Vetřelec (1979)

Tento film podle mě nikdy nezestárne. Postavy se chováji jak by člověk očekával. Opravdu máte pocit, že sledujete posádku vesmírné lodi z budoucnosti. Kulisy mají takový ten styl retrofuturismu, díky čemu má film právě nestárnoucí vizuál. Vzhled vetřelce je samozřejmě legendární díky designům Gigera. Celý příběh jede jak dobře namazaný stroj a to nejen díky slizu z vetřelce. Napětí graduje do velkého finále a když už to vypadá, že je povšem... Mám upřímně jedinou drobnou výtku, která skoro nestojí za zmínku, a to světla na jedné lodi vypadají až moc jako světýlka na stromeček. To je opravdu jediný detail, který mi na celém filmu vadil/by šel vylepšit.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022) odpad!

Asi začnu Madsem. Jako Grindelwald mi přišel přirozenější než Depp, ale dost pomáhá, že Grindelwaldův vzhled změnili do reálnější roviny. Co se týče zbytku filmu je to jeden velký zmatek. Postav jak na orloji aniž bychom dostali dostatek času se s nimi seznámit. Dozvídáme se o různých kouzelnických vládách, kandidátech a hlavně rituálu, díky kterému má Mlok důvod být stále v těchto filmech. Nemůžu si pomoci, ale ke konci jsem měl pocit, že scénář musela napsat úmělá inteligence, které dali seznam věcí, které se mají ve filmu vyskytnout.

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

Když tento seriál oznámili, měl jsem strach, že to bude horší odvar Breaking Bad. Teď když Saul skončil, nedivím se některým lidem, že ho považují za lepší seriál. Já zůstávám věrný BrBa, ale není to kvůli tomu, že by Saul měl nějaké zásadní problémy. Pouze mi příběh BrBa sednul víc. I přesto je to výborný seriál, u kterého jsem se nenudil. Myslím, že ty části, které neodkazují na BrBa jsou silnější než když začnou zaplouvat do materiálů BrBa. Tvůrci si ale zaslouží veliký respekt, udrželi se na uzdě a neudělali z toho BrBa 2, ale opravdu vlastní dílo. Scénář je skvěle napsaný, plný zvratů, napětí, mezilidských vztahů, ale také tu máme více správně dávkovaného humoru. Kamera, hudba, herecké výkony, o nich nelze než říct, že jsou na nejvyšší úrovni.

Perníkový táta (2008) (seriál)

My Baby Blue... Asi nedokážu říct, že BrBa je můj nejoblíbenější seriál. Ale považuji ho za ten nejlepší. Může za to fakt, že zatímco jiné seriály, které jsem viděl, měly 1-2 horší sezóny a často se úplně nepovedl konec, tady je to jízda od začátku do konce. Stále mám pocit, že s každou sezónou příběh gradoval až do uspokojivého finále. Dnes už se seriály většinou nenatahují, ale tehdy bylo skvělé, že tvůrci měli rozum a rozhodli se pro "přirozený" konec. Právě u jiných seriálu se mi stalo, že příběhu došel dech a konec se pak téměř vařil z vody.

Top Gun: Maverick (2022)

Nový Top Gun je další z filmů, který sází na značku a nostalgii. Z tohoto pohledu je to naštěstí jeden z těch lepších pokusů. Cruisovi se musí nechat, že jako producent určitě dohlédnul na to, že film je po technické stránce perfektní. Kde to šlo použili skutečné záběry, ale nějaké ty efekty samozřejmě museli využít. Dobře to zkombinovali a nespoléhali "jen" na CGI jako spousta dnešních velkofilmů. Scénář má uvěřitelné dialogy a herci podali přirozené výkony. I když příběh pěkně utíká, nejde přehlédnout vykrádačku Hvězdných Válek a spoustu klišé. Také se film nevyhnul obvyklým nápadům/scénám, které jsou spojené právě s těmito "nostalgickými" filmy. Pokud ale chcete takový ten správný Hollywoodský blockbuster, tak určitě zabaví. Více než filmy podobného typu za posledních pár let.