Loupež po italsku (2003)

Svižná a pohodová jízda, při které se člověk nenudí. Na Dannyho parťáky ale přeci jen nemá. Promiň, Marku, ale George má prostě styl.

Život pod vodou (2004)

Zajímavě neotřelý příběh, velmi dobré a vyrovnané výkony snad všech herců a opravdu podivně specifická atmosféra filmu. Tak co bylo sakra špatně?! Tenhle film není asi prostě pro mě. Někdo by řekl, že příběh hezky pozvolna ubíhá jako ty vlnky, na kterých se pohoupává loď Steva Zissoua, další by konstatoval, že se to všechno nekonečně táhne jako sliz. Já jsem asi ten druhý případ...Ačkoliv nemám ve zvyku nedokoukávat filmy, v tomto případě jsem měla opravdu co dělat, abych to nevypla. Přišlo mi, že v celém filmu se prostě vůbec nic neděje, ačkoliv se tam samozřejmě něco odehrává, ale je to podáno naprosto nezáživně, bez akce, beze spádu. Nakonec závěr filmu úplně vyšumí do prázdna. A animaci barevných rybiček shledávám naprosto infantilní a zcela mimo. Nemohla jsem se zbavit dojmu, že Anderson si ze mě střílí, protože to snad ani nejde brát vážně. A taky jsem mu to ani na chvílí nesežrala, i když naviják měl slušně připravený.

Jak si zasloužit princeznu (1994)

Ani nevím, proč se mi ta pohádka vlastně líbí. Dulavův král je naprosto toporný, vůbec se princezně nedivím, že někoho tak nudného nechce. Ota Jirák sice hraje parukáře, ale zároveň mluví koně a orla, což mě vždycky dost mátlo. A také mě překvapovalo, že černokněžník nechal princeznu s Miroslavem z ostrova tak snadno uprchnout. Titulní písnička je nicméně úžasná, stejně tak i Jiří Menzel v roztomilé roli dvorního malíře. A velmi mě potěšil fakt, že princezna v této pohádce nenosí nesmyslně na hlavě korunku, tak jako v jiných pohádkách:-)

Pták Ohnivák (1997)

Dvě hvězdičky jen díky Rodenovi a hudbě, která ho jakožto Skeletona doprovází.