Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Zklamání. Vizuálně skvělý film, kterému nechybí téměř nic, šílenství, brutální auta, mutanti, metalový kytarista na kšandách... téměř nic, krom děje, nebo nějakého smyslu. Bohužel film bez děje, vývoje postav, nebo nějakého smyslu, nemůže být dobrý. Svět je vykreslen jen náznakem, motivaci postav k tomu, co dělají, mám zamlčeli, prostě se jen jede a jede, střílí a šílí.

Kněžna Libuše (2008)

Tento revoluční film přivádí na plátno dosud neznámé postavy z naší historie. Prudérní Jirásek zřejmě neměl odvahu popsat, jak to skutčně bylo. Přemysl M*dáč a kněžna Lesbuše mají každý jinou představu o tom, které pohlaví má vládnout a tak není divu, že to dopadne tragicky. Film byl natočen s použitím 10 "herců" a jedné amatérské kmery. Polovina děje se odehrává v noci, která je tak realistická, že není nic vidět. V druhé polovině "herci" zmateně pobíhají po lese, hledajíce ztracený scénář, který jim režisér zapomněl dát. Vrcholné scény jsou několikavteřinový souboj Přemysla a Vlasty (broušení mečů) a Libuše, topící se na mělčině, která se posléze promění v hlubokou vodu. Film patří do žánru tragikomedie - tragicky natočený, komický děj. Doporučuji verzi s titulky, kde vynikne vytříbená výslovnost herců.