• Krátkometrážní
  • Pohádka

Živí mrtví - Marná snaha (2015) (epizoda)

Michonne Ricka pěkně poslala k zemi. :D Aneb, když si Rick snaží znovu hrát na policajta, když už dávno zapomněl na to, jak se tahle role správně hraje.

Živí mrtví - Večírek (2014) (epizoda)

Tpč, jako Carol byla hustá, jak až příliš zvídavé dítě přesvědčit, aby udrželo tajemství. :D shrnuto do jedné věty "Zvědavost by mohla zabít kočku".

Živí mrtví - V háji (2014) (epizoda)

Malá Lizzie je hororovější než všichni záporáci, co ten seriál měl. Čiré šílenství.

Živí mrtví - Po bitvě (2014) (epizoda)

To co ječel Carl na svého tátu Ricka byla pravda, že se Rick jenom schovával za zdmi vězení a myslel si, že Guvernér zapomene. I Sauron z Pána prstenů se dokázal obnovit a vrátit, tak proč by ne jednooký psychopat. Na druhou stranu Carlovi dost rychle otrnulo a hodně rychle zapomněl na to, kdo ho to tenkrát nesl prostřeleného skrz naskrz a kdo vycedil poslední kapku krve, aby tehdy malý chlapeček přežil, spratek nevděčnej.

Živí mrtví - Kořist (2013) (epizoda)

Tedy na to, že mne charakter Andrey po celý seriál spíše sr*l, protože tam nadělala víc škody než užitku, v této epizodě mi jí bylo líto, když ji nejprve v přírodě a později v potemnělém opuštěném průmyslovém objektu štve jak divou zvěř její ex-milenec, kdysi charismatický lídr Guvernér, nyní nebezpečný psychotik v černém s páskou přes oko, který se nezastaví před ničím a už má doma nachystané mučící křeslo nejen na Michonne.

Hranice lásky (2022)

Film natočený na hodně aktuální téma. Fantazie jsou pěkná věc, na začátku můžeme vidět mladý pár, který si všechno spolu natáčí, je to samé "haha , chichi, a tohle Tě vzrušuje? Mě zase vzrušuje tohle, hihi, co by se stalo, kdybys Ty nebo já udělala tohleto...", ovšem když se představy naplní a vymknou se kontrole, jako by se z domácnosti již navždy vytratil humor. V průběhu filmu jsem odhadoval, že tak jak se tomu celému pohihňávají a z počátku se jim to líbí, tak se minimálně jednou ve filmu kvůli tomu brutálně pohádají. Okořenit si vztah a sex- proč ne. Ale některá rozhodnutí jsou nevratná. A člověk, který se rozhodne se za plného vědomí a při vztahu spustit s někým jiným už v očích partnera / partnerky nebude tentýž, jako před tím. Už nikdy.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Mistrovské dílo a prodloužená verze je rozhodně lepší než kratší. V prodloužené verzi jsou obsažené vystřižené scény, které jsou buď humorné nebo naopak dojemné. Miluju fantasy a Pán prstenů je navíc důležitým dílem, zdůrazňujícím důležitost boje za svobodu, příběh o lásce a oddaném přátelství, o tom, že "i nejmenší človíček může změnit budoucnost". Dobrodružné filmové fantasy z dob, kdy se ještě filmové efekty držely přiměřeně na uzdě a nehyzdily celé dílo jako tomu bylo u pozdějšího Hobita. Boromirova smrt je o to smutnější, když se později dozvíme, že to byl hrdina, který po dlouhou dobu statečně držel mordorská vojska v uctivé vzdálenosti od lidského království, a zlá moc Prstenu ho dohnala k záhubě.

Živí mrtví - To lepší v nás (2012) (epizoda)

Opět- rozhovor Lori se Shanem byl pro následující děj dost zásadní. Lori stále nechápe, s kým mluví, myslí si, že když začne znovu vytahovat minulost, že tím všechno urovná, ovšem Shaneovi to dá nový podnět k pokusu o vraždu Ricka. Hloupý člověk může nerozvážnými akcemi udělat velké zle ve skupině, ve které panuje tak napjatá nálada.

Živí mrtví - Přestřelka (2012) (epizoda)

Lori je docela nevyzpytatelná svině. Když chtěl Shane odejít, tak mu řekne, aby zůstal. A v této epizodě doslova navádí Ricka, aby zabil muže, který se sice chová nebezpečně, ale se kterým se ona spustila a má s ním dítě. Zařadil bych ji taky mezi antagonisty.