• Pohádka

Amazing Spider-Man (2012)

Po skvěle rozjetém začátku a inovaci v zápletce, vše "perfektně" zazdil až směšně průhledný typicky americký konec. Horší závěr filmu jsem u marvelovské adaptace snad ještě neviděl. 3* dávám jen kvůli Garfieldovi a jeho osobitému ztvárnění "spidyho".

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Na Oscara to sice není, ale co se nedá Fincherovi upřít je, že film udělal lépe než Oplev. Je to dynamičtější, temnější, má to větší spád. Dle mého názoru ve všech směrech lepší. Za mě 4*

Černá labuť (2010)

Tak vážení, takhle si já představuji drama. Skvostná "Nathalee" ve své v doposud asi nejlepší roli, skvělý Vincent Cassel a perfektně je doplňující Mila Kunis. Balet je pro vás krásný, jen tehdy jste-li v obecenstvu. 5*

Spiritistický stoleček (1988)

Asi nedokážu ocenit propojení animované filmu s hraným. Jedná se o nahlédnutí do duše profesionála animovaných filmů. Nic víc, nic míň. Neurazí nenadchne, možná lidem více umělecky založeným než jsem dá něco víc. 3*

Duch Vánoc (1984) (TV film)

Podle mě jeden z nejhezčích rodinných filmů, který navodí vánoční atmosféru :-) 5*

Fast and Loose (2011) (pořad)

Vtipně vymyšlený pořad a hravost Britům vlastní. Jak už jsem jednou zmiňoval, Britové pro mne jsou a budou nejlepší herci a komici - David Armand je naprosto skvělý.

Všemocný (2011)

Akční oddychovka v podání ne tolik "profláklého" Bradleyho Coopera a jako vždy skvělého De Nira. Film má spád a člověk se nenudí, ale bohužel ke špičce tomu ještě něco chybí. Z této myšlenky a námětu se přeci jenom dalo vymáčknout více. Nejlepší bonmot z filmu: "Jsi chytrý, ale nedělej chybu chytrých lidí, kteří si myslí, že nikdo nemůže být chytřejší."

Arsenal - 49 The Complete Unbeaten Record (2004)

Jsem fanoušek Arsenalu a tudíž jasná volba 4,5*. Na pět hvězd tomu něco chybí, Arséne's eleven bylo přeci jen lepší, i když je to jiný typ filmu.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Po průměrných třech dílech, se konečně vše vrátilo do starých správných kolejí. 4*