• Romantický
  • Historický
  • Thriller

Daejanggeum (2003) (seriál)

Ak obetujete 54 hodín svojho času, nebudete ľutovať. Budete vtiahnutí do doby pred 500 rokmi a do prostredia kráľovského paláca. V seriáli je veľa zaujímavostí, ktoré sa týkajú varenia a jedla, chorôb a ich liečenia. Tiež si uvedomíte dôležitosť hierarchie v paláci - napríklad dvorné dámy boli na vyššej úrovni ako lekári. Dvorné dámy a kuchárky sa nemohli nikdy vydať, boli považované za kráľove nevesty, či si ich niekedy všimol, či nie.  S Jang Geum sa život nemaznal. Bola dcérou bývalej palácovej kuchárky, ktorá bola nespravodlivo odsúdená na smrť a bývalého člena palácovej stráže. Hoci jej takýto život nedával veľa príležitostí, nikdy sa nevzdávala. Od malého dievčatka po zrelú ženu mala veľkú túžbu po vzdelaní. Namiesto toho, aby jej talent niekto ocenil, vždy jej len závideli a snažili sa jej zbaviť. Poslanie lekárky bolo pre ňu dôležitejšie ako vlastné šťastie. Páčili sa mi scény s deťmi, pobavili ma adoptívni rodičia Jang Geum. Oproti iným historickým snímkam sa mi páčilo, že kráľ neprijímal radcov v paláci, ale vo vlastnej „obývačke“.  Ešte niekoľko mesiacov mi bude stále znieť ústredná melódia s nádherným nápevom, ktorej žáner sa naviac počas seriálu mení z pansori až k rapu..  o na ra – o na ra – a ju o na, ga da ra – ga da ra – a ju ga na, na na ni – da ryeo do – mot no na ni, a ni ri – a ni ri – a ni no ne, he i ya – di i ya – he i ya na ra – ni no, o ji do – mot ha na – da ryeo ga ma Ak ťa požiadam, aby prišiel, naozaj prídeš? Ak ťa požiadam, aby odišiel, naozaj odídeš? Ani po nespočetných dňoch čakania nebudeme spolu Nie, nie, nie. Nemôžeš prísť, tak vezmi radšej mňa.

Cheot kiseuman ilgopbeonjjae (2016) (seriál)

Príjemná miniaturka 8 x 12 minút. Príbeh slabší - naozaj skôr reklama, ale veľkým kladom je obsadenie hereckých hviezd. Koho by ste si na bozk alebo hoci len na večeru vybrali vy? Ja v tom mám jasno :D  Btw - prečo tu Taecyeon nie je v zozname hercov?

Haiseukool - reobeuon (2014) (seriál)

Na prvý pohľad by to mohol byť klasický seriál o stredoškolákoch – o ich prvých láskach, o šikane a korupcii rodičov. Je tu však aj prídavok mystérie o anjelovi, ktorý má dilemu: zostať s človekom, ktorého city sa môžu zmeniť a stratiť tak svoju moc a nesmrteľnosť?  Pod povrchom sa skrývajú oveľa hlbšie príbehy: lúčenie s odchádzajúcim, zbližovanie s nevlastnou mamou, kamarátstvo. Mama – učka bola pre mňa neznesiteľná a jej manžel – poliš naopak veľký sympaťák a charakter. Obdivujem, ako to vedeli natiahnuť až na 20 dielov...

Neoreul gieokhae (2015) (seriál)

Pekná romantická linka na pozadí kriminálnych zápletiek s pohľadom do minulosti. Aj keď In-guk Seo ani Na-ra Jang nepatria medzi mojich obľúbencov, seriál sa mi páčil a dokonca Kórejci nepokazili koniec..  Naopak mi bolo ľúto, že D.O. tu hrá zápornú postavu.

Bitva o Inčchon (2016)

Pre priblíženie histórie začiatku kórejskej vojny a uvedomenie si, aké zverstvá museli ľudia zažívať a koľko obetí ich stála sloboda to je dobré vidieť.  Vyzdvihnutie vojnového zajatcu lietadlom bola špica, inak to nebola moja šálka čaju. Videná dlhšia verzia, paradoxne mi vadil dabing, pretože už som navyknutá na kórejčinu..

Neon naege banehsseo (2011) (seriál)

Najväčším bonusom seriálu bolo pre mňa predstavenie historickej kórejskej hudby a neskôr spojenie s modernou. Príbeh trocha slabší, ale ako oddychovka dobré.

Bitva kuchařů (2017)

Film nie len o varení... pre kuchára je najväčším ocenením, ak ho konečne uzná otec, ktorý ho opustil.. V tomto mi to veľmi pripomínalo film Final recipe.

Nunui yeowang (2006) (seriál)

Začiatok sa mi veľmi páčil, malá Bo-Ra bola perfektná... asi v 3.dieli, keď som si uvedomila, kto bol Bo-Rin brat, prešiel mi mráz po chrbte... ale ku koncu už dej strácal dych a posledné dva diely, keď už bol koniec viac ako istý už to stratilo šmrnc a piatu hviezdičku..

Hyeong (2016)

Príbeh dvoch nevlastných bratov. Mladší judista prišiel o zrak, starší to využije ako zámienku pre prepustenie z väzenia.  Mladší nemá chuť do života, staršiemu na ňom nezáleží, postupne sa obidvaja menia. D.O. opäť dokazuje, že je nielen spevák, ale dobrý herec.

Keudeuli saneun sesang (2008) (seriál)

Nakrúcanie o nakrúcaní. Pekne vykreslené, že práca scenáristov, režisérov, ich asistentov nie je vždy med lízať. Ak si režisér praje, budú herci aj lietať, skákať z mosta a asistenti musia vysadiť 50 000 kvetov... vzťahy ma až tak nezaujali, len vďake peknému koncu sa to vytiahlo na se =  3 hviezdičky..