Červený trpaslík (1988) (seriál)

Tak na tomhle jsem vyrůstal. Kdysi jsem uměl všech původních 52 dílů téměř nazpaměť slovo od slova.  Tehdy jsem si pouštěl Trpaslíka v tak mizerné kvalitě obrazu, že ani nešlo všechno na obrazovce rozeznat a člověk si musel občas trochu domýšlet, co že se to vlastně stalo. To je v dnešní době Ultra Hyper High Definition rozlišení trochu úsměvné. Dialogy posádky ale byly tak hustý, že to s přehledem utáhly a já si tento kultovní Britcom zamiloval. Z mě neznámého důvodu jsem na tento skvost na X let tak nějak zanevřel (Asi v záplavě nových sitcomů jako TBBT, HIMYM a podobně). Pak mi ale došlo, že má obliba tohoto žánru začala právě u Trpaslíka a já se vracím ke sledování Otce zakladatele. Dnes už sleduju v HD, vnímám všechny (roky) nepoznané detaily obrazu a oprašuju si své znalosti dialogů (většina tam zůstala). Nové série rozhodně nejsou zklamáním, naopak důstojným pokračováním, ale přece jen sem-tam něco chybí.

Thor: Láska jako hrom (2022)

Thorem Love and Thunder se line soundtrack s písněmi Guns&Roses z dob jejich největší slávy. Tu už ale dávno odnesl čas a jejich současná verze je převážně trapná parodie sebe sama. Bohužel to evokuje jasnou paralelu a tento film je stejný jako nejnovější koncert G&R. Fanoušci se na AXELa vždy přijdou podívat/poslechnout, ale chodí spíš z nostalgie. Je jim totiž jasné, že už to neuzpívá. Thor už to taky touto cestou neumlátí a jeho kladivo se na topůrku povážlivě viklá. 3* s hodně odřenýma ušima

Tři Tygři ve filmu: JACKPOT (2022) odpad!

Hrozná chujovina! Pár scének bylo i vtipných, ale jako celek to absolutně nefunguje - brutální masakr. Kozubovo šišlání kombinované s pištěním přestane bavit během prvních pěti minut. Poslední hřebíček do rakve je "herec" Miroslav kalousek. Jako WTF?

Predátor: Kořist (2022)

Pro mě příjemné překvapení. Nejlepší predátoří film za posledních 35 let. Lepší je jen originál s Arnoldem. Super je nápad zasadit příběh do 18. století mezi Komanče. Možná by stálo za úvahu pozvání tohoto návštěvníka z vesmíru i do ČR 21. století i tady by mohl lovit komanče do sytosti. Hlavní hrdinka je celkem uvěřitelná. Nesnaží se z ní násilně udělat feministickou superženu, ze který by se i Dutch podělal strachy. Tvůrci filmu měli naštěstí koule a nechali je i predátorovi a ten je zatím ještě "muž". Snad mu je v budoucnosti neufiknou a nebude lidi lovit predátorka s mohutným arzenálem v kabelce, růžovými dredy a nalakovanými pařáty.

Poslední souboj (2021)

Výprava, kostýmy a kamera jsou fajn = na diváka dýchne hnus a smrad středověku až do obýváku. Na druhou stranu to nebyla nejpřívětivější doba k žití. Průměrná délka života byla kolem třiceti let. V porovnání s touto dobou už přesluhuju. Možná právě proto mi přijde jako strašné plýtvání drahocenným časem sledovat stejnej příběh třikrát po sobě - i když s drobnýma odchylkama. Jak to ve skutečnosti bylo chápavější divák pochopí velmi brzo a co se stane nám je vyzrazeno již na začátku filmu krátkou ukázkou ze závěru. Poslední souboj tím ztrácí napětí (Jasně, Matt jede zase do války - whatever stejně všichni víme, že se v pohodě vrátí zpátky). Zůstává nám z toho jen opakující se sociologické drama, zcela nečekaně zakončené posledním soubojem. Wau! Duel nápadně připomíná Gladiátora. Jen ta dýka je do těla zasunuta asi o 10 centimetrů výše.  Poměrně zklamání.

