Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ale fuj ty roztomiloučké hnusně digitální dětinské (pro děti) postavičky. Dost mi kazily požitek z jinak dobrého filmu.

Smrtící epidemie (1995)

Cože, já nenapsal ke Smrtící epidemii ještě komentář? A to byla na mém osobním žebříčku řádku let na předním místě v žánru thriller, když jsem to viděl před více než dvaceti lety poprvé. A výborná napínavá dramatická podívaná je to i dnes. Však byl taky jednoznačně první volbou z thrillerů o epidemiích, které jsem si v letošním březnu za nouzového stavu kvůli Covid-19 hezky masochisticky naservíroval :) Až to vzhledem k současné situaci dostalo mrazivě realistické společné prvky. >85% (viděl jsem: možná i více než desetkrát, kdo by to počítal)

Kluk od vedle (2015)

Dá se. Předvídatelné však jak jídelní menu na vepřových hodech. 55% (viděl jsem: 1x cz tv)

Samuraj (1967)

Francouská "delonovka", pěkná retro noire kriminálka. Žádný kvalt, jen precizní herectví. (viděl jsem 1x cz tv)>

Zděšení (1994)

Pěkný napínavý thriller na který se dobře kouká. A když je náhodou v telce, tak se znovu mrknu a ani po letech mne nijak neomrzel či kvalitově nezestárl. Zvyšuji na 4* (viděl jsem: více než 5x)

Na cestě - Na cestě po Tahiti (2013) (epizoda)

Dokument na mě zapůsobil tak trochu dojmem, že původně romantický ostrov Tahiti si mohu s klidným svědomím vyškrtnout ze snových destinací. Holt nám ho dokumentaristé tentokrát ukázali v celé nahotě, v nahotě civilizované současnosti nikoli Polynésanek.

André Rieu: Vídeňské valčíky (2012) (koncert)

Video sestavené z několika velkolepých koncertů z Vídně (i jiných koutů světa) a doplňujících doprovodných videí. Hlavním pilířem jsou koncerty od vídeňského Hofburgu a zámku Schönbrunn. Od vídeňské radnice, z Belvederu i z velké vídeňské haly z níž tento pořád začíná. Zajímavé jsou záběry ze zakulisí, ze stavby grandiózních kulis např. zámku ve sportovní hale v kanadském Torontu či zastavění náměstí před Hofburgem. Jen škoda, že jsem měl po dvou poutavých hodinách dojem, že na chvíli vytratil ten energický náboj. A skladba od Anthonyho Hopkinse byla pro mne překvapující a skutečně povedená.

Smrtící parazit (2009)

Inspirace Carpenterovým "The Thing". Horor se moc nekoná. Nejděsivější scéna mi připadala k smíchu. Val Kilmer tu hraje třetí housle. Má však 'jméno', tak je v titulcích nahoře. Vcelku však bez problémů koukatelné a nenudilo. Béčko mezi béčkami. Dvě hvězdy jsou přísné, tři jsou zase trochu nadhodnocené. 60% (viděl jsem: 1x, tv)

Záhadná bouře (2018)

Španělé sem-tam vyprodukují opravdu kvalitní filmové kousky. Zejména v žánru thriller nebo horor. Toto je jeden z těch velmi zdařilých filmů. Mysteriózní (krimi) thriller, který lehce připomene film "Frekvence", ale rychle se ubírá svou vlastní mnohem komplikovanější zápletkou. Závěrečné dramatické rozuzlení bylo skoro až překombinované. Celkově však velmi povedená napínavá podívaná na pozdní večer! 85% (viděl jsem: 1x dvd tit)

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Obrovský potenciál... výborná výprava, kostýmy i hudba Proč jsem se tedy u toho krásně vizuálně energií nabitého filmu nebavil, neřval smíchy, neslintal blahem, ale občas spíše zívl nudou??? (viděl jsem: 1x dvd cz)