Liška a pes (1981)

Film Liška a pes je výborným snímkem z dílny Walta Disneyho. Ze všech čtyřhvězdičkových filmů z této dílny, je tenhle asi ten nejlepší. Příběh malého lišáka a psa je hodně zajímavý. Zpočátku nejlepší kamarádi, později stojí proti sobě. Proměna povahy Coopera (toho psa), mi hodně připomínala změnu povah u postav z jiných filmů. Konkrétně u Filmů Willard (1971), a u filmu Rušná Ulice (1973). Jde o to, že s nějakou postavou sdílíme hodně sympatie, a ty sympatie se náhle rozpadnou při nějaké situaci ve filmu, kterou buď čekáme, a nebo nečekáme. Romantika mezi Lišákem a Liškou Vixey filmu jenom prospěla. Sice to není tak nebeské, a mistrovské jako jiné Disney filmy, ale jedná se opravdu o perfektní film. Ale ještě předtím, než ukončím tuto recenzi bych rád řekl jednu věc. Mám trošku problém s koncem tohoto filmu. Jako by do toho filmu nezapadl. U Disney filmů jsem zvyklý na takové konce, u kterých máte dobrou náladu, radujete se apod. Tady se to ale říci nedá. Teda ne, že byste z toho konce museli brečet, ale byl dost zvláštní. Teď budu spíše mířit na ty, kteří film viděli celý. Vzhledem k tomu, že Amos chtěl zabít Lišáka Toda, musela ho ta dáma která ho vychovávala odnést do lesa, kde může být v bezpečí. Jenže i tam ho Amos vyhledá, ale nakonec Toda nezabije. Nicméně, tak nějak jsem čekal, že poté, co Amos své chování změnil, se tak nějak Tod zastaví u své " Majitelky ". Jenže on k ní vůbec nepřišel. A na dům, kde se právě v konci filmu nacházela, se jen zdálky díval. To mi přišlo takové divné. On jí měl rád, ona jeho, a on se ani u ní nezastaví. Ale nu což. Ten divný konec řešit nebudu. Taky jsem nechápal, jak mohla " majitelka " Amosovi jen tak opustit po tom všem co udělal. Divná logika. Nu což. Dál to řešit nebudu. 4*.

Sonic the Hedgehog (1996)

Když se teď nad tím zamyslím, a když vidím, jak Sonic Universum teď upadá do průměrných, a chvílemi až do podprůměrných končin, tak musím, a můžu potvrdit, že tohle je ze všech Sonic seriálů/filmů ten nejlepší film. Je to hlavně proto, že tento film vás nutí dívat se do obrazovky až do konce. Ani na chvilku jsem se nenudil, ale nemám nic proti lidem, kteří mi budou tvrdit opak. Tenhle film se vlastně odehrává po seriálu " Dobrodružství ježka Sonica (SatAM) ", a i když to pro neznalé fanoušky tak vypadat nemusí, v knížní předloze tomu tak opravdu je. Tento film skutečně na ten seriál z roku 1993 navazuje. Tento Sonic animák má v sobě hodně akce, i humoru. Je nutnost i konstatovat, že v prodloužené verzi se tento snímek pohybuje někde mezi animákem pro děti, a animákem pro ty starší. Není zde sice žádné násilí, ale je zde chvílemi hrubý slovník (ve zkrácené VHS verzi z USA se objevují pouze slova typu ,, Shut up!"). Také se zde objevují dost úchylné ale zároveň vtipné scény. Např. Když Chvostík se drží za prsa princezny Sáry, a není si toho ani vědom, nebo další scéna, ke které se raději vzhledem k obsahu nebudu vyjadřovat. Kdyby tohle nebyl pilotní film, tak bych asi řekl, že je mistrovský, ale myslel bych si, že by mu prospěla větší délka, a více postav. Takhle jak je to pilotní film, tak je tento film bez chyby úplně. Kašlu na Sonic Prime. Kašlu na druhého hraného Sonica. Tohle je ten Sonic, kterého chci. Nejlepší Sonic vůbec.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Podle mě by celá Vetřelčí série měla skončit druhým dílem, a dále by se natáčely pouze prequely typu Prometheus, a Covenant. Trojka byla prostě průměrná. Nebyla vyloženě špatná, ale dějově nebyla až tak převratná, a efekty byli hodně slabé v porovnání s jedničkou a dvojkou. Ale pojďme se vyjádřit k tomuto dílu. I když jsem řekl, že pokračování dvojky bych nechtěl, tak tenhle film je naprosto výborný. Perfektně nakopal zadek třetímu dílu. Tohle je správná volba pro pokračování této kultovní série. Celý tento film má super efekty, děj je poutavý, prostě, já tento díl Vetřelce mám rád. Sice to není tak mistrovské jako první dva snímky o vetřelcích, ale stále se jedná o výborný snímek. Moc nechápu, proč tento díl má slabší hodnocení než trojka, ale ok.

