Krotitelé duchů: Říše ledu (2024)

Frozen Empire vsádza hlavne na obrovskú dávku nostalgie a neposúva sa veľmi dopredu no na toto pokračovanie som aj tak sa hrozne tešil pretože túto kultovú sériu zbožňujem no film nesklamal a ani neprekvapil. Jedná sa o celkom fajn prídavok ktorý určite neurazí fanúšikov no celé je to také bez-duché. Je podľa mňa veľký krok dopredu že sa tvorcovia posunuli na nového démona a nebudeme sa točiť dookola okolo Gozzera no vyvrcholenie vôbec nefungovalo. Neboli tam žiadne náznaky toho čo sa môže stať a keď začal veľkolepý záver filmu tak veľmi rýchlo skončil. Ďalšie negatívum ktoré tu vidím je určite až príliš veľa postáv ktorého väčšina nemá dostatok priestoru. No celkovo som si film veľmi užil a pripomenul mi prečo tak milujem túto sériu a musím uznať že to bola zábava sledovať a vrátiť sa k frančíze po niekoľkých rokoch. Koniec s legendárnou zvučkou ma dohnal k slzám šťastia a nostalgie a ja sa modlím keby náhodou vzniklo pokračovanie tak chcem aby sa nieslo v podobnom duchu, možno i v lepšom. HODNOTENIE: 6/10

Snack Shack (2024)

Ja nemám slov... Poďme pekne od začiatku. Narazil som na tento rádoby film o ktorom som v živote nepočul a keďže som sa nudil tak som sa rozhodol že tomu dám šancu. Nečakal som nič veľké, jednoducho som nečakal že mi to nejakým spôsobom odpáli dekel a budem iba vygumovane pozerať na obrazovku ako keby som pozeral niečo čo mi zmení život. No opak je pravdou a tento film mi dekel odpálil a to nie len tak obyčajným spôsobom. Po skončení filmu som zostal sedieť a z očí mi tiekli slzy šťastia a smútku. Prečo o tomto perfektnom filme nikto nevie? Dvaja najlepší kamaráti si chcú cez leto zarobiť nejaké tie vreckové a za svoje celoživotné úspory si kúpia Snack Shack no do cesty sa im pripletie jedno dievča ktoré im tak trocha rozdelí cesty. Tak jednoduchý príbeh a tak geniálne spracovaný... Toľko emócii, podarený summer vibe, perfektná chémia medzi hercami a aj postavami a dobrá hudba je len maličká časť vecí ktoré dokážem vychváliť. To čo sa tu snažím popísať tak na to neexistujú slová. Ako sa hovorí, sto ľudí sto chutí ale toto bolo podľa mňa naozaj bezchybné. ( Každý film má chyby ale som až príliš očarený kúzlom tohto snímku. ) HODNOTENIE: 10/10

Železní bratři (2023)

Keď sa rozhodnete si pozrieť tento film, prosím vás, nič si o tejto rodine nezisťujte pretože iba tak môže byť zážitok oveľa silnejší. The Iron Claw je perfektne natočený snímok hlavne o bratoch Von Erichovcov a ich silnom a emocionálnom vzťahu. Prvá polovina filmu vás pohltí do svojho príbehu hlavne úžasným hereckým obsadením, skvelou hudbou a osemdesiatkovou atmosférou. V nej vás film zoznamuje z wrestlerskou rodinkou ktorá sa už od začiatku dostáva do mnohých porblémov. Druhá polovica začína naberať depresívny pod tón a čím ďalej sledujete tak tým silnejší zážitok si odnesiete. Tragický osud a takzvaná kliatba tejto rodinky ma úplne pohltila a ja som nemal slov. Jediné čo som mohol urobiť je plakať a pozerať na veľké plátno. Jeden z najsilnejších filmov ktoré som tento rok videl a určite jeden z adeptov na film roka 2024. HODNOTENIE: 9/10

After: Polibek (2019)

