Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Presne takto si predstavujem, že sa v stredoveku prerozprávali báje a legendy, rozhodne je to rozprávka pre dospelých s nádychom hororu. Z hľadiska kinematografického zážitku boli kulisy dobre, rovnako aj CGI efekty, až na kostýmy hlavných protagonistov a bosoriek, ktoré do prostredia nezapadali. Herecké výkony boli fajn, až na dialógy, ktoré boli vo chvíľach infantilne.

Prodloužený víkend (2013)

Krásny romanticky film so zločincom v ľudskej koži. Kate Winslet je skvela herečka, čo ukázala aj v tomto filme. Josh brolin, tiež dobrý herecky výkon. Týmto dvom proste rola sadla. Odporúčam pozrieť.

Sestra (2018)

Akčné scény neboli prehnane napriek tomu že sa jedna o americký film. Korešpondovali s dejom filmu a s prostredím kde sa dej odohráva. Herecké obsadenie bolo primerane napriek tomu že tam boli neznámi herci. Film nebol narušený hollywoodskou hviezdou. Vďaka tomu divák vnímal že sa dej naozaj odohrával v ÉU. Na zaver by som ocenil kameru ktorá zbytočne nedramatizovala. Trochu mi chýbal komplikovaný scenár.

Zpráva (2020)

Skôr, než začnem s recenziou neviem o čo režisérovi išlo. Totiž, tak silný námet si žiada silnú emotívnu zápletku. Alebo sa malo jednať o dokument, ktorý sa autor snažil obohatiť o prvky artoveho diela. Narážam na prevracajúcu sa kameru a iné nie celkom štandardne prvky celovečerného filmu. Ak sa malo jednať o celovečerný film, pritom to nemusel byť kasový trhák patrilo by sa aby film obsahoval tieto prvky. Reálne zábery koncentračného tábora v Osvienčime, namiesto použitých naoko lacných kulís, jasný scenár, postavy ktoré majú svoje nemá, cieľ, smer a úlohu. Nebolo jasne kde sa dej odohráva. V anonymite ostalo mesto či obec s ktorým mali utečenci prvý kontakt. V scenári absentoval emotívna zápletka, herci vystupovali vo filme ako anonymné osoby. Komparz neodpovedal atmosfére. Ak to mal byť dokument chýbalo v ňom množstvo údajov, osadenie deja. Rušivo na mňa pôsobili hovorené titulky extrémne pravicových súčasných politikov. Film pôsobil v štýle ani ryba ani rak.