Země dinosaurů 2: Dobrodružství ve velkém údolí (1994)

Moc si tento díl už nepamatuji. To bude hlavně tím, že jednička mě bavila, a baví do dnes, a tohle jsem jednou viděl, a po druhé už to vidět nemusím. Není to špatný film, ale není natolik svižný, natolik originální, a není ani tak dojemný jako díl první.

Vrána (1994)

Pokud si nějáký film má odnést ocenění: Nejzásadnější, nebo Nejdůležitější pro lidstvo a chování mezi lidmi, bude to právě Vrána, která by si toto ocenění odnesla. Dlouho jsem hledal nějáký film, kde by jeden ze zamilovaného páru umřel, a druhý by se mstil. A to se mi splnilo. Takový film jsem našel. I když je fakt, že tady umřou oba dva partneři, a druhý pak vstane z mrtvých aby se mstil. Po celou dobu filmu jsem měl oči přilepené k obrazovce. Měl jsem žízeň, já blbec si pití k filmu nepřinesl, ale já si řekl, že ne, že já se na to budu dívat, a až potom se napiju. Tlouklo mi srdce během filmu, což se moc tak často nestává, aby mi u filmu tlouklo srdce (Jediný film, který mě teď napadá je Ben z roku 1972, který je mimochodem v žebříčku mých nejoblíbenějších filmů). Konec mě naprosto dostal. Brečel jsem u něj jako malé dítě. A i když jsem měl zpočátku obavy z toho, že film nezačíná tím, co Eric prožil, ale už to rovnou začíná u incidentu, kdy zemřel, a k době, kdy po 30 hodinách utrpení umírá jeho žena. Ale mé obavy byli marné. Všechna ta láska, kterou Eric prožíval se svou ženou je následně zobrazena v průběhu děje. Takže tenhle film je bez chyby. Nicméně, bylo by velice sprosté zapomenout na to, že při natáčení tohoto filmu zemřel syn slavného Bruce Leeho, Brandon Lee. Proběhla zbytečná smrt v důležitém filmu. Pokaždé co si tento film pustím, budu mít na paměti, co se stalo hlavnímu představiteli. Otázkou ale zůstává, jestli tyto typy filmů, kde je rozebrán vztah dvou osob velmi dopodrobna, nebo kde je poukázáno to, jak se lidé k sobě chovají, jak se můžou změnit a nezmění, tak otázkou fakt je, jestli tyto typy filmů fungujou na diváky. Spousta diváků si řekne: ,, Hm. Film s morálním poselstvím. Buďme hodní. Zazvonil zvonec, a pohádky je konec.". Tohle si spousta diváků řekne. A to je špatně! Ať se tu kdokoliv snaží o to, natočit film s morálním poselstvím, tak nikdo nic z toho nemá! Vše je na hovno! Brandon Lee v tomto filmě zaplatil svou rolí životem, i když se to stát nemuselo, ale stalo se, tak věřím, že spousta lidí si jen přečte větu: ,, V tomto filmě zemřel představitel hlavní role Brandon Lee". Spousta lidí si řekne: ,, Pane bože, to je smutné." A do sekundy na to zapomenou. Tady asi nemá cenu se rozepisovat. Víte co? Radši jděte nadhodnocovat ty sračky od Quentina Tarantina, kde je samé násilí, a nemá to ani hlavu ani patu (Nic proti tomu, že někdo má rád jeho filmy, ale nelíbí se mi, když někdo nadhodnocuje film jen o násilí, a opovrhuje tím, co má přinést dobro. Mrzí mě také to, že někdo se snaží natočit pěkný film, ale má slabší hodnocení než film, kde se nikdo moc nesnažil, a jen tam nalil litry krve, a hurá " film " je na světě). Teď tu přidám takové srovnání s Hudbou. Já třeba rád poslouchám satanické Death Metalové písně, ale také velmi oceňuji písně s morálním poselstvím. A nejsem ten typ člověka, který nadhodnocuje některé písně jen proto, že se tam zpívá o násilí, nebo proto, že klip samotný k písni je násilný. A to se mi právě nelíbí na některých uživatelích ČSFD. Někomu stačí stříkaní krve, porcování orgánů, apod., a hned je spokojen. Ale když najde hodnotný film, tak ho pošle pod kytičky. Tleskám.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Mám otázku. Taky jste u závěrečné scény kdy se Arnie potápí plakali? Plakali jste jako mladí, nebo pláčete u této scény dodnes? A nebo u této scény nebrečíte vůbec? Já jsem jako mladší u této scény strašně brečel. Ze všech Terminátorů je tenhle ten nejlepší. Jak dějem, tak i vizuálem. Efekty byli a jsou v tomto filmu prostě mistrovské. Pokud si tento film užíváte, není co řešit. Ohodnoťte ho co nejlépe, ale pokud jste si tento film neužili, a nebo ho jako pětihvězdičkový nevnímáte, tak to nevadí. Každý člověk vnímá filmy jinak. A i když tento film patři mezi mé nejoblíbenější, tak první nejlepší Cameronův film to podle mě není. Označení první nejlepší Cameronův film u mě získává film Vetřelci (1986).

