• Rodinný

Čas černý jako voda (1982) (TV film)

Inscenace o těžkém životě lidí, kteří se snaží zbohatnout na těžbě kaučuku v amazonském pralese. Excelentní výkony všech zúčastněných v čele s pány Kaiserem a Bartoškou.

Svatba v terénu (1972) (TV film)

Vynikající Jiří Hrzán. Jinak tenhle námět použil pan Melíšek znovu v seriálu Území bílých králů, kde hráli novomanžele Ondřej Vetchý s Mirkou Součkovou, majitel "hodného" bernardýna Romea Jiří Sovák a majitelku "zlé" bernardýnky Julie Stela Zázvorková.

Příběhy čokoládového panáčka (1975) (seriál)

Názvy všech 13 dílů: 1. Živá čokoládová bublina 2. Trpasl Všehlt 3. Nafoukaný Ohnivan 4. Saň bagřice 5. Povídavé ryby 6. Nafrněná princezna 7. Líný Bobánek 8. Šeredka ošklivá 9. Zunkal Pivoda 10. Hromotluk Goliáš 11. Čmoud Sazimour 12. Pták požerák 13. Ledovák Mrazivec

Černé etudy (1984) (TV film)

Druhý díl z cyklu Čas strachu a statečnosti.

Maratonský běh (1981) (TV film)

Úvodní díl cyklu Čas strachu a statečnosti.

Čas strachu a statečnosti (1982) (TV film)

3- dílná inscenace, v jedné z hlavních dětských rolí Ondřej Kepka: 1. díl: Maratonský běh (45 min), 2. díl: Černé etudy (43 min), 3. díl: Tajný úkol (41 min).

Plášť pro vítr (1979) (TV film)

Nádherná pohádka a velmi aktuální. ČT by ji měla vysílat každý den, aby si lidé neustále připomínali, co je v životě nejdůležitější a nehnali se za majetkem a tím, jak budou vypadat před ostatními. Pro děti tohle moc není, protože pan Hrušínský zahrál svou odpornou figuru famózně. Kostýmem mi trochu připomínal doktora Radostu z Kulového blesku. Obvykle se snažím nespoilerovat, ale tady mi to nedá. Vystoupení pana Hrušínského v jedné chvíli bylo jako televizní reklama. ------------------SPOILER--------------------------: Kupuji mládí! Prodejte mládí! Mládí je samé vzrušení, zmatek, neklid a nepříjemnosti. Mládí vás jen zbytečně unavuje. Mládí jen zkracuje život a vyryje první vrásky. Prodejte mládí, volejte na 00-00-000. Já jsem stále doma. Zbavte se obtíží. -----------------------KONEC SPOILERU----------------------------. Kdo by mu nevěřil!!!

Odhalení jednoho spiknutí (1984) (TV film)

I zde se kromě několika scén odehrává vše v interiérech. Herců se v inscenaci objevilo daleko víc než je zde uvedený přehled. Hlavní postavu vytvořil Petr Štěpánek (novinář Wallraff) spolu s falešnou hraběnkou (Jana Gýrová). Oba pronikají až ke špičkám strany MDLP (Demokratické hnutí za osvobození Portugalska), která chce odstavit od moci komunisty (hlavně na jihu země) násilím. Opravdu věrohodný (až z něj šel strach) byl v uniformě jednoho z členů této strany Jiří Zahajský.

Pueblo (1981) (TV film)

Remake stejnojmenného filmu USA z roku 1973 https://www.csfd.cz/film/19166-pueblo/ . Skvělá inscenace s vynikajícími výkony herců v čele s Radkem Brzobohatým v roli kapitána Buchera, jeho obhájce Eduarda Cupáka. Film se odehrává ve dvou místnostech, prošpikovaný záběry na válečné lodě. Jsou zde ale krásně vidět charaktery jednotlivých amerických poslanců a senátorů z komise, kteří se vyjadřovali k rozhodnutí kapitána. V epizodní roli se objevil Ondřej Pavelka.

Start (1979) (seriál)

Natočeno podle knihy Arna Krause Na startu je delfín-Honza jede naplno. Na scénáři se podle titulků podíleli Pavel Fiala, Petr Tuček, Arno Kraus a Zdeněk Dufek. Na seriálu spolupracovali plavci Rudé hvězdy Praha. Jednotlivé díly mají různou stopáž: 1. Jednička 39 min 2. Vzdor 34 min 3. Cesta 37 min 4. Láska 46 min 5. Dvojka 40 min Na seriálu mi vadilo časté přeskakování z místa na místo, ani časově to nebylo ono. Bylo to takové chaotické, těžko se mi pak místy orientovalo v ději. Působilo to na mě jako snaha nacpat co nejvíc děje do poměrně krátké stopáže. Natáčelo se v plaveckém bazénu na Zeleném pruhu a jsou dobře vidět záběry z okolí, v Thermalu v Karlových Varech, na Slovensku i v posledním díle i v bazénu v Podolí, který je od Zeleného pruhu poměrně blízko. V seriálu se mi hodně líbila postava trenérky, kterou ztvárnila Dagmar Bláhová a pěknou roli měl i Karel Augusta. O dvojici Miloš Nedbal - Jiřina Štěpničková ani nemluvě :D