Ztracené město (2022)

A co jste jako čekali? Všichni co to hejtujou si asi mysleli, že sledujou novýho Indyho? Ten má, ale premiéru až 2023. Jasně, že to nedosahuje kvalit ani nejhoršího filmu ze ságy Indiany Jonese, ale to snad ani nebyl záměr. Duo Sandra : Tatum je v pohodě, Potter jako padouch - dejme tomu. Všechny válcuje a jednoznačně nejlepší postavou je zcela "nečekaně" Brad. Ten se ve filmu objevuje čistýho času asi tak 2 minuty, ale bohatě mu to stačí aby si ukradl celou show pro sebe. Jeho cameo zvyšuje celkové hodnocení filmu minimálně o 10%.  O těch 10%, o které se snížila jeho postavě mozková kapacita následkem drobné lobotomie. Já si po shlédnutí této letní oddychovky jako po lobotomii nepřijdu. 3 hvězdy s čistým svědomím.

Batman (2022)

Batman v podání Patizona je rozhodně přijatelnější než Affektovo létající krysa. Nicméně kvalit temného rytíře Christiana z Nolanovo trilogie nedosahuje ani zdaleka. Film to rozhodně není špatný, ale sebevědomá stopáž mu škodí. Někdy je to taký až moc pomalý a unavený. Pokud budu chtít opravdu kvalitní netopýří zábavu, tak raději s The Dark knight/rises.

Pásky z Nagana (2018)

Úžasnej profi dokument, kterej mi vhání slzy do očí hned z několika důvodů. Za prvý: Krásným tvrdým hokejem, ve kterým se moc nevylučovalo a hráčům toho HOODNĚ prošlo beztrestně - radost pohledět. Za druhý: Při pohledu na sestřihy těch hokejových bohů, rozhodně nemyslím jen ty naše (Lindros, Hull, Bure, Roy...), v HD kvalitě. To si nechám líbit! Byl jsem zvyklej na ošuntělý hokejový kartičky a občas nějakej ten zápas, nebo sestřih ve zprávách nic víc. Zkrátka vzpomínka na dětství blyštivější než realita. Za třetí: Hrdostí - vzbuzuje to ve mě národní hrdost, protože jsme byli ku*evsky dobrý, že jsme vyhráli turnaj století. Za čtvrtý: Smutkem z toho kde je hokejový tým "Česko" dnes, když nás na MS poráží i Rakušáci. A za pátý: Když se vysmátej Amík ptá: What does "Svoboda" mean? A zjistí, že je to Freedom. Takže na počest střelce vítězné branky, všichni zakřičme z plných plic jako Mel ve Statečným srdci SVOBODÁÁAAaa

Válečná generace (2013) (seriál)

K tomuto dílu jsem se dostal čirou náhodou a určitě nelituju. Sfouknul jsem to během třech dnů jako svíčku. Jen jsem měl trochu problém se stopáží jednotlivých dílů. Ta mi přišla trochu přestřelená a občas jsem se musel vnitřně přemlouvat, abych epizodu dokoukal a soustředil se až do konce. Válečná série z pohledu Německého národa, která na to jde z jiného konce než Bratrstvo. V BoB je vše jasně dáno od začátku. Winters je obětavej lídr, Joe Toye drsňák, Sobel šmejd a tak to prostě je. Jak začali, tak i skončí. Ve Válečné generaci nám na začátku představí skupinu přátel, která se také jeví jako zcela jasně definovaná, ale to je mýlka. Nikdo z nich neskončí, tak jak začal. např. Zpěvačka. Pečlivě sledujeme její hrátky s čertem, až si peklo vyslouží. Proměna z hodné holky s židovským přítelem, na snobskou couru gestapáckého pohlavára - rychlejší než Formule1 z nuly na sto. Vildhelm se z nadějného a chrabrého poddůstojníka promění v dezertéra a sraba. Friedhelm v podání skvělého Toma Schillinga, naopak ze sraba ve válečnou vraždící mašinu atd. Rozhodně toto dílo ale stojí za shlédnutí. Nedosahuje sice kvalit Bratrstva ba ani pacifiku, je jim ale na dostřel. Abych to nepřehnal - odstřelovací pušky

Babicovy dobroty (2008) (pořad)

Jen ze sebemrskačského důvodu. Nikdy by mě nenapadlo nic z jeho kulinářského, jak jen to nazvat... hmmm asi umění, ochutnat.