Agatha Christie's Poirot - Vražda v Mezopotámii (2001) (epizoda)

Další velmi povedená detektivka s Herculem Poirotem. Jen se nemůžu zbavit dojmu, že to není úplně ono. Možná je to tím, že těch detektivek mám hodně načteno a nakoukáno. Ale scéna s Poirotem chytajícím komára je naprosto geniální!

Hra na vraždu (1986) (TV film)

Agathu Christie a její detektivní příběhy mám ráda v jakékoli podobě - kromě této. Na začátku musím zmínit, že Petera Ustinova jsem jako Poirota nikdy nemusela. A zasazení děje do tehdy současných 80. let snímku zrovna nepřidalo. Ústřední trojice detektivů - Poirot, Hastings, Oliverová - vypadá mezi těmi všemi mladými a "moderrně" oháklými lidmi jako parta karikatur. Madame Oliverová je uječená hysterka, kapitán Hastings vypadá s prominutím jako přihřátý trouba a nad obtloustlým a nemotorným Poirotem jsem se taky dost navztekala. Proti samotnému příběhu nic nemám, jeho lacině vypadající televizní pojetí a degradace hlavních postav z něj však činí jen průměrnou záležitost.

10 000 př. n. l. (2008)

Rolande, proč?! Ta hvězdička je za krásné záběry krajiny a hudbu.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Rodrigueze i Tarantina mám opravdu docela ráda, a proto jsem se na jejich kultovní záležitost, která mi dlouhou dobu unikala, dost těšila. Geniální začátek se mi fakt líbil, záhy mě ale praštila po hlavě předělová šleha v podobě proměňující se Salmy Hayek. Následný děj béčkovitostí jen přetéká. Proti tomuto samotnému faktu nic nemám, ale ve spojení s úžasně rozjetým začátkem (který bych samostaně ohodnotila nejméně čtyřmi hvězdičkami) to nějak nefunguje. V mých očích to film bohužel dost degradovalo. Škoda.

Americký gangster (2007)

Možná jsem čekala něco jiného, možná jsem čekala další Skrytou identitu a možná právě to bylo špatně. Netvrdím, že film by byl vyloženě nezáživný, ale prostě mě nedokázal vtáhnout do děje nebo přimět k tomu, abych některé z hlavních postav fandila nebo se o ni třeba bála. Nakonec mi bylo i jedno, kdo z těch dvou "vyhraje". Ale jak jsem už napsala, taková hrůza to zas nebyla, prostě normální obyčejný film.

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Vždy jsem razila názor, že pokud chce někdo hodnotit seriál, měl by prostě pár dílů vidět, někdy nejlépe celou jednu sérii. Až primácká "ošklivá Kačenka" vyvrátila můj názor z pantů. Stačila mi necelá polovina jednoho dílu, abych prohlásila sledování tohoto seriálu za zdraví škodlivé. Laciné papundeklové kulisy jsou pravděpodobně recyklovány z dalšího skvostu televize Prima - z Rodinných pout. Neuvěřitelně stupidním dialogům by neuvěřilo ani dítě jeslemi povinné. Herci se pitvoří, přehrávají a ani kostýmy jim moc nesednou - vypadá to spíš jako na maškarním plese, kde si všichni notně přihnuli. Ústřední hrdince nemůžeme věřit ani nos mezi očima - i pětiletá holčička by se naučila chodit na dvoucentimetrových podpatcích, ze kterých ovšem ošklivka Katka neustále padá a při pádu na sebe strhává věšáky, paravány i nebohé okolookounějící -haha - jak vtipné...Zkrátka a dobře ten seriál je ZLO. Začínám i litovat, že nemáme ještě jednu kategorii - jako např. mega odpad! Oproti české Katce se kolumbijská Yo soy Betty, la féa jeví jako ještě docela slušná zábava. A to je co říct...

O princezně Jasněnce a létajícím ševci (1987)

Jasněnka sice nepatří k mým oblíbeným pohádkám, ale čtyři hvězdičky ji nemohu upřít. Pořád se řadí k těm nejlepším, jaké se u nás natočily. Jenom musím pořád přivírat uši před Kuklovou, která jenom brečí, fňuká a vříská : "Jííííro, Jííííro!".

Krb bez ohně (1937)

Sentimentální příběh plný klišé jako z červené knihovny. Vítová lehce přehrává, Májová o poznání víc (při každé možné chvíli sebou sekne o zem, ostatní ji křísí). Některé scény, tehdy myšlené vážně, pak dnes jen vzbuzují úsměv. Tři hvězdičky si pak zaslouží R. A. Dvorský, který sice působí občas prkenně, ale jisté charisma mu nelze upřít. A jak již bylo řečeno, natočeny byly daleko horší kýče.

Eva tropí hlouposti (1939)

Jeden z našich nejlepších předválečných filmů vůbec. Komedie jak má být - svižná a plná vtipu. Škoda že současní čeští tvůrci si z ní neberou příklad...Nataša Gollová je úžasná jako vždy, oceňuji na ní především to, že hraje, i když je v záběru pouze jako "okrasné křoví". Tak pa, teto Pa!