Poslední vládce větru (2010)

Mělo to super efekty, ale tím to končí. Všechno ostatní bylo prostě strašný. Nemám k tomu co dodat. Strašný. Edit: Na druhou stranu se to musí brát jako film pro děti o tom, že konflikty se dají řešit mírovou cestou...nicméně i tak to podle reakcí na internetu kreslené předloze nesahá ani po paty.

Drákulův sluha (1985)

Ze začátku to celkem šlo, i když žádná sláva. Drákulova sestra byla celkem vtipná a scéna se svatebními hosty byla super. Ale po asi 45 minutách to začne být neskutečná otrava, humor celou dobu stagnuje na "jééé, hele, on se praštil do hlavy, no to je bžunda" a ke konci už to nemá hlavu ani patu (asi nemá cenu tomuhle filmu vyčítat nelogičnosti, no ale stejně). No, takže nikdy více.

Dračí doupě 2 (2005)

SPOILERY Nechápu, proč to má o asi 20 % lepší hodnocení než předchozí díl, protože to je stejně otřesný (snad i otřesnější), ale dobře. Triky jsou špatný, ale to by se sneslo. Děj se nese v duchu nepříliš originálních zápletek dobrodružství D&D, tedy že postavy jdou na místo A, kde najdou mapu k místu B, kde získají cosi, čím porazí záporáka, a cestou jeden umře. Herecké výkony jsou někde za hranicemi snesitelnosti (hlavně momenty typu The orb is MINE). Skript si moc práce nedal - já osobně obvykle většinu chyb tohodle typu přehlížím, ale tady to prostě řvalo (asi nejšílenější je závěrečná scéna s hlavní hrdinkou na věži, kdy se kolem ní neustále mění počet přátelských kouzelníků). V logice děj občas vykazuje mezery o velikosti Macochy - proč se například skupinka duchů pohybuje nad zemí, ale u vody se zastaví, se nejspíš nedozvíme. Menší úlitby ději, jakože ty největší "heroes of the realm" naprosto konsternuje, že na truhlici je past, už jsem nějak přešel. Na druhou stranu potěší, že tentokrát se film vážně drží pravidel D&D, třeba kouzelnice jednou mluví o tom, jaká kouzla si na den připravila, a postavy občas zjevně používají schopnosti z pravidel, což je ten jediný důvod, proč tomu dám 1* (protože jsem to čekal už u prvního filmu, kde se o tom nedalo mluvit).

Kněžna Libuše (2008) odpad!

Nevím, jestli má cenu přidávat se k davu nadávajících komentátorů, ale dobře, taky si přihodím. Libuše je prostě strašná od začátku do konce. Z původní mytologie si film bere jména postav a několik dějových momentů, jinak si to s příběhem dělá úplně co chce (což by ve své podstatě nebyl problém), a to naprosto příšerným způsobem (což podle mě problém je). Více méně se tam celou dobu řeší, že končí doba magie, víl (ehm), farmářů a vlády senzitivních žen a nastupuje věk agresivních neotesanců a dolování přírodního bohatství. Do nebe volající amatérismus to ještě celé pohřbívá, asi nejvtipnější jsou srocení lidu (čítající všeho všudy asi tak 15 lidí) a neustále zmiňování Vyšehradu, ze kterého je vidět akorát kus palisády někde v druhé půlce filmu (nemůžu se zbavit dojmu, že se jim to podařilo postavit až někdy za půlkou natáčení, takže do tý doby byl Vyšehrad prostě mimo záběry). Myslím si, že původní myšlenka není úplně špatná, a určitě by šel udělat film o blízkosti člověka s přírodou tak, aby to nevypadalo takhle tragicky.

Godzilla VS Destoroyah (1995)

Na tohle člověk fakt musí mít povahu, buďto tu gumovou ječící příšeru milujete, nebo to nedokážete dokoukat. Dost dobře se to nedá hodnotit kladně, protože to prostě není dobrej film, ale Destroyah si ty dvě hvězdy zaslouží (je to jakási mutace pavouka, vetřelce a balroga). Vtipný je, jak se tam prostě neřeší spousta věcí, které se normálně filmy aspoň trochu snaží vysvětlit. Třeba že se od minulého dílu jaksi vypařilo několik postav a veškeré sci-fi vymyšlenosti prostě JSOU a musí se s nimi počítat (nikdo se nesnaží naplácat na sebe kopu latinských a řeckých termínů a nějak maskovat, že micro oxygen a jaderná reakce v srdci Godzilly jsou úplná blbost).

TRON: Legacy 3D (2010)

Moje hodnocení je asi ovlivněné tím, že jsem to viděl v televizi, z kina by byl zážitek nejspíš dost jiný a hodnocení by asi dopadlo lépe (tak o hvězdičku). Začátek byl fajn, tak někam k těm motorkám. Ale pak to padlo do dost šílený nudy, nechápu, že to má dvě hodiny a vůbec nic se tam vlastně neděje. Byla to fakt nuda.

Obří sopka (2011) (TV film) odpad!

Vážně nechápu, že byl někdo vůbec s to dokončit scénář tohodle naprosto neskutečně pitomýho filmu a nepokusit si při tom ukousnout si hanbou ruku. Jediný důvod, proč jsem to dokázal dokoukat, bylo, že jsme si z toho celou dobu s mámou dělali srandu. Zlatý Rozpoutaný peklo a závěrečná honička s oblakem prachu.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Možná jsou 4* moc, protože jsem si ke Shrekovi sednul a v hlavě jsem měl živou vzpomínku na to, jak strašlivý utrpení byl třetí díl, takže čtyřka dalece překonala moje očekávání. A i když se mi to líbilo, pátýho Shreka už bych si asi odpustil...nicméně i tak to docela stojí za zkouknutí. Na jedničku to samozřejmě nemá a za dvojkou se to pomalu stydlivě šourá, ale i tak to byla příjemná podívaná.

Macbeth (2005) (TV film)

Ve výsledku dost nuda, měl jsem pocit, že to je jako bych si přečetl děj hry na sparknotes, k tomu přidal rok 2009 a herecké výkony MacAvoye a...herečky, co hrála Lady Macbeth, a to je tak všechno. Jenže Shakespeare za sebou má takovou řadu interpretací a zpracování, že tohle prostě nestačí. Takže kromě si dvou scén a konstantně skvělých výkonů dvou hlavních herců (ne, že by ostatní hráli špatně) to byla nuda a šeď.

Dorian Gray (2009)

Na začátku je to poměrně zajímavé zpracování se skvělými herci a nějakými scénami navíc, aby se na to lépe koukalo (kusy, kde Dorian fetuje a tak). Nicméně ta modernější část byla úplně zbytečná a milostná zápletka s Henryho dcerou celou věc úplně zakopala. Kromě toho Dorian na konci ani nezničí obraz sám, což je asi největší prohřešek proti originálu a jen těžko se dá přejít.