufouni, ehm, pardon, mimozemšťané přijdou zlikvidovat Zemi. Ale ouha. V cestě jim stojí chrabrý americký hrdina. Hoch je sice lempl, ale bratr mu promluví do duše, nacpe ho k námořnictvu a ejhle, chlapec zpytuje svědomí a ještě souhra okolností a je z něj zachránce všeho a všech. No, to zas byla blbina, takže asi tak.

Holka z 20. století (2022)

Takový milý i když trochu upištěný film. Ale protože jsou to korejci a skoro celý film se odehrává v době, kdy je hlavním hrdinům náct, tak to k tomu tak nějak patří. Příjemná romance s velmi dojemným konce. I jsem si zase jednou u filmu poplakala :)

Uprchlík: Podivuhodný případ Carlose Ghosna (2022)

Opět super dokument, který mne v hodinovém sestřihu seznámil s kauzou, kterou bych se sama asi nezabývala. Opět se mi potvrdilo, jak peníze a moc mění lidi, což je škoda.

Copak je to za vojáka... (1987)

Příjemná oddychovka, pro manžela srdcovka, protože byl zrovna na vojně, když se natáčelo s vrtulníky u kterých sloužil.