Seminář (2023)

První polovina tohoto švédského komediálního slasheru je tak natahovaná a nudná, že se mi nechtělo ani věřit, že by to mohlo něco zachránit. No a v podstatě ani moc nezachránilo. Stupidita hlavních postav je doslova do ksichtumlatící, příběh a zápletka jsou nudné a hlavní postavy samy osobě jsou velice nesympatické. Na chvíli ale zase pryč s kritikou, protože zas takový průser to nakonec nebyl. Pobavilo pár vtipů a líbil se mi zde černý humor. Vraždy jsou na pár výjimek originální, zábavné a z hlediska brutality dostačující (zašívání a bitka v řece byly skvělé) i když já osobně bych klidně víc přitlačil na pilu. Sice to na poli slasheru není nic převratného ani zvlášť originálního ale od druhé půlky jsem se docela dobře bavil. Ty tři hvězdy jsou ale s odřenýma ušima. V tomhle případě tady stačí dát na odřené ucho náplast :D

U Zlaté rukavice (2019)

Na doporučení mého kamaráda s vytříbeným vkusem na filmy jsem zhlédl netradiční film U Zlaté rukavice. K některým filmům (Hello The Human Centipede) si opravdu večeři nedělejte, tenhle německý kousek je jedním z nich. Velké plus dávám rozhodně neuvěřitelně reálnému zpracování scén a uvěřitelným hereckým výkonům. To se prostě nedá srovnávat s hollywoodskými slashery, kde například nějaká pipka řve: AAAH POMOOC!! (Hello Scream VI). Kupříkladu scéna (SPOILER), kde Honka škrtí "lady" je zpracována tak uvěřitelně a nepříjemně, že sem si přál, ať už ta tlustá bečka zhebne. Nechutných scén tu sice není mnoho, i když pohled na hlavního hrdinu je taková jedná nekonečná nechutná scéna, ale když přijdou na řadu, váháte jestli film stopnout a jít si jednu prásknout na balkon, nebo pokračovat ve sledování. Musím se přiznat, že po vysazení alkoholu jsem našemu hlavnímu "hrdinovi" dokonce i chvíli fandil. Jedno je jisté. Tenhle film už si znovu nepustím, ale 4 hvězdy si rozhodně zaslouží.

Hlasy (2014)

Romantická komedie s tváří Ryana Reynoldse skvěle ukazuje jak krásný vztah může mít člověk s domácími mazlíčky. Asi bych si to dokázal představit krapet brutálněji a musím vytknout, že po honičce v lese bylo pravděpodobné, kam se celý film bude ubírat. Naštěstí to zde zachraňuje skvělý humor a Garfield coby ten ďáblík co dláždí cestu do pekla a Beethoven jako ten hodný andělíček co to myslí dobře. Takhle to zkrátka vypadá když si odmítnete vzít ty "antipinkglasses" prášky. Konec trochu WTF ale já se skvěle bavil. V lednici vydrží vždy vše čerstvé.

Sestra II (2023)

Říká se že do třetice všeho dobrého většinou na potřetí skončí dobře. To se však nedá říct o třetím filmu Michaela Chavese. Co to Jamese Wana napadlo přenechat tak skvěle rozjetý Universe zrovna tomuhle přetrždílu. Opravdu nevím proč filmy, které se vyznačovaly skvělou atmosférou a strašením, vystřídaly nepovedené lekačky (dobře ať nežeru možná jedna se povedla) a podle mě i odfláknutý příběh. Patřím rozhodně do skupiny, která vnímá první díl jako lepší. První díl měl opravdu netradiční ponurou atmosféru a celkově působil děsivěji. Kvalit původních snímků Conjuring universa Sestra 2 rozhodně zdaleka nedosahuje a dokud zde bude režírovat Chaves, tak se dle mě z průměrné vlny další plánované snímky ani nedostanou.

Nikdo tě nezachrání (2023)

Lehce nadprůměrný počin od průměrného režiséra Briana Duffielda. Začnu asi tím že v celém filmu se mluví asi tak jako ve filmech s Charliem Chaplinem. To však vůbec neubírá na kvalitách a zábavnosti snímku. V celku intenzivní strašení začíná už zhruba po desíti minutách snímku a až na pár výjimek vás nenechá vydechnout až do konce. Je tu i pár povedených lekaček a atmosféra funguje skvěle. S příběhem tu problém není. Film pojednává o samotářské slečně bydlící ,,na samotě u lesa,, které  jednoho dne do domu přijde nezvaný host. Co musím vytknout a dost mě to na snímku mrzí je vzhled toho onoho hosta. Dle mě mohl být mnohem děsivější a originálnější. Podržel to až "spiderUFObitch" na střeše. Další výtku mám ke konci který jsem prostě čekal jiný, lepší, originálnější... Jako večerní jednohubka pobaví.