• Fantasy

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Po dlouhém čekání od křišťálové lebky se na plátna objevilo pokračování a opět naprosto úžasný. Za dobu sledování si lze povšimnout střípků minulosti, ale sledovat znamenalo splynout s dějem a kompletně jej prožít s postavami. Stroj času, velká otázka lidstva je zakomponována takovým způsobem, že občas zůstává rozum stát. Hodina a půl uteče jako nic a než se člověk naděje, stroj času znovu zůstane jenom historie.

Pátek třináctého 5 (1985)

Změna prostředí nezměnila nic na tom, že série upadá. A k mému zklamání už mě opouští i chuť si vyhledat další díl a strávit nad tím večer.

Špatná pověst (2018)

Zůstává mi rozum stát, že málokoho zajímá příběh legendy hudby Joan Jett. Tahle žena má charisma, osobnost a vášeň, pro kterou obětovala celý svůj život. Takové věci jako sláva a originalita se jen tak neobjevují. Joan Jett byla ta, která ukázala světu, že ženy také dokáží vstoupit na pódium a zandat nejeden úžasný kytarový riff, který zůstane v povědomí po několika desetiletí a možná už navždy.

Holé lebky (1995)

Tak tady se zavede do koutů extrémnosti. Nápad filmu s prolnutím menšin a propagování nacismu se vydařilo a dívák si odnáší další povědomí o tom, co se ve světě dělo a stále děje. O určitých problematikách se málo mluví, o některých naopak hodně. Tento film má výhodu v tom, že ukazuje od každého něco. Tohle není klasický příběh z prostředí americké střední. Je to příběh o věcech, které se můžou stát kdekoli, aniž by tomu mohl někdo zabránit.

Uchovat si tvář (2004)

Rodinná komedie v podání čínských herců, která zaručeně pobaví. Není žádné veledílo, ale na odreagování ideální. Zavede vás trochu i do čínské kultury co se týče vztahů a rodiny. A určité věci ani nepřekvapí, že jsou v jejich kultuře "tabu".

Euforie (2019) (seriál)

Nemusím tady opakovat to nadšení, které se seriálu dostalo a všechny komentáře o tom, jak je seriál skvělý a chytlavý. Americká střední se může zdát hodně kontroverzní ze všech příběhů, které jsou do tohoto prostředí zasazeny. A nejspíš to i bude pravda. Téma drog a jejich nebezpečí je zakomponováno bez chybičky, i když se občas člověk ptá, zda li to jen ty tvůrci trochu nenatahují. Myslím, že by se každý měl na seriál podívat nebo aspoň podobný tomuto. Ne kvůli výraznému varování, ale hlavně kvůli postavám a všem těm dramatům, kterých je tam opravdu požehnaně.

Kluci nepláčou (1999)

Oscarový vítěz má co nabídnout. Od samého začátku jsou cítit problémy, které budou následovat. Kromě melancholie přenáší smutek, napětí a záhadu. Kovbojské prostředí severoamerických prérií dodává na (ne)vlídné atmosféře. Nebudu lhát, samotný název mě upoutal hlavně kvůli The Cure, a když konečně ta píseň zazněla, bohužel se nejednalo o originál :(( Ale stejně, film jako takový bych považovala za mistrovské dílo, má v sobě zprávu, která je příjemci určena v jakékoli podobě si ji přivlastní.

Najděte mi hrdinu (2015) (seriál)

Především kdo se zajímá o politiku, bude mít k seriálu blíže, ale i tak se jedná o napínavý příběh, který rozhodně za zmínku stojí. I když osobně politiku odmítám ve svém životě (přestože se jí občas nevyhnu), sledovala jsem všech šest epizod s chutí. Postupný vývoj hlavní postavy hraje důležitou roli.

Tajná láska (2020)

Běžný dokument o neběžné lásce, která přetrvala až do konce. Ukazuje překážky a uzavřenost minulého století k tomuto tématu.

Večírek (1980)

Uklidňující film propojen vtipy a honem za štěstím. Prvotina Sophie Marceau, která ve snímku zazářila, aniž by někoho napadlo, že by se mohlo jednat o její úplně první film. Doporučuji se podívat v původním znění, protože francouzština je svým způsobem nádherný jazyk a odteď si nedokážu představit film v jiném jazyce.