Batmanův syn (2014)

Podětštěné pojetí komiksu sice zabíjí Damianovu vrstevnatost, ale ve filmu se furt něco děje, čili nuda nehrozí.

Já, Frankenstein (2014)

Nedává to smysl, vypadá to hnusně a ještě se to bere vážně. Teď nevím, jestli mě více ubíjí ta snaha o cool vizuál, nebo Jai Courtney, který pokračuje v úspěšně započaté sérii otravných a nesympatických hereckých pavýkonů. Já, Frankovka má daleko blíže ke Kazateli než k Underworldu, což jak známo není poklona.

Dom Hemingway (2013)

Jude Law je Dom Hemingway a vy ne. Jude Law tak, jak ho neznate. Jude Law coby jediny duvod, proc tenhle film videt. Solidni gangsterka o moralnim prozreni jednoho prvotridniho hovada sice s ubihajici stopazi ztraci stavu, ale na Lawa se v tehle roli kouka s potesenim. Vic takovych metamorfoz!

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Tak takhle jo. Tvůrčí tým stojící za nadprůměrným Okresním přeborem opouští pohodlný vesnický pažit a suverénně se vrhá do víru metropole. Ošuntělý hotýlek se hemží pestrýma postavičkama, ke kterým sice člověk pár dílů hledá cestu, ale ve finále by se nejradši neodhlašoval a prodloužil rezervaci. Prostoru se dostane všem, nějak extra se tu nepřehrává a humor, o který tu jde především, je místy příjemně absurdní. Zdá se, že Prušinovský a spol. definují českou komiku a já mám radost, že tomu mohu s potutelným úsměvem přihlížet. Pětka padne snad už příště, to se snad podaří neobsadit do jedné ze stěžejních rolí nesympatického vykulence s imbecilním účesem.

Zpátky do ringu (2013)

Rocky Balboa na druhou. Umne strizena pocta slash parodie na legendy filmoveho boxu. Zejmena v druhe tretine se vrsi jeden povedeny frk za druhym, mezi Stallonem a De Nirem to jiskri a totez se da rici i o Arkinovi s Hartem (ktery je pro me v norme). Nostalgie tu ma sve misto, stejne jako Kim Basinger, kterou jsem po dlouhe dobe opravdu rad videl. -> K certu s druhyma Expendables, ohlizeni nazpet mi vice voni v tomhle baleni.

Jízda švárů (2014)

Tohle nefunguje. Ice Cube by chtel byt bad boy, ale to mu funguje maximalne v jeho textech. Kevin Hart, ktery me v Grudge Matchi opravdu bavil, tu na svoji cirkularkove fistuli zaradil petku a uspesne tak zhmotnil dalsiho cernosskeho Jar Jara. Pritomnost cele rady dobrych foru ovsem tezko maskuje absenci jakekoli chemie mezi tema dvema a Ice Cubovo imbecilni herectvi srazi celou zalezitost do dvouhvezdickovych vod. -> Treti Mizery prosim!

Životní šance (2013)

Rutinne odvypraveny horkosladky pribeh se znamym koncem. Paulovi se neda nefandit, ale co naplat - kyzenemu vrcholu v podobe ucasti v talentove soutezi je venovano poslednich deset minut. Podobnych underdog stories uz byly odvypraveny desitky a i tato cilene chyti za srdicko, pridanou hodnotou budiz prvek opery, kteremu ja osobne nerozumim a nestydim se to priznat. Mackenzie Crook a neskutecny prizvuk Alexandry Roach ale nastesti dokazi pobavit i vaznohudebni ignoranty, jako jsem ja. -> Jednohubka za tesne tri.