Predlohu som nečítal takže film nemám s čím porovnávať no podľa mňa sa jednalo o celkom fajn záležitosť. Určite nie som a ani nebudem veľký fanúšik tejto série pretože žiadna z častí ma nezobrala ani emocionálne a ani príbehovo. After je film ako stvorený pre násťročné dievčatá ktoré túžia po tom aby niečo takéto zažili no nebol by som veľmi rád keby na niečom takom moje dieťa vyrastalo. Hlavná dvojica hercov Hero Fiennes Tiffin a Josephine Langford je dostatočne sympatická a ich chémia na plátne je celkom zaujímavá takže sa im klišé a často nezmyselné a tupé správanie môže odpustiť. Film som si pri prvom zhliadnutí užil no po druhom som v tom nevidel nič viac ako priemerný romantický film. HODNOTENIE: 5,5/10

Destroy All Neighbors (2024)

Povedal by som že sa jedná o slabý priemer ktorý si zapnete maximálne tak na jeden raz. Destroy All Neighbors je stupídna, nezmyselná a niekedy aj trápna hororová komédia ktorá nepoteší skoro nikoho. Príbeh od začiatku nebol niečím veľkým no spočiatku celkom zaujal. Skrachovaný hudobník omylom zabije svojho suseda ktorý vstane z mŕtvych. Po chvíli humorného podtónu to pôjde len dolu kopcom. Od polovice filmu to začína byť až príliš nezmyselné a úprimne ma to prestalo baviť. Tvorcom akoby došli nápady a nevedeli ako film dokončiť. Rozhodli sa tak zobrať všetko čo vo svojich hlavách mali a napchať to do posledných 45 minút. Hnusne urobené digitálne ukončenie netrvalo dostatočne dlho ale aj tak som rád že to skončilo. Nebolo to najhoršie no nemyslím že si to niekedy znova pozriem. HODNOTENIE: 4/10

S tebou nikdy (2023)

Za mňa dosť podarená romantická komédia ktorá funguje vo väčšine smeroch. Celý film drží na nohách hlavne šikovný scenár, obyčajný ale stále záživný príbeh a hlavne chémia medzi hercami. Nohy tomu podkopáva jedine nudná réžia ktorá nefunguje skoro vôbec. Príbeh je urobený do moderného podtónu a tvorcovia urobili dobre no celé je to určite predvídateľné a už od začiatku viete ako to asi môže dopadnúť. Na romantiku dostanem chuť len málo-krát a keď už nejakú tú chuť mám tak mi to vydrží maximálne mesiac a keďže som o filme vôbec nič nevedel tak ma milo prekvapil a určite aj pobavil aj keď humor bol trocha podkopávaný nešikovnou réžiou. Hrozne sympatická dvojica Sydney Sweeny a Glen Powell si to niekedy musí zopakovať. Plus výber hudby bol tiež well done. HODNOTENIE: 6/10

Neviditelné zlo (2024)

Totálne zbytočný pokus o ďalší horor s imaginárnymi kamarátmi. Dlho som sám seba presviedčal aby som si tento film konečne pustil a keď sa stalo tak som nemohol prestať rozmýšľať nad tým kedy skončí. Jediná vec čo ma ako tak bavila bol celkom zaujímavý a zauzlený príbeh ktorý na konci dával zmysel no čo nedáva zmysel je celý film. Možno to znie čudne ale je to tak. Celé to je až príliš nudné a natiahnuté až si niekedy hovoríte že čo to preboha pozerám. V poslednej tretine sa dostávame do imaginárneho sveta NeverEver ktorý vyzerá celkom zaujímavo no podľa mňa sa s tým dalo urobiť niečo viac. Postavy mi neboli vôbec sympatické a to už nehovorím o hlavnej detskej hrdinke ktorá ma vytáčala každou scénkou v ktorej sa ukázala. Epické vyvrcholenie celého filmu bol obrovský zubatý medveď ktorý bol celých 10 minút pred koncom filmu väčšinou ukrytý v tme. Čakal som niečo priemerné no bohužiaľ výsledok bol podpriemer. HODNOTENIE: 4/10

