Vetřelci v Coloradu (2002) (TV film)

Janákův debut je jakousi dětskou detektivkou hemžící se odkazy na hollywoodské trháky. Co ale jistě zaujme je herecký výkon Adély Doudové. Přesto, že nedostala mnoho prostoru a objeví se pouze ve vedlejší roli, její herectví výrazně převyšuje výkony ostatních.

Vrchní, prchni! (1980)

Jedna z nejlepších českých komedií plná inteligentního humoru a nezapomenutelných hlášek. Co mě dostalo nejvíc? Inženýr Králík :o)

Tenkrát na Západě (1968)

Westerny sice moc v lásce nemám ( proto nemůžu ani při nejlepší vůli dát 5* :o)), ale tento film patří mezi díla nesmírně působivá. Nenašla jsem nic, co by se dalo vytknout. Dobré herecké výkony, režijní pojetí, místa plná napětí a gradace a hlavně nezapomenutelná hudba.

Poslední tango v Paříži (1972)

Film o chorobném vztahu dvou lidí, kteří ho tak trochu "přestali zvládat". Některé scény byly poněkud ostřejší, ale myslím, že byly potřeba. Žádná z nich mi nepřišla zbytečná, nebo samoúčelná. Na druhou stranu chápu, proč byl film dlouhou dobu považován za velice kontroverzní. Odhaluje mnoho věcí ( týká se tělesné i duševní stránky), které jsou dosud tabuizovány.

Příběhy obyčejného šílenství (2005)

Film zachovává atmosféru divadelní hry, i když z ní Petr Zelenka použil jen několik nápadů. Vynikající herecký výkon Ivana Trojana bohužel možná trochu zastínil ostatní, jejichž charaktery jsou představeny pouze v náznacích.To je snad to jediné, co bych mohla filmu vytknout. Velice příjemná a hlavně vtipná podívaná s typickým "Zelenkovským" humorem.

Sestra v akci (1992)

Hlavním tahounem této komedie je jednoznačně Whoopi Goldbergová. Film celkem pobaví, ale není to nic světoborného. Největším plusem jsou poměrně příjemné písně.

Po čem ženy touží (2000)

Poměrně vtipné, jen ten závěr mírně pokulhává, což se ovšem dalo čekat. Nezapomenutelná scéna s Melem Gibsonem v dámských punčochách.

Ať žijí duchové! (1977)

Vzpomínky na dětství, nestárnoucí komedie, u které se zaručeně pobaví diváci všech věkových kategorií. A navíc vynikající "soundtrack" :o)