Králova řeč (2010)

Mistrovské herecké výkony zabarvené do anglického prostředí na pokraji druhé světové války. Tak krásně to k sobě pasuje.

Atlas mraků (2012)

Zajímavý a velmi originální film, který trošku ztrácí na konci. Myslím, že se z toho dalo vyždímat mnohem víc, mohly mi ukápnout slzy třeba tři.

Konečná (2013)

Já jsem se neskutečně bavil v kině. Éra akčních filmů, které by se daly s přehledem zařadit i pod komedie, má něco do sebe.

Zdrojový kód (2011)

Hodně zajímavý film po všech stránkách, ať už hudební, scénáristické nebo vizuální.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Star Trekem nepolíbený, J. J. Abramsem ale ano. Jeho režie je cítit v každém kousku. Mám toho chlapa prostě rád. Škoda jenom těch několika málo momentů, které mi unikaly v důsledku neznalosti světa ST.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Nehledě na festivalovou atmosféru v kině s pořádnými dávkami alkoholu, poslední část Stmívání mě skutečně bavila. Kýčovité scény se dají snést, protože se ve filmu konečně něco děje.

Ra.One (2011)

Hezký efekty, ale to je tak všechno. A stopáž skoro tři hodiny? Vtip.

REC (2007) odpad!

Dialogy otravnější než komáři u jezera, postavy jakbysmet. Je možný, že český dabing tomu ubral, protože když se postavy překřikovaly počas celý film, vždy jsem měl chuť jim vyrvat jazyk. 3/4 filmu hluchá místa (rozhovory). Když už se má něco semlít, je to průhledný jako kapky deště. Sakra, dyť i moje přítelkyně po prvním kousnutí prohlásila, že z nich budou zombíci, a to jsme ani jeden netušili, o čem film bude. U takhle průhlednýho filmu to ani konec nezachrání. Horor? Spíš výsměch.

Mary a Max (2009)

Obdivuju tu velkou myšlenku, jedninečnost přátelství, ale sorry, vesměs to bylo o ničem a mě se to bohužel nedotklo ani v jedné rovině.