Ils (2006)

No po přečtení pár komentářů před shlédnutím filmu jsem jimi byl velmi naspeedován, po shlédnutí mám spíše smíšené pocity. Začátek filmu je spíše taková klišovitá scéna, následná prohlídka domu velmi divná (dva v tak velkém baráku?, úplně sami?) a další scény velmi připomínající Eden Lake. plus připisuji délce filmu, 80 minut je tak akorát. Ve zkratce pár dobrých scén, jinak už stokrát viděné téma.

Vlkodlak (2010)

Po vizuální stránce průměr, gumový ksicht vlkodlaků + rádoby Glum vylézající zpoza postele mne nijak zvlášt neoslovil....Mno a příběh? Lehce předvídatelný, takže od začátku vlastně víte konec filmu, aniž byste ho dokoukali. Na to, že jsem se na tento snímeček velmi těšil a řadil jsem ho mezi události roku, jsem dostal hoodně zpackanou verzi vlkodlaka, kde září Hopkins s del Torem, ale ani to Wolfmana z roku 2010 nezachrání.

Americký zločin (2007)

Catherine Keener - naprosto výborně hrající matku, která vlivem okolí na její mentální zdraví surově mučí dítě. Šokující? Ano....Ovšem narozdíl od jiných ,,based on true story" filmů mne tento zas až tak nebavil, protože tento příběh se podle mne nedá nacpat do hodiny a půl. Vše bylo podáno na můj vkus tak strašně zkratkovitě, že se mi původní pocit ze začátku film ke konci vytrácel, a konec (vyjma výslechu matky), mi přišlo, jako kdyby tvůrci už neměli čas.

Milý Frankie (2004)

Já prostě Emily Mortimer nemám rád, už v Match point hrála ušláplou manželku, zde si to zopakovala. Zezačátku u mě film popravdě propadal, až do doby kdy se na scéně objeví Gerald Butler, který jako vždy vlil filmu krev do žil. Možná právě tento film je ten, o kterém se řekne, že je dojemný a myšlenkově jde do hloubky, u mne to však byl jen další průměrný film hrající na divákovy city. A to je na dnešní poměry už žalostně málo.

Spartakus (2010) (seriál)

Po skončení první série musím konstatovat, že lepší seriál(nepočítám ty komediální), jsem neviděl, a jeslti nebude další řada, bude to obrovská škoda. Historická akční podívaná, míšenec 300 s Gladiátorem, pár velice dobrých herců v hlavních rolích a máme tu kulervoucí podívanou, na kterou se nazapomíná!

Kick-Ass (2010)

Až vám u dveří zazvoní holčička s růžovým kufříčkem, nevěřte jí!

Ženy v pokušení (2010)

Na dnešní české scéně řekl bych nadprůměrné. Vtipné, bez zbytečných scén, herci (až na Dyka) dobře zvládli svoje role, hlavně Balzerová boduje. I když je to spíše film určený ženám, podle mého názoru se mohou dobře pobavit i muži. Takže vemte svoje drahé polovičky a běžte se do kina srdečně zasmát.

Deset malých černoušků (1965)

Nejsem zrovna milovníkem starých filmů ,ale tento mne s výjimkou konce dostal do kolen. Kdysi jsem už četl knihu, která mne rovněž bavila, a i když jsem od začátku tušil, kdo je vrahem, napětí se dalo krájet. Novodobé detektivky by si mohly z tohoto filmu vzít příklad.

Svítání (2009)

Filmy jako Underworld mne vždycky braly, a tak jsem se i na svítání ( i přes relativně nízké hodnocení ) těšil. Zezačátku velmi slibné téma a příběh, který mne opravdu upoutal, postupem času vystřídalo mírné zklamaní z průběhu filmu, kdy se to tak trochu zvrhne do tupého akčního filmu a taky nemastný, neslaný konec, který ovšem slibuje pokračování, takže doufám, že další pokus bude o něco zdařilejší, i když si myslím, že ani tento film nepatří k těm horším,co jsem viděl. Řekl bych takový zlatý střed.

Zjizvená tvář (1983)

Uz dlouho mne kamarád přemlouval, ať se na Scarface podívám s tím, že tvrdil, že je to lepší než Kmotr. Není. Scarface nemá ten nádech mafiánství, chladných gest. Má ale něco jiného, a to Al Pachina. Herec s takovým charismatem do filmu vlil tolik života, že každý okamžik hltáte plnými doušky. Co bych tedy vytkl?Možná délku, která byla na můj vkus trochu přetažená.