Neznámá (2006)

Rafinovaně natočený thriller, který ani na okamžik nenudí. Výborné téma, skvělá Kseniya Rappoport v hlavní roli.

Melodie mého srdce (2007)

Pozoruhodný pohádkový příběh, kde hudba a zvuky hrají stejně podstatnou roli jako herci. Hudba je všude kolem nás, jen se jí stačí dotknout... Škoda některých nelogičností a limonádičkových momentů, ktzeré až zbytečně ždímají emoce. Tohle mohl být opravdu skvostný film! Stačilo se jen odstřihnout z předepsané hollywoodské škatulky. Ale i tak, palec nahoru.

Monstrum (2008)

Nápaditě natočená vyvražďovačka ve stylu Godzilly, rozhodně nic pro epileptiky. Možnosti počítačové animace se zdají býti nekonečné, hroutící se New York je velmi realistický. Pokud jde o akci, nemám výtek.Slabinou jsou zcela zbytečné vztahovky, ruční kamera je chvílema už otravná.

Kim Novaková se v Genezaretském jezeře nikdy nekoupala (2005)

Děj se dá převyprávět ve dvou větách, přesto si mě tenhle komorní švédský snímek vcelku získal. Neokázalý, pozvolna vyprávěný film, který se po hodině z poklidné romance zlomí v drama. Volil bych 70%.

Úhel pohledu (2008)

Tradiční hollywoodská nacionalistická limonádička. V tomto případě alespoň originální v tom, že je děj postupně nahlížen očima jednotlivých zúčastněných.

Nouzový východ (2008)

Film o uvědomění si vlastní průměrnosti a nenaplněných tužbách. Asi to zažil každý z nás. To uvědomění si, že jsme jen průměrní jedinci, kteří nedokážou velké věci a po kterých tady (skoro) nic nezůstane. Hlavní hrdinka se životnímu stereotypu snažila postavit. Neuspěla. Mendes zvolil pomalé vypravěčské tempo, film spěje k nezadržitelnému dramatu v závěru. Za povšimnutí stojí kromě hereckých výkonů i hudba Mildred a Patty Hillových.

Dokonalý trik (2006)

Pro Nolana mám slabost, jeho Insomnii považuju za brilantní detektivku, kde atmosféra houstne každým filmovým okýnkem. Ale u Dokonalého triku mi (ehm) k dokonalosti chybí méně doslovný konec s množstvím překvapeních a "překvapeních". Půl hvězdičky navrh dávám za Michaela Cainea a Scatlettku :)

V pasti (2005)

Výtečná scéna s kastrací, pozoruhodný výkon mladinké Ellen Page, mrazivá atmosféra, v záměru už trochu dochází dech.