Josefína Mutzenbacher (1970)

Z produkčního hlediska je logické, že když existuje mezinárodně úspěšný román zcela erotického rázu, jeho adaptace bude zaručeným úspěchem. A skutečně byla, a to je pro mě po shlédnutí filmu opravdu velká záhada. Režisér Kurt Nachmann není dobrý režisér. Jeho styl vyprávění příběhu, zvláště pomalé tempo mi byl dosti proti srsti. Dále si nebyl tvůrce jist, zda točí komedii nebo drama a výsledný kočkopes tomu odpovídá. Samotný román jsem nečetl ale tady mi děj přišel naprosto otřesný. Film bohužel nezachránila ani Christine Schuberth a její šibalský úsměv a přesto, jen díky ní si film tu jednu hvězdičku zasluhuje.

On se calme ! ...et on boit frais à Saint-Tropez (1987)

Ani šarmantní mladá herečka v hlavní roli bohužel nedokázala zachránit tuto vizuálně na první pohled lákavou letní komedii. Saint-Tropez, nahé poprsí a hřejivé slunce, to by mohla být dobrá komedie na zabytí času. Ale bohužel není.  Některé vtipy jsou sice skutečně vtipné, ale zbytek se po většinu stopáže pohybuje až na hraně trapnosti. Díky filmu jsem si ale alespoň něco uvědomil. Uvědomil jsem si, že když bych si měl obecně vybrat nějakou komedii, zvolil bych francouzskou. Pokud bych si ale měl vybrat letní, „lechtivou“ komedii, zvolím radši u německých sousedů. Tam je příběh, hudba i odvážnost v odhalování mnohem větší a lepší.

Za letní noci (1978)

Jak se zdá, tak i Němci dokáží natočit zábavný roadtrip. Nebo minimálně ne zcela špatný. Postavy dvou mladíku snících o krásných dívkách za slunečního svitu na Ibize jsou z počátku celkem nesympatické. Dojem nezachraňuje ani postava sestry jednoho z hrdinů. Naštěstí s přibývající stopáží mi stále víc přirostli k srdci. Teda alespoň Fredy a obzvlášť pak jeho sestra v podání rozkošné Olivie Pascal. Komu sem chtěl naopak dát pěstí byl Peter. Takový charakter s obličejem evokujícím boxovací pytel jsem už dlouho neviděl. K dobru filmu je i přes Petera nutno připsat hojné použití exteriéru v podobě například Monaka, Saint – Tropez a již zmíněné Ibizy. Takový roadtrip bych si v reálném životě s vhodně zvolenými přáteli asi zatraceně užil a film tak ve mně zanechal, pokud nic jiného, tak minimálně inspiraci na letní dobrodružství.

Bohr weiter, Kumpel (1974)

Tato lechtivá německá komedie mě určitě překvapila svým zasazením. Není zase tak obvyklé, aby se film, zvláště takovýto, odehrával v hornickém prostředí. Bohudík, nebo bohužel, film režíruje Sigi Rothemund. Bylo tedy jasné že nemůžu čekat zázraky, ale s trochou štěstí se občas snad pousměji. Avšak ani tento jednoduchý požadavek za mě nebyl naplněn. Zápletka o hledání ztraceného losu je svým způsobem osvěžující ale každým cílem komedie by mělo být diváka pobavit, a to se filmu zásadně nedaří. Navíc, už zase zde hrají ti stále samí, často už velice otravní herci z ostatních filmů tvůrce. Zkrátka se sluší říct, že se to tentokrát nepovedlo.

Řecké fíky (1976)

Čekal jsem odlehčenou komedii, typický německý humor, krásné Řecko a trochu erotična. Bohužel humor ve filmu vůbec neexistuje. Nebo má být pokus o znásilnění považován jako žert? Ani to prostředí neoslní, Řecko je nasnímáno jako by na světě už neexistovala radost. Čeho je tu naopak až přehršel, tak jsou to hodně nesympatické postavy, zvláště ta hlavní. Dokonce ani její nahota nedokáže pro mě prominout její nesympatické, vyloženě ukňučené chovaní a vymlouvání se, že přeci není děvka. Jediným pozitivem tak je jen Olivia Pascal. I přesto, že jsem ji na první pohled nepoznal, tak svou krásu od začátku předvádí s úsměvem, nenuceně a snad jako jediná si to z herců celé užívá.

Kim Kardashian, Superstar (2007)

Video, jenž odstartovalo nezaslouženou a bohužel nehynoucí slávu Kardashiánek. To díky této nahrávce vzniklo Keeping up with the Kardashians, díky tomuto dílu bylo jméno Kardashian těšící se v Americe respektu díky Robu Kardashianovi pošpiněno, ale tak hlavně že to Kim slušelo a trhla na tom balík peněz.