Rušná ulice (1973)

Pozor. Tato recenze odhaluje osudy některých postav z tohoto filmu. Původní recenzi i hodnocení jsem smazal, protože jsem si jednou řekl, že tomuto filmu dám druhou šanci. Přišlo tedy druhé shlédnutí, u kterého se mi kompletně změnil pohled na tento film. Nevím, jestli mé předchozí hodnocení neovlivnilo to, že jsem ten film dostatečně nepochopil, a také to, že mě kdysi tento film docela děsil. Nyní, při druhém shlédnutí musím konstatovat, že se jedná o výborný Bakshiho snímek. I když film hraje 76 minut, tak já jsem měl pocit, že to hraje pouze půl hodiny. Animace se mi velice líbila. Celý příběh je vlastně o tom, že sledujeme údalosti, které se můžou, a které se nemusí stát, pokud své chování nezměníme. Toto se hlavně týká Michaela. Mladý Karikaturista závislý na Pinballu nahlédne myslí do události, které se můžou a které se nemusí odehrát v blízké budoucnosti. Podle mě je toto perfektní koncept, který se dnes prakticky nevidí. Nejvíce se mi z tohoto filmu do hlavy uložila scéna, kde Angie chce uzavřít smlouvu s Mafiánským Kmotrem o životě jeho syna. Kmotr odmítne, a jde hrát Pinball. A mezitím se na scéně objeví Oliver (Michaelův příbuzný) jenž je přibit na dřevěný kříž. Ačkoliv se na kříži usmívá (Má masochistické choutky), tak mě naprosto děsí to, čeho je takový člověk schopen. Když tu scénu nechám volně hrát, nic se neděje. Ale jakmile tu scénu stopnu, a dívám se na ten záběr, jak je Oliver na kříži, tak čím více se na tu scénu dívám, tím více mě děsí. Ačkoliv je tento film záživný, utíká jako voda, a na 100% bych si ho pustil znovu, tak to stále neznamená, že je tento film bez chyby. Ony největší chyby jsou v animaci. Například se mi nelíbil záběr, kde Carol komunikuje s chlapem u stánku. Ona s ním komunikuje na statickém pozadí. Ti lidé kolem ní se nehýbou. Ta scéna je udělaná špatně. Další taková scéna je, když Angie přijede s Rosou a Molly ke svému paneláku. V ulici je chlap a nehýbe se. Ok. To jsou jediné problémy, které mám s tímto filmem. Jinak je toto výborný animák.

Robot Wars (1993)

Podle mě normální béčko, ale ten název je poněkud zavádějící. Žádné války nečekejte. Spíše bych to pojmenoval " Bitvy robotů". A to těch bitev tam moc není (Nevím kolik přesně jich tam je, tuhle recenzi píšu dlouho po shlédnutí filmu). Neřekl bych, že bych se nějak nudil, ale na starší snímek Robot Jox to nemělo ani omylem. Ale musím uznat, že efekty nebyli špatné.

Demonic Toys (1992)

Řekl bych, že je až skoro nemožné, jak mě tohle béčko zaujalo. Po celou dobu jsem měl oči přilepené k obrazovce. Jakmile na scénu vyskočil kašpárek z krabice tak jsem se natolik vylekal, že si ani nepamatuji, kde bych se u filmu až tak vylekal. A i když závěr je hodně podobný Noční můře v Elm street 5, tak si to těch 5* zaslouží. Sice slabších 5*, ale pořád 5*. Béčko, jak se patří.

Demonic Toys: Personal Demons (2010) odpad!

Full moon mám rád, ale tohle byl nějaký hloupý žert. Tohle je jeden velký omyl. Nudný film s otřesnými efekty, který nedoporučuji shlédnout ani pod vlivem alkoholu, nebo pod vlivem jakékoliv jiné návykové látky. Ostuda, která pošpinila jméno prvního dílu.