Make My Day (2023) (seriál)

Seriál o přerostlých (a tentokrát jen skoro nezničitelných) želvuškách na těžební planetě s pracujícími vězni. Děj není moc originální, ale šlape dobře. Akorát s historií toho vězně IMHO šlápli dost vedle. Animace je strašná, ale nějak ji dokážu odignorovat, stejně jako u posledních GITS. Idea, že by hlavní hrdina mohl někdy někde být grafik, je v době nástupu AI naivní. Ta profese nejspíš už dávno nebude existovat.

Tátův drak (2022)

Zajímavý, dost realisticky ponurý a beznadějný, pak trocha imaginace na ostrově, naivní závěr, plný naděje a vtíravá otázka, zda se mu to jen nezdálo

Legenda o strážci hrobky (2018)

Na to jak draze film vypadá je naprosto nefunkční ve všech ohledech, které vás napadnou. Ale pokud si chcete pustit totální blbost, u které se budete bavit tím jaká to je blbost, tak tohle je to ono! Příběh nedává smysl, herci strašní, pokusy o psychologii a emoce marné, ale nejvtipnější jsou ty pokusy o hustý hlášky! Sem už se asi nikdy nevrátím, prohlásil s ledovým klidem týpek, co o chlup unikl smrti rozmačkáním. A baprosto geniální je ten WTF konec. V podzemí něco zmáčknou, zboří se zeď, týpek zahlásí mám východ a je konec filmu! Ještě pár minut mi vrtalo hlavou co se to sakra stalo :D

Urocukidódži: Legenda o Nadčlověku (1989)

[146 min] Počáteční pohodička začala gradovat do tak šílených apokalyptických rozměrů, že jsem nestačil valit bulvy. Je legenda pravdivá? Nastane konec všech tří světů? A bylo to předurčeno? Legend of the Overfiend má všechno. Něco tak temného, brutálního, sexuálně... ehm... kreativního a dobře odvyprávěného asi jen tak neuvidíte. Lituju, že mi 2019 utekla projekce na Festivalu otrlého diváka. Pokud vás tohle navnadí, tak můžete pokračovat dalšími díly ツ[SPOILER]

Wednesday (2022) (seriál)

Když se z toho v druhý půlce stala vztahová teenage detektivka ze střední, tak to ztratilo část svého kouzla, ale rozjezd byl vskutku famózní :)

Myši patří do nebe (2021)

OBSAHUJE SPOILERY | Spousta filmů pro děti jsou plnohodnotnými filmy i pro dospělé. Když se ale člověk trochu zamyslí nad poselstvím myšek v nebi, tak se začnou objevovat vážné trhliny. Líbí se mi, jak je pojato nebe, že není takové, jaké kdo chce, ale jaké kdo potřebuje. Ale jak to je s konceptem toho, že se do nebe dostanou asi všichni od mírumilovných myšek po predátory? Existuje peklo? A pokud ne, dá se pak posmrtnému životu vůbec říkat nebe? Také se dozvídáme, že predátoři nezabíjejí pro zábavu. Vysvětlujte to ale třeba kočkám, co si rády hrají ze zvířátky, dokud je neutýrají. Nebo obětem těch predátorů. Asi nebudou mít pochopení pro to, že je zabili, protože museli. Řekněme, že pojetí je dobře pojaté pro dětské publikum, ale dospělým mnohé z řečeného přijde naivní. Ale to vše bych filmu odpustil. Zkazil to ale hlavně až závěr po reinkarnaci, kdy si nic neměli pamatovat a pamatují. Liška co nejí myši. Vlastně i Bělobřich od setkání v nebi furt opakoval, že myši nejí. Proč? A co vlastně jí? Kdyby si něco pamatoval z minulého života, tak by o tom celou dobu nemlčel. Nedává to smysl. Stejně jako Bělobřichova reakce, když ho naoko uloví Šupito.

Raya a drak (2021)

Ten příběh byl naivní až to bolí. Děj se posouval proto, že to tak je ve scénáři, ne proto, že by ten příběh měl nějakou vnitřní logiku. Postavy nemají žádný vývoj a zvrat na konci není uvěřitelný.

Nákaza (2011)

Fascinuje mě, jak už v roce 2011 dokázali tvůrci předpovědět reakci společnosti na pandemii v informačním věku. Jasně, konzultovali to s odborníky, takže linka s tím, jak se chová a šíří pandemie, je realistická a po COVIDu to dokážeme mnohem víc ocenit, ale to zapracování linky s dezinformacemi je hodně prorocký. A vlastně celý ten koncept způsobu šíření informací a dezinformaci, hledání mediálních obětních beránků, reakce lidí a davu... V Nákaze si na tom paranoidní hlavní dezinformátor pěkně namastil kapsu. Mohu po dvou letech s COVIDem namítat, že oproti realitě nejsou ve filmu dezinformace primárně nástrojem hybridní války v režii autoritářských států (Rusko), které má za cíl destabilizovat demokratické struktury. Mohu poznamenat, že šňupání vakcíny vypadá směšně a že byla pro neznámý virus hotová až moc rychle, ale jinak to je naprosto revolučně jiný koncept katastrofického filmu a děsí mnohem více než jakýkoliv pandemický biják, jaký jsem zatím viděl. Pokud chcete nahlásit mrtvolu, či odklidit tělo, stiskněte jedničku.

Bubáci (1986)

[FOD 2022] Mám štěstí, že ten film je tak krátký a že jsme ho viděl s otrleckým živým dabingem do sálu, jinak bych asi skončil hůř než ona nebohá skupinka mladých lidí. Takhle to dopadá, když týpek z pornoprůmyslu vezme nadšeným začínajícím filmařům jejich dílo, natočí cosi o černokněžníkovi a jeho mrtvé ženě, podivně to propojí a vydá, protože ví nejlíp, čeho si publikum žádá. Je to tak bizarní, že Bubáci začínají být populární u lovců obskurních trashových kuriozit.