Elysium (2013)

Neviděl jsem žádnou upoutávku ani nečetl žádný rozmáchlý komentář, který rozebírá film do posledního šroubku. A s tím jsem šel i na film. Rozjezd je relativně pomalý, o chodu na vesmírné stanici se žel nedozvíme takřka nic. Když dojde na akci, něco ve stylu District 9 a Terminátor dohromady, je to slušná podívaná, která sympaticky odsýpá a nenudí. Pouze jsem se musel smířit s tím, že se nejedná o žádnou inovaci ve sci-fi žánru, která by překvapila svým scénářem a o které by se daly vést dlouhé diskuze. Nejde o nic, co by již nebylo několikrát zpracováno. <75% (kino, ČSFD projekce) Pokud bych šel na film v očekávání něčeho velkého -a to jsem nešel- tak bych byl zklamán a hodnotil níže... (edit: viděno: 2x (kino v pův.znění s tit. + dvd cz dabing))

Emilie Richards - Stopy minulosti (2012) (epizoda)

Velká podobnost s příběhy od Rosamundy Pilcher a podobných jak na běžícím pásu tvořených tv filmů, ale v trochu lepším a více dramatickém než romantickém filmovém kabátku.

Enderova hra (2013)

Knižní předlohu jsem neznal. A tak jsem byl trochu zklamán, že to není až zas tak moc akční a žánr sci-fi je jen takové pozlátko pro filozofování. Spíš jen taková jedna velká hra na vojáky pro dorostence s nepřekvapivou pointou.

Enola Holmesová (2020)

Roztomilé, nápadité, přehledné. Energický komentovaný vysvětlující styl někomu nesedne, já ho bral jako svěží originalitu. Historická rodinná detektivka, která je zacílena na náctileté publikum. Zejména dívky 12+ může živelná hlavní představitelka hodně bavit. Za mne spokojenost, lepší 3* 70% (viděl jsem: 1x cz)

Equalizer (2014)

Povedený akční film, který má napětí a dobré tempo, na omšelé téma, kdy ledově chladný osamocený superdrsňák (ala Steven Seagal a jiní) dává mafiánům krvavou nakládačku. 75% (viděl: 2x)

Equalizer 2 (2018)

Solidní akční thriller, před jehož shlédnutím však doporučuji shlédnout první díl, ať jste v obraze dříve než já - kdo že jsou ty postavy, které se jako staří známí z dřívějška tu objevují. 70% (viděl jsem: 1x)

Equalizer 3: Poslední kapitola (2023)

První, co jsem nedlouho po začátku udělal bylo, že jsem si vygooglil na mapě městečko, kde přesně se film natáčel. Ve filmu se toho zas tolik neděje, není to akce Johna Wick, který by tu kosil padouchy v  nonstop akci. Ve zdánlivé idylce na pobřeží zapsaném v Unescu napětí graduje pozvolna, než tomu amíkovi dojde trpělivost a těm hajzlíkům promluví do duše. I přes absenci většího množství akce to není nuda. 75% (viděl jsem 1x, titulky)

Eternals (2021)

Při sledování jsem si připadal jako na rozvlněném moři... Chvíli nuda, že jsem to měl chuť přetočit, vystřídaná akcí, která je sice tak nějak moc předigitalizovaná, ale dá se na ni koukat. Celkově trochu zbyteční superhrdinové, kterých je tolik, že ani nedostanou pořádný prostor. Taková fantasy na jedno brdo.  2-3 hvězdy 60% (viděl jsem: 1x cz dvd)

Eurotrip (2004)

Jak mladí Amíci po matuře jedou do exotické Evropy. Jelikož je film v české koprodukci, pobavily mne nejvíce "evropské" lokace aneb jak procestovat Evropu a nevytáhnou paty z Prahy :) Pražské Hlavní nádraží jako Paříž, Kampa jako Amsterdam či Nový Smíchov jako Berlín, Národní muzeum jako Vatikán atd... A jako bonbónek, kulisou nudapláže u kanálu La Manche je dvouvteřinový záběr na jihofrancouzské Saint-Tropez. Místy vtipné, ale smíchy jsem se za břicho nepopadal. Gute Musik und die beste David Hasselhoff. Za pozitivní pokládám, že je film prost nechutností typu zvracení a spol. (tedy až na vtipné úvodní titulky :) Průměrná komedie. 60%

Everest (2015)

Všichni to musí vědět a počít s tím... (Možná) vylezete nahoru, něco se vám (možná) podělá, dojde kyslík, přijde bouře a začnete padat jako mouchy... Ale nééé, furt se tam nahoru serou davy, jako na nějakou turistickou atrakci...