Häxan: Čarodějnictví v průběhu věků (1922)

[LFŠ 2008] Švédským cenzorům ani církvi se snímek nelíbil, ale u diváků byl velmi oblíbený. Je totiž bravurně natočený a mě naprosto uchvátil i po neuvěřitelných osmdesáti šesti letech od jeho vzniku. Noční scény se točily opravdu v noci, což tenkrát skoro nikdo nedělal.

Běž, ať ti neuteče (1976)

[LFŠ 2008] „Nejlepší“ film roku 1976. Dokonce byl přihlášen do nějakých soutěží ve spřátelených socialistických zemích a na filmovém festivalu v Moskvě dostal cenu odborů. Tu ale dostaly všechny přihlášené filmy. Asi za snahu. Neúspěch tohoto úžasného filmu si vysvětluji tak, že mělo málo herců rudou knížku. U diváků tahle slátanina samozřejmě naprosto propadla.

Čarodějův učeň (1977)

[LFŠ 2008] Od Čarodějova učně jsem hodně očekával. Jednoduchá animace se mi líbila, atmosféra vynikající, ale tak jednoduchá dějová linka by se hodila spíš ke krátkometrážnímu snímku nebo k filmu pro malé děti. Škoda. I tak je to ale skvělý depresivní film.

Kouzelník (1965)

[LFŠ 2008] Vystoupení na začátku bylo vynikající, ale zbytek mi přišel strašně kýčovitý, dlouhý a nudný. možná jsem ale děj nepochopil a jedná se o skvělé surrealistické dílo. Každopádně byl tento počin mimo mé rozlišovací schopnosti.

Afterworld (2007) (seriál)

Animace neanimace. Hmm, jak z chytré horákyně. Kupodivu se mi seriál po grafické stránce líbí a námět je zajímavý. Někdy se Afterworld budu muset podívat od začátku díl po díle na axn.cz.

Země: poslední konflikt (1997) (seriál)

Viděl jsem část jednoho dílu a fakt mě to neuchvátilo. Opravdu mě šokovala kadence nesmyslných dialogů, (ne)zapomenutelné herecké výkony a příšerný scénář. Párkrát jsem si řekl, že tomuhle seriálu dám šanci a kouknul jsem na pár dílů. Dámy a pánové, zázrak se nekoná. Může mi někdo vysvětlit, jak něco takového může dělat 22 režisérů? Někdo tu píše o průměru až podprůměru, ale já neviděl nic, co by se aspoň vzdáleně průměru přibližovalo.

Babylon 5: Legenda o strážcích (2002) (TV film)

Když zrní holografický displej, tak pořádně prašťte do projektorové jednotky. Babylon 5 moc neznám, ale tohle je rozhodně moc příjemný počin spíš pro skalní Sci-Fi fans, kteří si tam najdou to svoje. Mám pocit, že teď na nás filmový průmysl chrlí jen samé akční střílečky.

Diktátor (1940)

Chaplin je vynikající, Hitlera měl skvěle nastudovaného a navíc ta podoba… Film ale místy nudí a je vidět, že v Americe nikdo nevěděl, jaké hrůzy se v Evropě dějí. Sám Chaplin se vyjádřil, že kdyby to věděl, tak by tento snímek nikdy nespatřil světlo promítačky. Zajímalo by mě, co si o filmu myslel Hitler, když koukal na hereckou exibici geniálního žida, který jako by mu z oka vypadl. Kdyby věděl, že někde v za velkou louží je židovský herec, který ještě před ním začal nosit jeho pověstný knírek, tak by si asi odpustil další originální nápad jako pozdrav římských vojáků a hákový kříž a tento velmi důležitý protiválečný snímek by nejspíš nikdy nevznikl.

Zmeškaný hovor (2003)

Na Miikeho velmi slabý počit. Jsem velmi otrlý, takže jsem se nebál ani u mnohem lepšího remaku Kruhu (originál jsem zatím neviděl), ale do kolen mě dostal Miikeho romantický Konkurs a Ichi The Killer je pro mě spíš velmi příjemná a zábavná gore úchylárna než šokující horor. Ve Zmeškaném hovoru se najde několik velmi silných scén, ale větší část filmu jsem měl pocit, že autor tápe v kruhu a na konci v černočerné tmě.

Nezvaný host (2007)

Milej a velmi silnej snímek, kterej do vás napumpuje spoustu energie, aby ji z vás na konci nekompromisně vyrval. A nezapomeňte, Amerika je svobodná země neomezených možností. Znáte to, ne? Americkej sen a tak. Pokud jde o příběh, tak to už je horší. Jednoduchej, předvídatelnej, obyčejnej. Příjemně komorní s neméně příjemnými hereckými výkony, ale po kvalitním artovém filmu je potřeba poohlídnout se někde jinde. Za shlednutí IMHO stojí.