The Beekeeper (2024)

Nič viac ako akčnú oddychovku som nečakal a to som aj dostal. Statham sa pred dôchodkom rozhodol zahrať si ešte v pár filmoch a jeden z nich je práve The Beekeeper. Klasická bitkovaná ako vytrhnutá z osemdesiatych rokov ktorá prekvapivo stále funguje. Akčné sekvencie tu určite nechýbajú a je ich tu dosť veľa takže nudiť sa nebudete, herecké obsadenie považujem za dosť podarené a Josh Hutcherson ako hlavný záporný hrdina, ak sa to tak dá vôbec nazvať, ma celkom prekvapil. Stále som sa bavil po celý film aj keď nie vždy ma to úplne bavilo. Súboje sú zostrihané tak ako majú byť no určite by som tam pár vecí vytkol, na príbehu by ste originalitu ťažko hľadali a postavy nie sú skoro ničím sympatické. Fajn výplach alá John Wick. HODNOTENIE: 6/10

Megamind vs. The Doom Syndicate (2024)

Keď nemáte chuť žiť a radi sa seba-poškodzujete tak Megamind vs. The Doom Syndicate je stvorený presne pre vás. Jediné "dobré" na tomto filme bola minútová scénka ktorá nás zoznamovala s udalosťami ktoré sa stali v jednotke ktorá obsahovala aj zábery z jednotky, všetko ostatné bolo doslovné mučenie. Mohol by som to zobrať všetko od začiatku a pokúsiť sa tu vymenovať asi všetky negatíva ktoré som našiel. Animácia je omnoho horšia ako pri štrnásť rokov starom pôvodnom filme, animačných chýb je tu viac než dosť a mal som pocit že sledujem prvú animáciu študenta na základnej škole ( Aj tá by bola lepšia. ), postavy sa správajú akoby mali vážnu poruchu osobnosti a mentality, otravné a trápne dialógy mi drali uši celých 83 minút, scenár má podtón myšlienok päť ročného dieťaťa a už samotný nápad toho že sa niekto rozhodne vykopať Megaminda z hrobu a natočiť s ním pokračovanie a rovno aj seriál je úbohosť. Nečakal som vôbec nič no toto bolo utrpenie... HODNOTENIE: 2/10

Godzilla x Kong: Nové impérium (2024)

38 / GODZILLA X KONG: THE NEW EMPIRE (2024) MONSTERVERSE 2014-2024. Už keď som si pozrel trailer hovoril som si "Čo to je?", no po zhliadnutí filmu som si to povedal asi tak stokrát. Godzilla x Kong je totálna kravina ktorá maximálne tak pobaví a spôsobí vám totálny výplach všetkých mozgových buniek ktoré máte. Do kina som išiel len s tým že sa zasmejem a všetky moje priania a očakávania na film sa splnili. Toto "pokračovanie" nemá vôbec nič spoločné s Godzillou z roku 2014, je to doslova pravý opak toho čo sme vtedy mohli vidieť. Adam Wingard zašiel do úplného maxima a z filmu urobil tú najfarebnejšiu, najblikavejšiu a najakčnejšiu blbinu roka. Ľudské postavy nemali skoro vôbec žiadny význam a boli tam význačne iba na vysvetľovanie deja. No naopak monštrá mali priestor doslova celé tie dve hodiny filmu. Tu sa prechádza od súboja k súboju, titáni sa tu objavujú každú sekundu a ja som nemohol prestať pozerať vygumovane na veľké plátno. Je síce pravda že viac si pamätám zobúdzanie jedného spolu sediaceho a snažiť sa povedať druhému spolu sediacemu aby dával pozor ale CGI miš-maš plný farieb a svetielok splnil svoj účel...pobavil, a dosť.  HODNOTENIE: 6/10