Velký flám (1966)

Komedie, které se podařilo i válečné téma zlehčit - inteligentním humorem, nadsázkou. Setkání anglických pilotů, francouzských odbojářů a německých fašistů pobaví. Funesovi zdárně sekundují i ostatní. Jen mi vadilo zbytečné natahování.

Kolotoč (1996) (pořad)

B jako BANKROT? O jako ODPAD? D jako DONACE... Bod(ík) - * - babička se u odhalování tajenky celkem bavila:-D

Trojhra (2004)

Nejzajímavější na filmu je název:-D Nápad -servis- dobrý, ale myslím, že autorka ho moc neposunula = pohyb - kamera i scénář podprůměrné. Vadilo mi, když sama při natáčení mluvila I když...hekající tenistky mi nevadí, pokud zaujmou hrou. Pravda, pokud by se ptala zajímavě, možná bych i ty její otázky přešel. A smeče snímaných protihráček mi připadaly místy stylizované. Navíc: ptát se babičky na otázky typu "Takže Lucinku (vnučku) máte asi hodně ráda, že?", tomu říkám trefa do černého, teda spíš aut. Nudná trojhra.

Michael Jackson: Pohřeb (2009) (pořad)

?????????????????????????Jsem zvědavý, kdy se tady objeví vítání zlatých olympijských hochů z Nagana... To byl žánr: drama (přiletí?), komedie (proslovy) a v neposlední řadě sport:-)?????????????????????????A k této megašou: písničky zůstávají, rád si jimi někdy připomenu MJ. O jeho smrti jsem si přečetl, to stačilo... PS: Zahrát si na vlastním pohřbu, to už bylo v Trháku:-)

Tetinka (1977) (TV film)

"Musíte se usmívat," radí paní Nováková (Vlasta Fabiánová) paní Máchové (Gabriela Vránová). "Na koho?" táže se paní Máchová a výrazem doslova "vraždí" milou tetinku. "Ne na koho, ale proč..." pohotově odpovídá usměvavá tetinka. Samotný příběh o mezilidských (sousedských) vztazích, o odhalování vlastních slabin moc úsměvný není. Snad jen u klavíru trpící Míša (Ondřej Kepka) připomene stejně trpícího Honzíka z Arabely.

Bledý jezdec (1985)

Westernová pohádka, v níž dobro (Kazatel= Otec=CE) přestřílí/pobije neskutečné množství padouchů. Scéna bitky s kusem "dobrého ořechového dřeva" je skoro jako z Mrazíka. Patrná snaha o řemeslně efektní podívanou (příroda, hudební podkres) u mě postrádá efektivitu. Jediný mrtvý ze skupiny trýzněných si za svou smrt může sám (alkohol, vychloubačnost). Sydney Penny si podobnou roli dospívající dívky (také Megan/Meggie) obdivující dospělého muže zahrála už v sáze Ptáci v trní.

13. komnata - 13. komnata Pavla Nového (2008) (epizoda)

Vojtěch Bernatský zpovídá Pavla Nového zajímavě a Pavel Nový má co říct. Ovšem problém této 13. komnaty je v tom, že při repríze postrádá aktuálnost... Také hudba z filmu "S tebou mě baví svět" mi přišla příliš prvoplánová.

Myšlenky (1990)

Závěrečný ? je výstižnou pointou animované hříčky. Konec má spád; vymyslet, jak se sám stát myšlenkou, to je pěkný nápad. Příběh Marie Kšajtové je celkově o vztazích. Myšlenky si pomáhá přivolávat teaneger jedoucí na kolečkových bruslích, který poslouchá walkman. Zjišťuje, že má kouzelná sluchátka.Hudba:Zdeněk Merta, ilustrace: Jindřich Kovařík, režie: I. Jandová.

Slečna Guru (2006) (TV film)

Rozverná komedie založená na energickém výkonu Jana Hrušínského. Scénář Miroslava Sovjáka založen na jazykových přestřelkách. Chvílemi jsem si říkal, že podobná hříčka by mě bavila i v divadle.

(Ne)cenzurované rozhovory (2005)

Zajímavé, to ano. Ale režírovat sebe samu + vlastní matku, to chce trošku lepší scénář. Mně ty civilní rozhovory přišly místy trochu přehrávané...