All of Us Are Dead (2022) (seriál)

Jigeum Uri Hakgyoneun bola pre mňa jedna obrovská tragédia a hneď vám aj poviem prečo. Absolútne primitívny námet, neskutočne zlý herecký výkon, oničom soundtrack, slabý príbeh, žiadny character development a neskutočne tupé a nesympatické postavy. V tomto seriáli bolo asi najviac klišé prvkov čo som za poslednú dobu niekde mohol vidieť. Seriál sa rozbiehal neskutočne pomaly a niekedy som aj zabudol že pozerám seriál so zombie tématikou kvôli neskutočne zbytočným a naťahovaným scénam. Čo sa týka hereckého výkonu tak asi aj samotní herci zabudli že sa nachádzajú uprostred zombie apokalypsy a počas toho ako im zaživa boli odtrhávané kusy mäsa z tela nebol od nich počuť ani jeden náznak bolesti. Veľmi veľa "do it for the plot" prvkov ako napríklad - túto postavu si teraz nemôžeme dovoliť zabiť lebo "for the plot" a aj keď sa na niekoho vrhlo 10 zombie bez problemov sa cez ne proste pretlačil/prebil/prešprintoval, čo by v reálnej situácii asi ťažko niekto prežil, no potom zároveň - túto postavu teraz zabijeme lebo "do it for the plot" aj keď bolo k dispozícii milión spôsobov ako tomu predísť. Čo sa týka postáv tak to bola jedná veľká katastrofa. Týpka dostane od trénera zjeba že je najslabšia lukostrelkyňa z tímu no potom trafia každý jeden šíp zombiekom do hlavy bez toho aby raz minula, z ďalšieho týpka tvorci spravili nesmrteľného terminátora lebo ako už isto všetci viete "for the plot" a sledovať súboje postáv so zombies bola kategória sama o sebe, za 12 epizód sa nenaučili efektívne zabiť zombies a teraz fakt neviem či je v Kórei tak zanedbané školstvo alebo sme mali len to šťastie že sme natrafili na bandu neskutočne debilných študentov. Na to že som veľmi sentimentálny človek tak som počas celého seriálu nemal jedinú emočnú chvíľku a s žiadnou postavou som ani raz nesúcitil. Ale mohli si asi zato sami keď im pred očami jedli kamarátov a oni sa tvárili ako keby nič. Čo sa týka zombies tak to bolo tiež pekne odveci keď preferovali sledovať svetlicu keď bolo meter od nich čerstvé ľudské mäsko. Ku koncu seriál nedokázal doručiť ani kvalitný cliffhanger. Jediné malé plus ktoré môžem spomenúť je že narozdiel od iných zombie filmov a seriálov mal tento ako jeden z mála vysvetlený pôvod vírusu, ako vznikol a prečo. Inak je seriál podľa môjho úprimného názoru jeden veľký prepadák, asi ta najhoršia zombie vec čo som kedy videl. Ak máte radi zombie tématiku, tomuto sa oblúkom vyhnite, ušetríte si 12 hodín života.

86 (2021) (seriál)

Práve som to dopozeral a musím vam povedať  wow, ostal som úplne ohúrený. Anime sa odohráva v roku 2148 kde bojujú proti sebe 2 ríše pomocou bezpilotných dronov čiže bez strát na živote; avšak to tvrdí len vláda civilistom lebo existuje jeden okres kde bojujú proti dronom ľudia a dennodenne tam umierajú. Každú jednotku dronov ovláda takzvaný handler a príbeh sleduje práve jednu z týchto handleriek Lenu ako má veliť práve týmto ľuďom v boji proti robotom. Lena si vytvorí silné puto s veliteľom Spearhead jednotky Shinom a príbeh sleduje krásny dej o týchto dvoch rozdielných rasách. Anime sa celkom podobá na attack on titan; na smrti postáv si celkom potrpeli takže neodporúčam si nikoho obľubovať, geniálny soundtrack od Hiroyukiho Sawana dodáva na atmosfére a veľmi dobrý príbeh s minimum klišé prvkov ma donútili si pozrieť toto anime za deň. Neviem či bude 2 séria ale fakt by som bol rád ak by bola. Celkovo je anime dokonalé bez jedinej chyby a slabšie povahy dokaže aj rozplakať. Anime je samo o sebe kúskom umenia a má potenciál sa stať práve tým anime keďže sa mu podarilo raz zosadiť z trónu attack on titan v crunchyroll anime of the week. Opening bol o ničom ale ending bol zase najlepší aký som kedy videl. 86 je jednlo z najlepších anime aké som kedy videl. Tak si to pozrite a povedzte sami: anime roku? 10/10 určite odporúčam.