Toni Erdmann (2016)

Velmi svérázný film o tom, jak bychom si měli užívat každou vteřinu našeho života. Maren Ade ale honí až příliš zajíců najednou, proto i stopáž je až neúměrně dlouhá. Přiznávám, že mě to nestrhlo, ale Toniho Erdmanna si pamatovat určitě budu.

Na jezeře (2013) (seriál)

Oproti severským kriminálkám je to poměrně krotké, takřka žádné mrvtoly jen neustálé vytahování strašáků z minulosti. V závěru už rochu dochází scénářům dech. Tui si chodí po lesích, jakoby se nechumelilo, přesto ji nemůže nikdo najít. Kdyby se to zkrátilo o tři díly, vůbec nic by se nestalo. Linka kolem divoženek v Ráji trochu zbytná. Bod navíc za Elisabeth Moss a krásnou novozélandskou přírodu.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Dlouhý, vyprázděný film, který absenci myšlenek (a děje) maskuje četnými lesbickými scénami. I když se Hepnarová svými promluvami do kamery snaží divákovi vysvětlit své pohnutky, přesto divák nedostane zcela uspokojivou odpověď na otázku "proč". Záchranou zdlouhavého filmu jsou herecké výkony a závěrečné schizofrenní poblouznění hlavní hrdinky.

Neopouštěj mě (2010)

Zvláště dětská linka až prostince naivní, film nabízí až příliš nezodpovězených otázek (např. proč děti v pozdějším věku neutečou a dárcovství se nevyhnou?). V závěru několik silných momentů, při kterých dojde i na slzy. Hereckým výkonům vévodí uhrančivá Carey Mulligan. O dobrou třetinu film navíc povýší jímavá hudba Rachel Portman.

Wallander (2008) (seriál)

Dvě série pecka, Branagh uhrančivý, ale na třetí sérii se měli vysrat. Co to jako mělo být, ten lotyšský díl? To bylo jak silvestrovské vydání Magraita.

Věčně mladá (2015)

Ano, je to sladkobolné, je to projímavé, je to nevěrohodné...ale nějakým způsobem si mě tenhle film získal. Asi i díky vskutku fungující ústřední dvojici.

Vlk z Wall Street (2013)

Ten film je dlouhej. Doprdelekurvadrátstrašněalestrašnědlouhej.

Most špiónů (2015)

Ano, samozřejmě, příběh právníka, který vyjednává výměnu zajatců za studené války, je trochu nereálný, ale Spielberg ho natočil strhujícím způsobem (až na poněkud státotvornou scénu na mostě). Alan Alda v malé roličce potěší. A Tom Hanks není pro změnu tentokrát za seladona. A českého diváka zaujme i účast Sebastiana Kocha, kterého známe z Ondříčkova Ve stínu.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Originální snímek s nevšedním námětem. Klade spoustu otázek a vyžaduje divákovu pozornost. Nicméně jako celek mě to nestrhlo.

Gangster Ka: Afričan (2015)

Oproti prvnímu dílu už trochu nastavovaná kaše. Seriál dalších a dalších zločinů postupně splývá. Postav jak na orloji a většina dostane jen prostor na to, aby v zápětí odešla. Nicméně Hynek Čermák mrazivě dokonalý a Predrag Bjelac úchvatně přesný.