Kurýr: Restart (2015)

Tri prdelky, tri hviezdy ale možno je jedna predsa len za Raya, akožto jediného herca, ktorý si tento vývar ako jediný poriadne užíva. Ed Skrein (kde toto poleno vôbec vyhrabali) nesiaha Jásonovi ani po členky a to Jáson je prosím pekne neherec a aj v tejto črte oproti Éďovi exceluje. Našťastie mu štvorkrúžok napchali modelkami, YAY! Pästné súboje nepôsobia nijak prepychovo ale nevadia, urban rallye fajn, ale videli sme mnohokrát lepšie. Scenár nula, dialógy pekelné, francúzska atmosféra skoro nikde. Dá sa to nazvať sklamaním, ale kto čakal niečo iné? Roztrasené tri.

Hitman: Agent 47 (2015)

Hitman má holt smolu, že si ho vždy zoberie na paškál nejaký ten fušer. Obsadenie je zlé pred kamerou aj za kamerou a tak to tu nemá kto zachrániť a až sa neveziete na vlne hernej predlohy, ktorá je tu zachovaná podstatne viac než v Hitmanovi z 2007, tak vás od sprostých slov už nič nezachráni. Akčné sekvencie nie sú zlé, ale nedá sa povedať, že by boli vedené pevnou rukou typu John Wick, pričom sa moc moc snažia. Je to škoda a ako fanúšik hry som zase raz sklamaný. No tak možno do tretice... A bez Skipa, Ruperta a hlavne bez Zacharyho!

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Ani neviem prečo si tak ubližujem, asi nejaký pocit povinnosti k filmovému svetu. Síce na prvého bežca nepoviem pekné slovo, ale ten mierny hype, že ono to je vlastne dobré, ma presvedčil nastaviť druhú tvár. Nie, nie je to dobré. Začalo to ako zase ďalšia zombie apokalypsa, ale veľmi rýchlo sa preplo do režimu hráme to na oko, nie na logiku. Čo 15 minút sa situácia absurdne zmení a nič, skutočne nič, tu nedáva zmysel. A to ja som ten, čo dokáže vypnúť mozog a niesť sa na vlne akčných scén, ale toto je taký lobotomický brak, že ani ja som nedokázal premostiť tú všade prítomnú retardáciu. Hlavný hrdina len behá lokáciami, ktoré z každého rohu kričia: "to nedáva zmysel", ale tvárime sa prekliato vážne a hráme na emócie, pričom každá jedna postava mi je absolútne ukradnutá. Nechápem, ako si tento paskvil získal obecenstvo, ale 100 ľudí 100 chutí, a ja určite nie som cielené publikum.

Spectre (2015)

Je to skutočne prvý Craigov Bond, s ktorým som spokojný. Veľmi Bondovský, veľmi elegantný a britský. Hneď prvá scéna bez strihu absolútne dokonalá, síce to už spravilo mnoho pred ním, ale aj tak musí jeden uznať krásu takého záberu. Som veľmi rád, že Q už nepôsobí ako decko, že Bond má väčšinovo sako a glanc a že sa vecí dejú nonšalantne. Je tu pár momentov, čo škrípu ale som ochotných vziať ich na milosť, pretože tých 150 minút ma skutočne bavilo a zaspomínal som na staré bondovky a ich atmosféru.

Marťan (2015)

Are you f***ing kidding me?

Everest (2015)

Punc skutočnej udalosti ma nedonúti pridať hviezdu z empatie. Dovolím si kriticky tvrdiť, že film je zrežírovaný dostatočne zle na to, aby som prvých 90 minút len ťažko sledoval, ktorý horolezec sa na ktorej časti zasneženej hory snaží povedať niečo informatívne ktorému horolezcovi na pravdepodobne inej strane hory, niekedy snáď aj na hore úplne odlišnej. Šťastie je, že hlavný hrdina má červenú bundu, tak je ho možno s veľkou istotou identifikovať v dave modrých overalov. Posledná polhodina udrie tvrdo a dramaticky, lenže po tak dlhej nezáživnej nude mám lepší vzťah s kreslom v kine než s ktorýmkoľvek členom výpravy. A to sa mi nesedelo ani trochu pohodlne.

Navy Seals vs. Zombies (2015) odpad!

Je to peklo, fakt neviem, čo by som na tom filme aspoň trochu vyzdvihol. Jediný charizmatický herec je Dudikoff, ktorý má pár štekov, ale aspoň čosi uhrá, zbytok je výblitok z Latinskoamerickej telenovely a ani sa to nesnaží skrývať. Celé je to mega debilné, čo mi nevadí, ale musí sa tam niečo diať. Lenže tu je stopáž natiahnutá vďaka slowmotion a keď teda nie je zrovna spomalený záber, tak sa niečo niekde siahodlho vybaľuje, alebo zabaľuje, alebo sa naša marína desať minút oblieka. Keď už teda príde aj na nejakú akciu, tak je kamerovo (na filtre sa asi používal instagram) a strihovo absolútne debilná, ale aspoň sa podarí sada headshotov. Záver je až neskutočne blbý. Horší film už som pár rokov nevidel. Gratulujem tvorcom, padla na to celá zásoba piva.

Země zítřka (2015)

Diznijovské dobrodružstvo, kde sa na detailoch prostredia nešetrí. Dejovo žiadny zázrak, ale pozerá sa na to pekne. Mašiny od steampunku po ubermodernú budúcnosť vypiplané k dokonalosti. Až vás tieto vizuály bavia netreba otáľať, ale napriek tomu nečakajte nič extra. Na hlbší filmový zážitok to nemá.

Terminator Genisys (2015)

To najlepšie na tomto celom je fakt, že Arnold to ešte stále vie uhrať. Casting je moderný a je to asi škoda, pretože porovnať to s prvotným Téčkom, tak srdce zabolí. Nebudem tvrdiť, že mi vadí fakt, že moderná Sarah Connorová je šik. To nie, rád sa pozrie na pekné krivky, ale to, že so sebou ťahá Barrett M82 a neohrozene bojuje so všetkým žívým aj neživým sa takej baleríne verí ťažko. Courtney mi vadí vždy a všade. Už sa vtrel do jednej z mojich srdcoviek (Die Hard) a teraz mi ničí aj druhú. Neostáva mi len veriť, že tým to končí a viac už ho neuvidím. Suma sumárum je nový Té solídny akčný oddych a rád som si zaspomínal. Ja nad týmto tipom filmu moc nepremýšľam, tak mi lobotomický scenár až toľko nevadí.

Méďa 2 (2015)

MacFarlana fakt nemám rád, ale druhý Ted ma milo prekvapil. Asi to bude tým množstvom cameí a faktom, že toaletný humor sa trochu umravnil. Musím uznať, že zápletka je veľmi nápaditá a cesta k záveru veľmi kľukatá (a veľmi absurdná, čo tomu strašne pomáha) a tak sa je stále na čo pozerať. Bavil som sa, až sa za to snáď trochu aj hanbím. Guilty pleasure zjavne.