• Western
  • Muzikál

Bídníci (2012)

Dobrý muzikál,ale na plný počet hvězdiček to není. Hudba je VYNIKAJÍCÍ - děj je velice silný ! Bohužel se dalo vytěžit mnohem víc. Chybí jakákoliv choreografie. V Pařížských ulicích za revoluce, by byla možnost kromě mávání jednoho praporu nebo dvou - natočit obrovské hudební davové scény. Chybí celkový pohled kamery na revoluční Paříž.Místo toho trapné digitální záběry - dnes bohužel zcela běžné. Bude ještě někdy natočen muzikál jako FANTOM OPERY nebo HELLOU DOLLY? Říkalo se, že při natáčení muzikálů se musí peníze oknem vyhazovat, aby se dveřma vracely. V tomto případě to rozhodně nehrozilo. Vyčerpal se námět, ze kterého by se dalo udělat mnohem víc.

Oklahoma (1955)

Klasický muzikál padesátých let.Jednoduchý děj /což je výsada muzikálů/, ale vynikající hudba! Zároveň to byl první film natočený na 70mm formát. Bohužel tento filmový žánr v této podobě již neexistuje.

Čert a Káča (1955)

Podle mého názoru nejlepší náš animovaný film. Dodnes nepřekonatelný. Že má horší technickou kvalitu? O důvod víc film odborně restaurovat a digitalizovat!

Tanec kostlivců (1929)

U nás je znám tento film pod názvem Tanec kostlivců. Jedná se o první experiment ze série filmů SILLY SIMPHONIES!

Dubové palice (1938)

Nejenom podle filmových historiků, ale i podle pamětníků - nejlepší film dvojice Laurel a Hardy. U nás byl znám pod názvem DUBOVÉ PALICE.

Země zaslíbená (1974)

Je to skvost! Film jsem poprve viděl v předpremieře na Letní filmové škole 1976 - tehdá v Písku.Později se mi ho podařilo nesestříhaný půjčit ještě v Polské kultuře. V televizi již šel značně zmrzačen. Nedavno se mi dostal do ruky prý originál, ale řekl bych spíš torzo dávného velkofilmu. Tak byl profesionálně zmrzačen nebo umělecky upraven? Pochopil jsem,že tento film má smůlu, neboť bude vadit ve své původní podobě každému politickému systému.

Přelet přes oceán (1957)

Naprosto zcela vyjímečný skvost.Pro mne do této doby téměř neznámý film. Skvělý James Stewart a jeho podle mého názoru jedna z nejlepších filmových rolí.Výborný režisér a nutno zdůraznit vynikající 6. kanálový zvuk. To vše dohromady mi dalo hluboký zážitek.

With Love and Hisses (1927)

Myslíte si, že za tzv. První republiky nebyla u nás žádná cenzura? Byla a velká! Do kin se nedostal žádný film, kde by se jakýmkoliv způsobem znevažovala armáda. Nedostal se DOBRÝ VOJÁK CHAPLIN, Nedostal se ani vynikající film Laurela a Hardyho WITH LOVE AND HISSES 1927. Byl to jeden z mála filmů L+H, který nikdy nebyl uveden v kinech u nás.

Mystery of the Wax Museum (1933)

MYSTERY OF THE VAX MUSEUM 1933 - film byl u nás znám pod názvem TAJEMSTVÍ PANOPTIKA. Na tehdejší dobu to byl velmi dobrý průměr.Jako technická zajímavost je, že celý film byl natočen barevně na tzv. dvoubarevný Technicolor. V těchto letech natočit barevný film - to byla naprosto vyjímka, neboť se jednalo o technicky velmi obtížnou věc. Spíše se točily barevně - zejména u velkofilmů pouze některé pasáže.

Příběh létající pevnosti (1944)

PŘÍBĚH LÉTAJICÍ PEVNOSTI 1944 v Americe za války dabovali do češtiny- Jiří Voskovec a Jan Werich.