That's What I Am (2011)

V (nejen titulkové) písni Go Ahead And Dream Ricka Jensena se krásně odráží tento film. Pokorný příběh o hledání sama sebe, o předsudcích, ale i toleranci. Mám pocit, že slova k tomuto filmu ani nestačí. Takže už raděj končím a jen si povzdechnu: škoda, že já nezažila na základce takového učitele, jakým byl pan Simon v podání skvělého Eda Harrise :)

Ledová smrt (2010) (TV film)

No, ty logické díry mě tam teda pořádně vytáčely... ale pobavilo mě, že ledotřesení hnalo rodiče svými prasklinami a "ledzírama" směrem k dětem (jinak by je totiž hledali ještě doteď, resp. do té doby, než by se nadejchali metanu), ledová koule spadla právě ve chvíli, kdy kolem procházela hlídka, tatínek po tom, co mu to bouchlo málem u ucha, ještě uřízl vánoční stromeček a mohla bych pokračovat ;) ... no, za takové pobavení jim musím dát 1*

The Perfect Host (2010)

Jednu hvězdičku si bezesporu zasloužil D. H. Pierce, který se role psychopata zhostil opravdu s přehledem. Děj filmu, ačkoli nepatřil mezi ty úplně originální, mě přesto dokázal vtáhnout do sebe.

Transformers 3 (2011)

První film od Michaela Baye, který mě opravdu zklamal. Měla jsem co dělat, abych se neuzívala nudou (ano, i v těch akčních scénách). U všech Bayových filmů jsem si říkala, že by mohly být klidně i delší, ale tady by rozhodne zkrácení neuškodilo. Možná naopak, i když - kdo ví.

Jana Eyrová (2011)

Film mi téměř od jeho začátku navodil podobné pocity jako jsem měla při svém úplně prvním čtení Jany Eyre. Do této doby jsem viděla pouze jednu televizní adaptaci z roku 1996, která mě hodně zklamala svým zpracováním závěru knihy. Zde sem si ale mohla vychutnat příběh v plné kráse, bez žádných ohromných skoků v ději. A abych nezapomněla - Michael Fassbender, Mia Wasikowska i Judi Dench (kterou samozřejmě nesmím vynechat ;) ) se svých rolí zhostili opravdu na výbornou.

Záměna (2011) (seriál)

Jedna z těch průměrných (ale stále dobrých) seriálových premiér. Trochu se bojím, že kouzlo zápletky seriálu velmi brzy vyprchá a scénáristi začnou pro postavy vytvářet všemožné (mnohdy i absurdní) situace. Uvidíme.

Still Small Voices (2007) (TV film)

Během filmu sem občas zakroutila očima ve stylu "tohle tam být opravdu nemuselo", závěr mi připadal až zbytečně moc prosáklý sladkým happy-endem, ten kontrast mi tam oproti celému filmu moc neseděl. Ale jinak si mě děj i postavy opravdu získaly a rychle mě vtáhly do děje.

MasterChef (2010) (pořad)

ten puclík Elliot si mě prostě získal už od prvního dílu první série a nepustil až... doteď. A co pak Ramsey (s tím jeho přízvukem :) ) a Bastianich. Nedá mi to - musím porovnat s českou verzí: americká verze má oproti české alespoň tři obrovské výhody: 1) soutěží jsou opravdoví amatéři (ne šéfkuchaři či jim podobní), 2) v porotě sedí opravdu ti, co jídlu opravdu rozumí a umí se k uvařeným jídlu pořádně vyjádřit (narážím na Filipovou v české verzi) a za 3) je to čistě jen a jen o jídle a trošce rivality mezi soutěžícími (ne o tom, jak společně bydlí v chalupce a jak se mají, či nemají rádi)

Návrat na vrchol (2006)

Matthew McConaughey ve mně většinou moc (ať už záporných, či kladných) emocí nevyvolává, ale v tomhle snímku si zadělavá na to, aby se stal jedním z mých oblíbených herců... ano, někdo může namítat, že takových filmů je hodně (a já si to předtím říkala), ale tahle skupinka sportovců si mě získávala víc a víc, až mi to "provařené" téma vůbec nevadilo.

The Nine Lives of Chloe King (2011) (seriál) odpad!

výkon hlavní představitelky (ale i ostatních) by se spíš dal nazvat jančením potrhlých děcek, než herectvím... no, uvidím, jestli dostanu odvahu podívat se i na druhý díl... zatím to vidím na: "HELL NO!"